Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Może na DVD? Jeśli nie odbierasz Channel 4. ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

hanamushi.under.jp/flash/flash01.htm

Małe dziwadło bez tytułu. Za krótkie, żeby można je nazwać grą. Zbyt fajne, żeby nie "zagrać". 8)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Elum pisze:hanamushi.under.jp/flash/flash01.htm

Małe dziwadło bez tytułu. Za krótkie, żeby można je nazwać grą. Zbyt fajne, żeby nie "zagrać". 8)
Wizualnie fajne, tylko, no właśnie, to właściwie film animowany, a nie żadna gra. Nawet jakby filmik był kilka razy dłuższy nie byłby przez to bardziej grą.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A gdyby Heavy Rain był przygodówką tekstową? 8) Celowo nie podaję linku bezpośrednio do źródła, bo jeszcze ktoś by pomyślał, że to wirus (w wersji spakowanej "gra" waży kilkanaście kilobajtów).
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Uważam, że ruchów szczoteczką było zdecydowanie za mało! :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Też liczyłem na więcej (co najmniej na kilkanaście). No ale wtedy większość "gry" polegałaby na myciu zębów. Widocznie autor wolał tego uniknąć. ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Wrzuciłem ostatnio na YouTube kompilację 20 wartych zagrania przygodówek freeware. Może ktoś przypadkiem znajdzie tam grę/gry, którą/którymi się zainteresuje. Jeśli nie, to z góry przepraszam. :(

W ramach kompilacji można zobaczyć fragmenty z Samorosta (pierwszego), Bow Street Runner, Reactor 09, Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy!, Process, Back to the Cubeture, Gretel & Hansel (scena pochodzi z drugiej części), The Curfew, Cedric and the Revolution, Ben There Dan That!, Trial of the Schnellersparrow, Knightsquire, Dirty Split, Dark Visions, What Makes You Tick?, The Infinity String, Automation, Snakes of Avalon (bez dźwięku, bo algorytm YouTube zidentyfikował muzykę :P), Soviet Unterzoegersdorf (scena pochodzi z Sectora 2) i !.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Amatorskie przygodówki

Post autor: Ascovel »

Standardy z radia w barze Avalon to nagrania z lat 20., więc to dosyć podejrzane, jeśli jakieś studio rości sobie do nich prawa.

W każdym razie dzięki za wybór Snakesów.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Może trochę niepotrzebnie spanikowałem. W końcu informacja o tym, że Youtube namierzył jakiś utwór to nie jest wielka tragedia (widzę, że przy Twoim gameplay'u Snakesów też pojawiają się reklamy). Problem w tym, że Youtube wykrył mi muzykę jeszcze przy What Makes You Tick. Ponieważ dwie żółte kartki dają zwykle czerwoną, na wszelki wypadek wrzuciłem te dwie gry bez dźwięku. Nie chciałem ryzykować blokady filmu, albo czegoś jeszcze gorszego.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Guru - interaktywny drobiazg z pogranicza gry przygodowej. Warto zagrać dla czarnego humoru i oszczędnej, a przy tym dopracowanej oprawy graficznej. Są trzy sceny, w każdej do rozwiązania jedna zagadka. Ta z psem trochę przypomina mi kota Simona. :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Mniej więcej do tygodnia zapoznać można się z niedokończoną wersją The Longevity Gene. Jak na niedokończoną grę jest całkiem nieźle, bo podobno da się ją nawet ukończyć. Innymi słowy, do końca chyba niewiele autorowi brakowało.
ODPOWIEDZ