Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Theddas
Posty: 40
Rejestracja: ndz 06 mar 2005, 02:32

Ciekawostki z sieci

Post autor: Theddas »

Widze, ze na Przygodoskopie kroluja, tak jak i w kinach, piraci, z Guybrushem i Deppem na czele ;).

Trzeci akapit nowej recenzji MI2 spowodowal, ze chcialem sobie posluchac muzyki z MI i znalazlem cos takiego: http://www.youtube.com/watch?v=1rtiAQk3ojE

IMO genialne :)
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Właśnie słucham - bardzo przyjemna rzecz.
Dzięki! :)
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Theddas
Posty: 40
Rejestracja: ndz 06 mar 2005, 02:32

Post autor: Theddas »

BTW. W Piratach z Karaibow II jest motyw IMHO zywcem wyjety z TSOMI II jak dla mnie, kto zgadnie? ;)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

A ja wolę Kołysankę Zeldy wykonaną na samej Okarynie Czasu. :)
Na pianino też jest, ale to nie to samo.

EDIT: mała niespodzianka.
Tutaj znajdziecie 9 części szkolnego przedstawienia opartego na serii MI, wyreżyserowanego przez nastoletniego fana serii.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Poprzedni temat, który założyłem z zamysłem wrzucania do niego tego typu materiałów, poszedł w zupełnie inną stronę więc dopisuję się do tego (i edytuję sam tytuł nieco zarówno tego, jak i poprzedniego tematu).

TUTAJ można znaleźć filmiki z występami The Dreamers - zakazanego zespołu z Omikron: The Nomad Soul, gdyby ktoś miał ochotę sobie przypomnieć (albo zobaczyć po raz pierwszy).
Ja sobie słucham Survive od czasu do czasu - podoba mi się.
Kiedy grałem w Omikron duże wrażenie zrobiły na mnie te występy - jak udanie je zrealizowano dysponując stosunkowo "wczesną" grafiką 3D.


Zresztą w ogóle podlinkowana rzecz jest częścią stronki poświęconej grom Quantic Dreams - można trafić i inne filmiki, muzykę etc.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Pozwole sobie odkopać :)

Grałeś w Beyond Good&Evil i podobała Ci się muzyka ? Od jakiegoś czasu za sprawą UbiSoft można legalnie pobrać ścieżkę dźwiękową z gry. Lista mirrorów dostępna jest tutaj -> http://www.myspace.com/hyllianmusic :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Podobała się :). Dzięki :).
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Jeśłi chodzi o muzyke z gry Omnikron, to wystarczy kupić sobie płyte Davida Bowie i cieszyć sie tymi utworami w ich "nomalnych" wesjach i w doskonałej jakości. Zawsze gdy tego słucham przypomina mi sie ta gierka. Jakby nie było całkiem udana.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Co słychać u głównego bohatera Harvestera?

Post autor: Elum »

Z serii - ciekawostka znaleziona przy okazji szukania czegoś innego.

Okazuje się, że Kurt Kistler - młodzieniec, który w latach 90-tych zasłynął jako główny bohater kontrowersyjnej przygodówki Harvester (na sceenach), miał ostatnio trochę kłopotów z prawem (mugshot pierwszy, mugshot drugi). :niesmialy: Nie życzę mu źle i mam nadzieję, że zarzuty okazały się fałszywe, ale szczerze mówiąc rozbawiło mnie, że coś takiego przydarzyło się akurat aktorowi grającemu główną rolę w Harvesterze. :lol:

Dla porównania, zdjęcie radosnego Kurta Kistlera (chyba w miarę aktualne) z jego strony internetowej.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z cyklu - ciekawostka archeologiczna. Bardzo wczesna zapowiedź drugiej części Gabriela Knighta (z 1994 roku) zawierająca m.in. zdjęcie pierwszego aktora, który miał zagrać Gabriela (później oczywiście zastąpił go Dean Erickson):

http://www.youtube.com/watch?v=3pR3iumi ... d#t=00m52s 8)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jackowsky »

Elumie, zdradź tajemnicę. Skąd Ty to wszystko wydobywasz?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

:)

Z cyklu - znalezione przy okazji grania w The X-Files Game. :P

Podobnie jak Kurt Kistler z Harvestera, kłopoty z prawem miał też ostatnio Jordan Lee Williams - aktor, który wcielił się w głównego bohatera The X-Files Game (agent FBI Craig Willmore). Poniżej, dla porównania - po lewej tegoroczny mughshot Jordana (źródło), a po prawej mugshot Craiga w grze (można to chyba podciągnąć pod ironię losu):

Obrazek
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Ascovel »

Ten pierwszy Gabriel z dwójki wygląda niesamowicie. Wprawdzie to tylko statyczne zdjęcie, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić popularności wśród kobiet Gabriela o takiej twarzy.

Tak sobie pomyślałem teraz, że może to wcale nie miał być aktor grający Gabriela, tylko wzieli kogoś z ulicy do testów technicznych, a ludziom odpowiedzialnym za zapowiedź się wszystko pokręciło.
Ostatnio zmieniony ndz 16 gru 2012, 12:23 przez Ascovel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: tetelo »

A ja sobie nie mogę wyobrazić popularności wśród kobiet Gabriela z twarzą Ericksona. I to nie tylko z powodu konkurencji von Glowera, który pod tym względem zabrał mu cały show, uwodząc publiczność nie tylko żeńską.
Ten koleś z filmiku to byłby taki Gabryś bardziej w stylu Endrju Goloty.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ascovel pisze:Tak sobie pomyślałem teraz, że może to wcale nie miał być aktor grający Gabriela, tylko wzieli kogoś z ulicy do testów technicznych, a ludziom odpowiedzialnym za zapowiedź się wszystko pokręciło.
Faktem jest, że zdjęcie tego "placeholderowego aktora" pojawiło się również przy zapowiedziach gry w paru niemieckich czasopismach. Czyli na sto procent było we wczesnych materiałach promocyjnych rozprowadzanych przez Sierrę. Nie zachowałem sobie niestety skanów tych zapowiedzi na dysku, ale jak chcecie, mogę poszukać.
ODPOWIEDZ