Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

jackowsky pisze:Inspiracja do utworzenia tego wątku powstała podczas gry w Broken Sword: Anioł Śmierci.
Tak myślałem.
jackowsky pisze:Bohaterowie otwierają kilka super tajnych przejść, przez które (wynika to z kontekstu prowadzonych wcześniej rozmów) nikt nie przechodził i zastają... zapalone pochodnie. :)
Dla mnie to nie było takie oczywiste (rozmowy zresztą były jakieś takie dość "jałowe"), ba, wciąż miałem wrażenie, iż ktoś był tam tuż przed naszymi bohaterami, albo po prostu ich śledzi.
jackowsky pisze:Nie było moim zamysłem wytykać Tobie różnych rzeczy. Jeżeli tak odczułeś, to wybacz. :)
No nie, to chyba najciekawsza prowokacja stylistyczno-językowa z jaką miałem do czynienia. Bravo!
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Zawsze mnie dziwiło, dlaczego w wielkich londyńskich rezydencjach nie ma wody?

Jako Jonathan Dante (Belief&Betrayal) będąc gościem w takiej właśnie rezydencji dowiaduję się, że do rozwiązania bardzo ważnej zagadki potrzebna jest (oprócz innych specyfików) woda. W takiej rezydencji (o czym już wspominałem) wody nie uświadczysz, więc biedny chłopina musi ganiać na drugi koniec Londynu (no dobra, tylko do centrum), by w jakiej zapyziałej okolicy napuścić sobie wody. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Musiała to być potężna awaria, skoro objęła wszystkie lokacje w centrum i w ogóle na północ od rzeki, a tylko na podejrzanym południowym przedmieściu wodociągi funkcjonowały. Zamiast tam jechać, lepiej było po drodze zaczerpnąć wody z Tamizy. A może to nie był Londyn, tylko Lądek...

Mnie ostatnio zdziwiło, że jeden z "najbardziej obiecujących agentów, którzy ukończyli szkolenie w Quantico w 2006 roku" podnosi przedmiot z miejsca zbrodni gołymi rękami, oddaje go na badania daktyloskopijne, by dowiedzieć się, że znaleziono tylko jego własne odciski. Czego ich tam uczą w tej Akademii FBI? Chyba powinni włączyć do programu gry z cyklu CSI.
Obrazek
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Dla odmiany Joshua Reeve z Nightlonga skanuje sobie linie papilarne w skórzanych rękawiczkach. Myślę, że obaj panowie powinni sprawę obgadać przy kawie i wypracować rozsądny kompromis. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

aegnor pisze:powinni sprawę obgadać przy kawie
Dobry pomysł, zwłaszcza że "mój" agent jest kobietą. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Jak tylko slysze slowo: katkumby, to przed oczami przelatuja mi wszystkie Broken Swordy :P
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Zawsze mnie dziwiło jak wybiórcze może być jasnowidztwo jasnowidzów. W Obserwatorium Nostradamusa, mamy model Układu Słonecznego, w którym jest 6 planet. Nie ma oczywiście w tym nic dziwnego, gdyż Uran został odkryty dopiero 1781, a następna jeszcze później. Tego nie przewidział! Przewidział natomiast istnienie dwóch księżyców Marsa, drobnych ciał, odkrytych dopiero w 1877. No ale, kto by tam przewidział przewidywania jasnowidzów?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

No cóż, bycie jasnowidzem to przecież nie to samo, co bycie wszystkowiedzącym.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

jackowsky, ty to normalnie zostaniesz myśliwym, ewentualnie myśliwcem.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

elemeledudek pisze:jackowsky, ty to normalnie zostaniesz myśliwym, ewentualnie myśliwcem.
Eee, raczej Kiwaczkiem ;)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Zawsze mnie dziwiło jak łatwo na Kubie można znaleźć pudełko kubańskich cygar. Otóż jestem wraz z Nicole Bonnet w Hawanie i pewien urzędnik zażyczył sobie cygara. Oczywiście nie mam. Już się zastanawiam skąd je wziąć, a tu wchodzę do nieczynnego hotelu i na środku nieczynnej windy znajduję pudełko ze aromatycznymi kubańskimi cygarami. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ