Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Czym różni się chińska przygodówka od Kyrandii?

Post autor: Elum »

Kilkoma drobnymi szczegółami. ;) Poniżej - lokacja z chińskiej Golden Train oraz to samo miejsce (?) :niesmialy: w wydanej trzy lata wcześniej Hand of Fate:

Obrazek

Obrazek

Chińczycy podrabiają wszystko. Wygląda na to, że nawet jedyna (?) klasyczna przygodówka MADE IN CHINA to podróbka. :lol:
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Czym różni się chińska przygodówka od Kyrandii?

Post autor: jackowsky »

Oj tam, zaraz podróbka. Inspiracja! :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czym różni się chińska przygodówka od Kyrandii?

Post autor: jarecki83 »

Elum pisze:Wygląda na to, że nawet jedyna (?) klasyczna przygodówka MADE IN CHINA to podróbka.
Jednak nie jedyna! Tajwańska Heaven's Dawn odróżnia się od Kyrandii trochę bardziej :)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Czym różni się chińska przygodówka od Kyrandii?

Post autor: Elum »

Widać, że fani Kyrandii, którzy zrobili Heaven's Dawn byli bardziej ostrożni w odrysowywaniu/przerysowywaniu. Ale tzw. inspiracji w sumie jest tu chyba nawet więcej niż w Golden Train. 8)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym różni się chińska przygodówka od Kyrandii?

Post autor: anka »

jackowsky pisze:Oj tam, zaraz podróbka. Inspiracja! :)
“Imitation is the sincerest form of flattery that mediocrity can pay to greatness.” Oscar Wilde
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Czym różni się chińska przygodówka od Kyrandii?

Post autor: Elum »

Przypadkiem trafiłem na trzecią chińską/tajwańską przygodówkę wyraźnie naśladującą Kyrandie:

Obrazek

Niestety tytuł pod jakim ją znalazłem (Qibao Qimou) może być błędny, bo po wklejeniu go w google (po chińsku) odsyła mnie tylko do chińskich stron piszących o The Goonies, więc na razie nie dodam jej do przygodoskopowej kolekcji. :P

[edycja]
No i znalazł się ścinek plejsru, czyli tytuł jednak się zgadza mniej więcej. Po polsku to chyba będzie Ćsibao ćsi-moł. ;)
ODPOWIEDZ