Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A ja się nawet cieszę. City Interactive wreszcie przestała udawać, że umie robić przygodówki. ;)

BTW, w przyszłym roku wychodzi czwarty Blackwell. Będę się musiał w końcu wciągnąć w tą serię.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Chyba warto, Elum. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem fanem niekomercyjnych, "niezależnych" gier, ale seria Blackwell jak dla mnie trzyma poziom...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Yoomurjak's Ring za połowę ceny:

http://us-adventureshop.gamesplanet.com ... -Ring.html
TexMurphy pisze:Chyba warto, Elum. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem fanem niekomercyjnych, "niezależnych" gier
Oj, nie wrzucałbym ich wszystkich do jednego worka - jest wśród nich większe zróżnicowanie (i jakościowe i koncepcyjne) niż wśród komercyjnych.
elemeledudek pisze:Ascovel --> chętnie bym odkupił jak sie nacieszysz.
Sorry, ale pewnie zatrzymam sobie na pamiątkę.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Z okładki na okładkę Nicole przechodzi po parę operacji plastycznych, to takie śmieszne trochę :D

Ja sobie od niedzieli pluję w brodę, bo na Gamersgate była Downfall, o której gdzieś wspominał Ascovel za 3,80$ na gamersgate, a stwierdziłam, że nie będę kupować dwóch gier dziennie (Egypt III sobie downloadnęłam) i dolar spadał... tyle że w poniedziałek już było po ptokach.

Od jutra w Realu promocja na niektóre Supersellery i Kolekcje Klasyki (po 5zł) - na okładce była np. Tunguska: Tajne Akta.

Co za ruch w ogóle na przygodoskopie - 4 działy z ptaszkami! :)

W tym poście brakuje jeszcze tylko przepisu na moje ulubione ciasteczka chyba :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tex pisze:Chyba warto, Elum. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem fanem niekomercyjnych, "niezależnych" gier, ale seria Blackwell jak dla mnie trzyma poziom...
Możliwe. Ja mam wrażenie, że zniechęciłem się do tej serii przez The Shivah, do której musiałem się trochę zmuszać. Demo (nie pamiętam już, którego Blackwella) też nie rzuciło mnie na kolana. Z drugiej strony wizja przejścia wszystkich czterech części jednym ciągiem coraz bardziej mi się podoba. 8)
Madzius pisze:Co za ruch w ogóle na przygodoskopie - 4 działy z ptaszkami! :)
Bez paniki! To pewnie tylko chwilowe zakłucenia i za kilka dni wszystko wróci do normy. ;)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Elum pisze:BTW, w przyszłym roku wychodzi czwarty Blackwell. Będę się musiał w końcu wciągnąć w tą serię.
A ja kupić trzecią część. I może kiedyś w końcu napisać recenzje drugiej :niesmialy:
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

A propos Blackwella od 20 grudnia ma być promocja na wszystkie części - kompletna trylogia za 10$.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

A nie przewidują zniżek na poszczególne części? :niesmialy:
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Nie mam pojęcia. Słyszałem tylko o tym.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Tak a propos stale wracającego tematu śmierci przygodówek... Telltale i Activision właśnie ogłosili wznowienie serii King's Quest!

Kolejne klasyczne serie Sierry też mają być w przyszłości wznowione (choć ostatecznie będzie to pewnie zależało od sukcesu KQ):

http://www.adventuregamers.com/newsitem.php?id=2213

Ja tam czekam na Gabriela Knighta i Quest for Glory. :)
Ostatnio zmieniony sob 19 lut 2011, 08:48 przez Ascovel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Mnie najbardziej cieszy przeniesienie na ekrany świata Baśni. Chociaż jak komiks uważam za doskonały, tak ciężko mi sobie wyobrazić go w wersji Telltale. Oby nie podzieliły losu Bone :marzy:
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Dla mnie to informacja fantastyczna, nistety z jednym minusem - do dziś nie zagrałem w Sam & Max 2-3 a nawet w nowe Monkey Island, bo chcę uniknąć sytuacji, o ktorej już tu pisałem: tydzień po po kupieniu wersji angielskojęzycznej dowiaduję się, że wreszcie, po 3 latach ktoś łaskawie wyda grę w Polsce...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Nie liczyłym na to. Pierwszy sezon się chyba nie sprzedał zbyt dobrze, a CDP już pewnie całkiem pogrzebało przygodówki :(
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

CDP ostatnio wydał Gray Mattera i to równocześnie z premierą w Niemczech, więc chyba aż tak się na gatunek nie krzywią.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Bo to był murowany hit. Z drugiej strony inny murowany hit od TellTale czyli Monkey Island jakoś wydać się nie chce.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Zablokowany