Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Ines »

jarecki83 pisze:Jedne z najfajniejszych napisów końcowych jakie spotkałem w przygodówkach. Oglądam to małe arcydzieło już enty raz i wciąż nie mam dość.
Bardzo fajne, ja ich nie widzialam, chyba pominelam gdy ukonczylam gre. Ale muzyka wkurzajaca ( dla mnie).
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Po prostu trzy "gameplaye" z trzech "przygodówek":

Stranger Things (jak na 1988 rok wygląda... łaby rewolucyjnie)
Jurassic Quest (czyżby zaginiony w 1989 roku quest Sierry?)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull :D

[edit]
& Tomasz Knapik o przygodówkach 1996 roku - zgaduję, że to odcinek ze stycznia 1997 roku.

Szkoda, że takie rzeczy nie są udostępnianie na oficjalnym kanale Escape, którego redakcja chyba trochę zniechęciła się małą oglądalnością. Zaczęli nieźle, ale po 6 miesiącach przerwy powoli zaczynam tracić nadzieję na choć częściowe archiwum odcinków i/lub innych zabytkowych materiałów (takich jak ta reklamówka Philips Media), których mają pewnie więcej.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Firma Cyberdreams sprzedawała kiedyś w pudełku wygaszacz ekranu. Microforum (Maabus, High Expectations :P) nie chciała być gorsza i mniej więcej w tym samym czasie wydała w pudełku 200 solucji. Gdyby komuś kiedyś udało się odczytać obraz płyty byłbym wdzięczny. Mój komputer coś nie chce z nią współpracować.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Elum pisze:Gdyby komuś kiedyś udało się odczytać obraz płyty byłbym wdzięczny.
IsoBuster jest w stanie to otworzyć.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Dzięki, tym otwieraczem nie próbowałem.

Byłem ciekawy, co na tej płycie zajmuje 250MB. I już wiem, że nic ciekawego (typowe reklamowe/promocyjne śmieci, niestety nic na temat High Expectations ;)).
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Na przyszłość polecam najpierw sprawdzać pliki CUE. To już kolejny raz, gdy ktoś zapisał w nim podpowiedź jakim programem odczytać sam obraz. Otwieraczem plików CUE może być systemowy Notatnik :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Dzięki jeszcze raz. Przez naście lat ściągania plików bin/cue kompletnie nie wiedziałem, że można tam znaleźć takie informacje. :niesmialy:

Teraz muszę sobie poprzypominać nazwy/linki tych wszystkich obrazów płyt na archive.org, których kiedyś nie udało mi się otworzyć. :P
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Jestem dopiero w połowie słuchania i nie mogę wyjść z zachwytu jak pięknie może brzmieć LSL3 na MT32! :o
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

aidungeon.io czyli przygodówka tekstowa improwizowana/projektowana (?) w czasie rzeczywistym przez tzw. sztuczną inteligencję.

Ciekawe za ile lat powstanie analogiczna przygodówka... FMV (aktorzy już są). Nie wiem, czy chcę doczekać tych czasów. Ale chciałbym, żeby przygodoskop doczekał tych czasów.
Theddas
Posty: 40
Rejestracja: ndz 06 mar 2005, 02:32

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Theddas »

6 GB tekstówka z torrenta. Nice. Ściągam. Ciekawe czy przejdzie test Turinga :E
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: anka »

Elum pisze: ... Ciekawe za ile lat powstanie analogiczna przygodówka... FMV (aktorzy już są). Nie wiem, czy chcę doczekać tych czasów. Ale chciałbym, żeby przygodoskop doczekał tych czasów.
8) 8) 8) spoko! w tak anachronicznej formule, tylko żółwie mogą nam zagrozić popularnością 8) 8) 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Retrogaming we Francji. I ani słowa o Coktel Vision! :(
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Ale za to prawie wszystkie odcinki o przygodówkach. A Coktel Vision swego czasu uzależniła się od Amerykanów, więc Francuzi może się na nią obrazili. :)

Przypadkiem na stronie Arte dostępny jest też reportaż, którego tematem jest m.in. The Angry River - mniej więcej od 5 minuty, od przedwczoraj na stronie głównej. Taki zbieg okoliczności. ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Zeszłoroczny tekst około-Ripperowy, z którego dowiedzieć można się m.in. dlaczego koleżanka Axla Rose wystąpiła w Hell: A Cyberpunk Thriller. Autorka pracowała przy Ripperze, woziła na plan samego Christophera Walkena. Dzięki temu artykuł wprost przepełniony jest ciekawostkami zza kulis. Ilustruje go trochę nie udostępnianych wcześniej w internecie zdjęć, na których wypatrzyć można większość głównych aktorów.

I jest to chyba pierwszy tak duży tekst o przygodówkach w Wired od września 1997 roku. :P
ODPOWIEDZ