Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Wszyscy fani prozy Lovecrafta, który oczekują na polską premierę Darkness Within mogą sobie uprzyjemnić ten czas grając w darmową produkcję o tytule Arcane. Jak narazie stworzono dwa sezony, pierwszy z nich składający się z czterech epizodów, drugi z ośmiu.
Wszystkie można znaleźć tutaj
Poziom trudności może niezbyt wysoki, chociaż pewnym utrudnieniem jest możliwość, iż bohater oszaleje jeśli będziemy się ociągać z postawionymi przed nim zadaniami.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Virgo Celltharion pisze:Wszystkie można znaleźć tutaj
A zwłaszcza tutaj ;)

Arcane jest fajny, ale na kolejne sezony raczej bym nie czekał, Virgo. Minęło kilka lat, developer już dawno zajął się innymi projektami. A nawet gdyby chciał wrócić do serii, musiałby najpierw odkupić ją od Warner Bros.
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

Witam po dużej nieobecności :)
Elum zmieniłeś avatarka :)

Nie wiem czy było na forum, albowiem przeglądam dopiero i nie wszystko znalazłem:
http://machinarium.com/

Mam nadzieje że będzie super :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Zmieniłem avatarka, bo nie miałem innego wyjścia. :tajemniczy:

A o Machinarium oczywiście juz pisaliśmy. W wątku nowinkowym o ile się nie mylę. I to nawet więcej niż raz chyba. 8)
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Polecam dwie części czeskiej, flashowej gry o wódce Beherovka (taki też jest tytuł), bardzo przyjemnie się gra :)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Wreszcie! Po latach AGD wymęczyło remake drugiej części Quest for Glory. :)
http://www.agdinteractive.com/homepage/homepage.html
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Czyli w temacie Quest for Glory został jeszcze tylko remake Dragon Fire do zrobienia. ;)
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

Dwie mini gierki przygodowe: Automaton (można grać online lub ściągnąć) oraz Cover Front. Obie gierki w klimatach steampunku.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Bow Street Runner - coś dla fanów darmowych przygodówek antyamatorskich. ;) Gra jak na produkcję flashową przygotowana została ze sporym rozmachem, twórcy zadbali nawet o realia historyczne, a w bohaterów wcielili się profesjonalni aktorzy.

Chciałem w najbliższym czasie opisać grę w Kąciku Amatora, ale nie potrafię jej w żaden sposób uruchomić (na dwóch komputerach), więc... chyba obejżę sobie jeszcze raz trailer.
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Genialna muzyka... Chyba najlepsza gra w przeglądarce w jaką grałem, szkoda tylko że druga scena z drugiego epizodu mi się załadować nie chce :/

Elum, a próbowałeś na różnych przeglądarkach?
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Hej wam,

Grał ktoś może w Mental Repairs Inc.? Pod pewnymi względami tak jakby Psychonautsy, tylko że przygodówka. No i wykonana perfekcyjnie jak na freeware.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nie grałem, ale mam w planach (kolejnej gry autora Murder in a Wheel nie mógłbym zignorować). Przy czym przed nią chciałbym skończyć jeszcze kilka innych przygodówek freeware.

BTW, po przeczytaniu Twojej recki przypomniałem sobie, że gdy odkryłem Mental Repairs po raz pierwszy, strasznie mi się ta gra wydała nudna. Dopracowana technicznie, ale nudna. Mam nadzieję, że przebrnięcie przez nią nie będzie dla mnie trudniejsze niż kwadrans z A Tale of Two Kingdoms. ;)
Dimmu pisze:Elum, a próbowałeś na różnych przeglądarkach?
Próbowałem pod IE i Firefoxem. Innych wynalazków chwilowo nie chce mi się instalować. Reinstalować Windowsów tym bardziej nie mam zamiaru. Krótko mówiąc, prawdopodobnie wrócę do gry, gdy będę miał okazję uruchomić ją na jakimś trzecim komputerze.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Nudnym bym Mental Repairs nie nazwał. Może zaczyna się dosyć niepozornie, ale fabuła fajnie się dalej rozwija. Rzeczywiście jednak starałem się opisać w recenzji wrażenie pewnego rodzaju chłodu, jakie na mnie ta gra wywarła. Sam nie do końca rozumiem z czego to wynikało.

Jeśli chodzi o Tale of Two Kingdoms, to chyba miałem podobne do twoich problemy z graniem w ten tytuł. Niemiłosiernie ciągnące się cutscenki i dialogi były nie na moją cierpliwość. Po znalezieniu korony króla odłożyłem sobie resztę gierki na gorsze czasy.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Od początku stycznia na oficjanej stronie Soviet Unterzoegersdorf dostępny jest zapis występu grupy Monochrom, który odbył się w ostatnich dniach grudnia w ramach 25th Chaos Communication Congress. W skrócie mówiąc, jest to dość oryginalna prezentacja od dawna zapowiadanej drugiej części Soviet Unterzoegersdorf. Lub występ kabaretu wykorzystującego w swoich skeczach multimedia. Właściwie ciężko powiedzieć.

W każdym razie na pewno warto film ściągnąć i obejrzeć. Mimo, że swoje waży niestety (400 lub 547MB).
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Elum pisze:Bow Street Runner - coś dla fanów darmowych przygodówek antyamatorskich. ;) Gra jak na produkcję flashową przygotowana została ze sporym rozmachem, twórcy zadbali nawet o realia historyczne, a w bohaterów wcielili się profesjonalni aktorzy.

Chciałem w najbliższym czasie opisać grę w Kąciku Amatora, ale nie potrafię jej w żaden sposób uruchomić (na dwóch komputerach), więc... chyba obejżę sobie jeszcze raz trailer.
Dzięki za linka, właśnie przeszedłem pierwszy epizod. Początkowo ciagle się wieszał póki nie wyłączyłem AdBlockera, ale jak już zaczeło dobrze działać, to miło się grało.

W sumie trochę zbyt casualowe, ale częsciowo nadrabia wysoką klasą produkcji (filmowe wstawki!). Jednak najbardziej zainteresował mnie serial City of Vice, którego gra jest reklamą. W rolach głównych Ian McDiarmid (czyli Imperator Palpatine) i Iain Glen (świetny szczególnie w Górach Księżycowych). Gdzie by to teraz złapać?
ODPOWIEDZ