Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Possibilia - komuśkolwiek działa?

Post autor: Elum »

W skrócie - ładuje się Wam ten link? Powinien załadować się film interaktywny Possibilia (krótki teaser). U siebie próbowałem na dwóch komputerach - z XP i Win 8. Niestety na jednym ładuje mi się tylko strona z informacją, że niby mam nieaktualną wtyczkę Flash (mam nowszą :P). Z kolei na drugim wyświetla się okienko z logiem Interlude i... koniec (zrezygnowałem po kilkunastu minutach czekania).

Innymi słowy - zanim zacznę instalować po kolei wszystkie możliwe przeglądarki, wersje Flasha itp. (może strona preferuje jakieś konkretne konfiguracje?), mam nadzieję, że u kogoś po prostu zadziała i chociaż coś się tam załaduje.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Possibilia - komuśkolwiek działa?

Post autor: Madzius888 »

Łączę się w bulu, niestety ni (zestaw popularnych przeglądarek). Być może to ten przypadek, że właśnie wtyczka jest dlań za nowa.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Possibilia - komuśkolwiek działa?

Post autor: Elum »

Dzięki, Madzius. A zdradzisz, na jakiej konkretnie wersji/wersjach próbowałaś? Pamiętam tylko, że masz Win 7 ;) (system operacyjny właściwie nie powinien mieć tu znaczenia, choć z drugiej strony... polski Zamek, przykładowo, z XP gryzie się bardzo).
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Possibilia - komuśkolwiek działa?

Post autor: Ines »

Nie dziala na XP, widze to: To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.2.0 or greater is installed.
Tra-la-la!
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Possibilia - komuśkolwiek działa?

Post autor: Madzius888 »

Przeglądarki to starsza Opera (12.17), IE, najnowsze Safari, Firefox i Chrome. Rzeczywiście Win7 :), próbowałam też najpierw na Androidzie, co tam mam poinstalowane, też to samo. Chrome w ogóle mieli, a nie otwiera, przy pozostałych komunikat o Flashu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Possibilia - komuśkolwiek działa?

Post autor: Elum »

Dzięki ogromne! :) Ech, w takim razie chyba powoli zacznę podejrzewać, że problem leży jednak po stronie strony i brakujących plików na serwerze. Tym bardziej, że wszystkie inne nowsze i starsze projekty od Interlude, które sprawdzałem (nawet interaktywny Bob Dylan) wyświetlają się bez zarzutu. Cóż, szkoda. Spróbuję może jeszcze zainstalować tego Flasha w wersji dokładnie 10.2.0 :P
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Possibilia

Post autor: Elum »

Zadziałała! Od lipca br. Possibilia dostępna jest on-line pod adresem possibilia.helloeko.com

Obejrzałem i... trochę inaczej to sobie wyobrażałem. Dlatego może odrobinę się rozczarowałem w pierwszej chwili. Przede wszystkim Possibilia nie jest interaktywna tak jak przyzwyczaiły nas do tego inne filmy interaktywne. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek podejmowaniu decyzji, nie ma złudzenia wpływu na cokolwiek. To po prostu film krótkometrażowy, który w pewnym momencie zaczyna... pączkować. Stopniowo pojawiają się kolejne rozgałęzienia opowiadanej historii, można się pomiędzy nimi swobodnie przełączać (trochę jak w interaktywnym Bobu Dylanu ;)). Niestety to wszystko.

Z drugiej strony, całość zrobiona jest pierwszorzędnie. Ponieważ poszczególne odgałęzienia historii nakładają się na siebie, często w jednym kadrze zobaczyć/usłyszeć można klony bohaterów z równoległej rzeczywistości. 8) W końcówce następuje kumulacja i powrót do punktu wyjścia.

Tak więc gorąco polecam jako kilku(nasto)minutową ciekawostkę. Nie warto odkładać na później, nie wiadomo jak długo pozostanie on-line. :niesmialy:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Possibilia

Post autor: Elum »

Niespodziewanie podbiję wątek, bo przypadkiem ostatnio odkryłem, że głośny ubiegłoroczny film "Wszystko wszędzie naraz" nie przez przypadek przypomina Possibilię. Wygląda na to, że wymyślił i wyreżyserował go ten sam duet Daniels.
ODPOWIEDZ