Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

phinix
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 cze 2014, 10:35

Tajemnica Statuetki - pytanie o lokacje :)

Post autor: phinix »

Witam wszystkich, to moj pierwszy wpis:)

Pytanie dotyczy lokacji w Tajemnicy Statuetki - takze pewnie kierowane bardziej do "dinosaurow" ktorzy pamietaja i grali te gre wieeeeki temu:)
Byla to jedna moich pierwszych oryginalnych gier jakie zakupilem jako mlodociany gracz i bardzo ja lubilem...

Probuje sie dowiedziec/znalezc gdzie dokladnie znajduja sie te lokacje z gry.
Jedna lokcja interesuje mnie szczegolnie - slynna scena przy fontannie...

Obrazek

Czy ktos z Was wie gdzie to moze znajdowac sie w Nicei?
Za dwa miesiace jade nad Lazurowe Wybrzeze i mam zamiar zwiedzic wiekszosc lokacji z tej gry.

W grze zaraz po tej scenie szlo ie do biblioteki, wiec wyszukalem wsystkie biblioteki w Nicei, ale trudno jest znalezc fotki na necie ktore by cos pokazywalo podobnego...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Świetny pomysł na urozmaicenie sobie urlopu/wycieczki. Widziałem ostatnio na innym forum aktualne zdjęcia lokacji ze Skarbu Templariuszy i Alfabetu Śmierci. Tajemnicy Statuetki jeszcze chyba nikt w ten sposób nie dokumentował. :)

Wracając do fontanny. Próbowałem rozejrzeć się trochę po Nicei za pomocą Google Street View, ale to trochę jak szukanie igły w stogu siana. Na razie udało mi się znaleźć tylko ten hotel:

Obrazek

Oczywiście wyłącznie dzięki temu, że na screenie widoczna jest jego nazwa (mam nadzieję, że ten link do Street View będzie działać). Wokół fontanny niestety nie ma żadnych charakterystycznych elementów, więc jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to obskoczyć wirtualnie wszystkie place, skwery itp. jakie uda się znaleźć na mapie Google. Nawiasem mówiąc, na forum udzielał się kiedyś jeden z współtwórców Tajemnicy Statuetki (Marcin "Bzyk" Drews), przy czym on pewnie niewiele by w kwestii fontanny pomógł, bo zdjęcia wykorzystane w grze robił zdaje się Adrian Chmielarz.
Trocki
Posty: 6
Rejestracja: pt 30 maja 2014, 23:11

Re: Tajemnica Statuetki - pytanie o lokacje :)

Post autor: Trocki »

Troszkę mogło się od tamtego czasu zmienić. Jako podstawowy punkt weryfikacyjny trzeba wziąć ten żółtawy budynek z tyłu, bo to jedyna dobrze widoczna rzecz na tej fotce.
phinix
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 cze 2014, 10:35

Re: Tajemnica Statuetki - pytanie o lokacje :)

Post autor: phinix »

Trocki pisze:Troszkę mogło się od tamtego czasu zmienić. Jako podstawowy punkt weryfikacyjny trzeba wziąć ten żółtawy budynek z tyłu, bo to jedyna dobrze widoczna rzecz na tej fotce.
O, fajnie ze odpisales, dzieki:)

Tak, zgadza sie, hotel juz mam, tak samo jak mowisz, nazwa od razu pomogla znalezc cel.
Jade tam z rodzina na wakacje i nie omieszkam zrobic sobie zdjecia przy kazdym rozpoznanym miejscu z Statuetki:)

Ta fontanna - fontann w Nicei jest "jak mrowkow", ale w najgorszym przypadku wydrukuje sobie te fotke i bede pytal miejscowych jak oblakany:)

Mozliwe ze ten budynek to biblioteka publiczna - znalazlem taka w Nicei, piekny bydyneczek z takim placem w srodku. Moze to jest to, zobaczymy..

Obrazek

To moze byc inna strona tego placu, budynki sliczne, moze to to:)
Poza tym jak piszesz, moglo sie tam troszke pozmieniac.
Na zdjeciu z gry w gornym lewym rogu widac jakis wyzszy budynek, jakby lekko zaokraglony na rogu - to mze byc ten sam budynek z mojego zdjecia po prawej - moze po prostu to jest tyl tej biblioteki? Ach, podniecenie siega zenitu :lol:



Bede w Nicei, St Tropez, Monaco, takze wszedzie okazja na znalezienie jakiejs lokacji z Statuetki.


Nawet napisalem na facebooku do Chmielarza o to z miesiac temu, zobaczymy czy odpisze:)
phinix
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 cze 2014, 10:35

Re: Tajemnica Statuetki - pytanie o lokacje :)

Post autor: phinix »

A tak odpowiem jeszcze, po 8 latach:)
Wycieczka byla niesamowita, wspomnienia do konca zycia.

Fontanny nie znalazlem, chociaz zwiedzilem cala Nicee i chyba widzialem wszystkie fontanny. Moze ja zdjeli i zrobili cos innego.

Chmielarz dupek jeden nigdy nie odpisal...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tajemnica Statuetki - pytanie o lokacje :)

Post autor: Elum »

8 lat się zastanawiałem, jak minęła phinixowi wycieczka. Tak że miło z Twojej strony, że odpowiedziałeś. ;)
phinix
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 cze 2014, 10:35

Re: Tajemnica Statuetki - pytanie o lokacje :)

Post autor: phinix »

Elum pisze:8 lat się zastanawiałem, jak minęła phinixowi wycieczka. Tak że miło z Twojej strony, że odpowiedziałeś. ;)
Hahaha, no fajnie ze ktos zauwazyl wpis :lol:
Niestety poza hotelem, fontanny nie znalazlem. No coz...
ODPOWIEDZ