Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Pewien uzdolniony internauta od ubiegłego roku rysuje w wolnych chwilach postacie/sceny z ulubionych gier. Rysunki są świetne, dobór gier zdecydowanie nieprzypadkowy, więc chyba warto poświęcić im chwilę (jeśli ktoś jeszcze nie widział). Mój ulubiony to ten, na którym firma Double Fine (tj. maskotka firmy Double Fine) pomaga zmartwychwstać postaciom z klasycznych gier LucasArts (jest też pewien detal w tle, który zauważyłem dopiero po powiększeniu obrazka). :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z cyklu: znalezione przy okazji poszukiwania zaginionych zwiastunów anulowanych gier. 8)

Prawie-gameplay z pierwszej, nieukończonej wersji Mysta IV, która pierwotnie miała być trzecią częścią serii:

http://www.youtube.com/watch?v=AglS68YBDb4

Przy okazji namierzania tych materiałów najbardziej zaskoczyło mnie (nie jestem ekspertem z dziedziny mystologii, więc to dla mnie nowość), że nad tą wersją pracowała firma DreamForge Intertainment, czyli twórcy Chronomastera i Sanitarium (jak wiadomo, ostatecznie trzecia część Mysta powstała w Presto Studios).
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Urszula »

Elum, gdybyś nie napisał, że to jest z Myst IV, to bym była przekonana, że to Riven. Zupełnie mi nie pasuje do Myst IV. Natomiast jest parę elementów przypominając druga odsłonę tej gry.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z cyklu: ewolucja przygodówek (a właściwie to jednej przygodówki).

Chodzi o zapomnianą Time Paradox, która początkowo miała nazywać się Genesis. W zapowiedziach z początku 1994 roku wyglądała w ten sposób (zwracam uwagę przede wszystkim na strój głównej bohaterki). Dla porównania/przypomnienia - w finalnej wersji wygląda oczywiście tak (ponownie zwracam uwagę przede wszystkim na strój/wygląd głównej bohaterki). :gugu:

BTW, udało mi się namierzyć oryginalne źródło zakulisowego filmiku z Gabriela Knighta II, o którym pisałem w tym wątku wcześniej. Strony w internecie już od dawna nie ma, więc to kopia znaleziona przy pomocy Wayback Machine (o dziwo zachowana razem z plikiem, co rzadko się zdarza).

I jeszcze, odrobinę zahaczając o temat, oryginalna oficjalna strona Obsidiana, która zniknęła z internetu w okolicy 2000 roku (z niedziałającymi linkami do filmików, na które aktualnie poluję).
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Fragment wywiadu z Robertą Williams z 1987 roku (chyba najstarszy jaki da się znaleźć w internacie):

http://www.youtube.com/watch?v=Mv4qOrkkTy4

I jeszcze, 18 sekund o przygodówkach w polskiej MTV/Vivie:

http://www.youtube.com/watch?v=RpQuWc7IDe0
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: twig »

Końcówka lat 80. a Roberta wystylizowana na grzeczne lata 70. :D
Mogła chociaż strzelić sobie jakiegoś tapira na głowie.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Masz na myśli coś w tym stylu? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić. ;)
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: twig »

W tym filmiku Roberta wygląda prawie tak: http://bi.gazeta.pl/im/6a/f9/c4/z129089 ... Evans-.jpg :lol:
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Urszula »

twig, przesadzasz, miała rozpuszczone włosy i tyle. Evans za to natapirowane i lakierami podniesione. :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ciekawy reportaż o LucasArts (tj. wtedy jeszcze LucasFilm Games) wyemitowany w jakiejś amerykańskiej telewizji w 1990 roku. Dotyczy oczywiście gier, które wówczas powstawały (czyli Loom, The Secret of Monkey Island, Indiana Jones and the Last Crusade):

http://www.youtube.com/watch?v=ujyC9XUrNW4

Genialny jest komentarz, który pojawia się na samym końcu (jeśli dobrze usłyszałem):

"Ron Gilbert and the other creators say - it's not going to be long before the characters in the computer games can talk and the player will be able to choose the dialogue." :gugu:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z cyklu: znalezione (kilka dni temu) przy okazji poszukiwania zakulisowych materiałów z Gabriela Knighta II.

Przekopując się (po raz kolejny) przez zasoby Internetowego Archiwum dokopałem się do telewizyjnego reportażu z planu zdjęciowego gry (z Jane Jensen i Deanem Ericksonem). Przy okazji znalazłem też bardzo podobny reportaż (z tej samej serii) nt. Phantasmagorii (z Robertą Williams i aktorami wcielającymi się w główne postacie).

Z innej beczki - siłą rozpędu wrzuciłem na przygodoskopowy kanał bezcenny reportaż zawierający m.in. krótkie sceny z wczesnej, anulowanej wersji The Dig (nigdy nigdzie w internecie nie widziałem żadnych filmików z tej wersji, jedynie screeny).

I jeszcze coś dla fanów I Have No Mouth and I Must Scream - trzy ujęcia z wersji alfa/beta (pokazywanej m.in. na targach ECTS 1995), wycięte/zmienione w finalnej wersji gry.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jakimś cudem na Przygodoskopie do tej pory (chyba) nie pojawił się link do wycieczki Ascovela śladami Gabriela Knighta, którą opisał parę lat temu na swoim blogu. W związku z tym nadrabiam ten karygodny błąd teraz - część pierwsza i część druga - lepiej późno niż wcale.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re:

Post autor: Ines »

Linki nie dzialaja:

Forbidden
You don't have permission to access /2009/02/24/gabriel-knight-3-rennes-le-chateau/ on this server.

Forbidden
You don't have permission to access /2010/07/27/gabriel-knight-3-rennes-le-chateau-church on this server.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Spróbuj po kliknięciu na link(i) odświeżyć przeglądarkę. Z jakiegoś powodu te strony czasem "zaskakują" dopiero po odświeżeniu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Kto to widział! Serial "Buffy: Postrach wampirów" przerobiony na dyskietkową przygodówkę LucasArts (interfejs skopiowany z Monkey Island 1/2). Znalezione na Tumblr.
ODPOWIEDZ