Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Davero pisze:To wrażenie, to dzięki wykorzystaniu fizyki silnika do konstrukcji zagadek?
Zgaduję, że chodzi raczej o atmosferę grozy. Łatwiej ją stworzyć w grze dysponującej pełnym trójwymiarem, a co za tym idzie również czasem rzeczywistym.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Sama nie wiem, co sprawia, że Penumbra jest taka przerażająca - ciemność, skradanie się przy mdłym świetle latarki, przytłaczające uczcie samotności, brak broni w wyposażeniu?

Zabawa z przedmiotami była miejscami odrobinę frustrująca (jak złapać to, żeby przewrócić tamto?). Proponuję ;) ściągnąć i powiedzieć mi co jest dalej, po pokoju z drugim monstrum - mimo, że wtedy wyłączyłam grę a palpitacji serca nie mogłam powstrzymać przez dobrych kilka minut - dalej jestem ciekawa... Jest ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

@Klaymen i inni zorientowani
Ale właściwie co jest pod tym linkiem? Demo?
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

nie, pełna wersja gry za free. Taka była na początku, później autorzy wydali rozszerzoną i ponoć bardziej dopracowaną, Penumbrę: Overture - która jest stosunkowo niedroga (20zł).
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Klaymen pisze:[...] która jest stosunkowo niedroga (20zł).
Chyba o czymś nie wiem, czyżby u nas wreszcie Penumbrę wydali?
Bo z sieci to owszem, można ją ściągnąć, ale za 20 dolarów.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Może faktycznie, nie sprawdzałam. Wiem tylko, że ktoś z moich znajomych miał wydanie anglojęzyczne i wydawało mi się, że po jakiejś okazyjnej cenie...
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Wnioskując w szczególności ze spisu stron hostujących techdemo Penumbry zamieszczone na stronie Frictional Games (twórców gry) i rozmiaru pliku wnioskuję, że linka podana przez Klaymen prowadzi właśnie do niego (czyli nie do pełnej wersji gry jednak).
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

:P ale się zakręciło - to może powiem tak jak to rozumiem, po kolei:

Powstała gra udostępniona do darmowego ściągania pod tytułem "Penumbra". Kiedy twórcy zorientowali się, że cieszy się dosyć sporą popularnością i uznaniem, postanowili stworzyć jej dłuższą, komercyjną wersję o tytule "Penumbra :Overture".
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Niestety, owa niekomercyjna gra to nic innego jak demko prezentujące możliwości enginu. Na tym silniku tworzona jest trylogia, pierwsza część (Overtune) jest już dostępna na zachodzie, premiera w Polsce ciągle nieznana. Część druga (Black Plague) się robi.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Czekając na Machinarium możemy zagrać w przygodówkę stworzoną przez jego twórców oraz ekipę BBC.
Questionaut pod względem mechaniki oraz sposobu przedstawiania świata bardzo przypomina Samorosty. Dodatkowo, jako produkcja edukacyjna, sprawdza wiedzę gracza z dziedziny literatury, matematyki, geografii i innych nauk szkolnych. Znajomość angielskiego wymagana :)

Uwaga. Gra dedykowana dla dzieci w wieku 11 lat (czyli wszyscy się łapiemy)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Jak zwykle znakomite - pocieszne i pomysłowe. :)
Uwielbiam samorostowe klimaty.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Niech powstanie jeszcze kilka takich gier edukacyjnych dla dzieci, a zacznę żałować, że potrafię już czytać i pisać.

BTW, a propos, przy okazji. W Haluzy graliście? Może nie są tak dopracowane jak Samorosty, a główny bohater nie ma tej charyzmy, co gwiazdy gier Amanity. Ale da się wytrzymać. ;)
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Virgo Celltharion pisze:[...]Questionaut pod względem mechaniki oraz sposobu przedstawiania świata bardzo przypomina Samorosty.
Do tego stopnia, że mojej córce (lat 4 i ¾) wystarczył rzut oka, żeby stwierdzić: Tato, ty grasz w Samorost Trzy?!
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Wcale mnie to nie dziwi. W końcu nasza juniorka z sekcji kobiecej to już prawdziwa weteranka, skoro
wcześniej Minuteman pisze: moja dwuipółroczna córeczka gra w niego namiętnie
Zwracam uwagę na walor replayability (przydałby się jakiś polski jednosłowny odpowiednik). Dziś grałam od początku i dostałam całkiem nowy zestaw pytań testowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

tetelo pisze:[...] nasza juniorka z sekcji kobiecej to już prawdziwa weteranka [...]
Teraz lubi sobie od czasu do czasu przejść Anikę.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
ODPOWIEDZ