Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

O Elricu też coś na jakiejś płytce chyba było. Pominąłem, bo z opisu wynikało jasno, że to nie przygodówka. Ale jeśli Cię ten tytuł interesuje mogę podrzucić materiałsy.

Co do Planetfalla. Rozumiem, że w takim układzie będziesz trochę modyfikować wpis, który mi podesłałeś? Czy może raczej są to na tyle różne wersje, że zasługują na oddzielne wpisy? Pytam, bo zastanawiam się jak na Przygodoskopie upchnąć te SS'owe screeny/grafiki.

A wracając do Cloak. Zabawne, że po wpisaniu w Google pełnego tytułu prawie wszystkie linki odsyłają do stron rosyjskojęzycznych. :niesmialy:
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:Co do Planetfalla. Rozumiem, że w takim układzie będziesz trochę modyfikować wpis, który mi podesłałeś? Czy może raczej są to na tyle różne wersje, że zasługują na oddzielne wpisy? Pytam, bo zastanawiam się jak na Przygodoskopie upchnąć te SS'owe screeny/grafiki.
Tak, zmodyfikuję wpis. Osobne wpisy możemy robić kiedy twórca jest zasadniczo inny albo projekty są oddzielone bardzo wyraźnie (vide Full Throttle).

Generalnie wrzucałbym wszystkie wstrzymane (pomijając tylko nie rozpoczęte jak np. Loom 2 i 3 albo Return of Amazon Queen, te mogą się znaleźć w Ciekawostkach) projekty do encyklopedii, ale bez anonsowania tego na stronie, bo to żadna nowina. Co do screenów i grafik to bym je umieszczał zbiorczo (ale "chronologicznie") umieszczając przy każdej grupie stosowny wpis informujący z jakiego etapu prac pochodzą (to jest dość istotne przy Planetfallu i Dark Earth).

Co do Elrica to nic pilnego, ale chętnie bym się czegoś dowiedział. Wstrzymane cRPGi (Armalion, Lady, Mage & Knight, Van Buren etc.) też swojego czasu intensywnie badałem i może przy okazji kopania po stronkach różnych autorów wrócę do tego tematu. :)

I co to jest ten "Insider", bo go nie kojarzę? Kto go robił?
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

aegnor pisze:Generalnie wrzucałbym wszystkie wstrzymane (pomijając tylko nie rozpoczęte jak np. Loom 2 i 3 albo Return of Amazon Queen, te mogą się znaleźć w Ciekawostkach) projekty do encyklopedii, ale bez anonsowania tego na stronie, bo to żadna nowina.
Ale chyba nie masz na myśli Dark Earth 2? ;)
aegnor pisze:Co do screenów i grafik to bym je umieszczał zbiorczo (ale "chronologicznie") umieszczając przy każdej grupie stosowny wpis informujący z jakiego etapu prac pochodzą (to jest dość istotne przy Planetfallu i Dark Earth).
Dobsz.
aegnor pisze:Co do Elrica to nic pilnego, ale chętnie bym się czegoś dowiedział. Wstrzymane cRPGi (Armalion, Lady, Mage & Knight, Van Buren etc.) też swojego czasu intensywnie badałem i może przy okazji kopania po stronkach różnych autorów wrócę do tego tematu. :)
Z Elriciem jest taki problem, że screeny ma zapisane w jakimś dziwnym formacie. Ale może Tobie uda się je otworzyć.
aegnor pisze:Kto go robił?
Dramaera. Francuzi. Nic więcej nie wiem.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Elum pisze:Z Elriciem jest taki problem, że screeny ma zapisane w jakimś dziwnym formacie. Ale może Tobie uda się je otworzyć.
Skąd Tyś to wytrzasnął ? Z ciekawości próbowałem wszystkim co mam - XnViewem, HyperSnapem, Nero Picture Snap Viewerem i oczywiście Paintem. Bez powodzenia.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:A wracając do Cloak. Zabawne, że po wpisaniu w Google pełnego tytułu prawie wszystkie linki odsyłają do stron rosyjskojęzycznych. :niesmialy:
Tutaj jest fajna: :)
http://home.comcast.net/~bruce.sharp/CLOAK.HTML
Na stronie tego jegogościa jest też kilka szkiców do Torin's Passage.


W temacie "The INSIDER" - robiło go Dramaera/Canal Plus/In Vision

Pracowali przy nim na pewno:
Jean Noel Portugal
Alain Rouschmeyer
Mustapha Bismi
Olivier Rouleau

Na stronie jednego z nich jest trochę lokacji z gry:
http://www.alain-rouschmeyer.com/ARsommaire.html
Są w zakładkach jeu video, images 3D i concept decors, trzeba najeżdżać potem na te kwadraciki na dole. Z kolei w recherches są szkice do atjemniczego projektu Sherlock Holmes. Wprawdzie jest tam jakiś cholerny flash, ale dla chcącego nic trudnego i można sobie połapać screeny z okna. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Aegnor, gdyby na wyszukiwaniu informacji o anulowanych przygodówkach dało się zarabiać, byłbyś milionerem. :D
Virgo pisze:Skąd Tyś to wytrzasnął ? Z ciekawości próbowałem wszystkim co mam - XnViewem, HyperSnapem, Nero Picture Snap Viewerem i oczywiście Paintem. Bez powodzenia.
Może chłopaki z SS'a sami sobie ten format wymyślili, żeby im konkurencja screenów nie podkradała. ;)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:Może chłopaki z SS'a sami sobie ten format wymyślili, żeby im konkurencja screenów nie podkradała. ;)
Automatyczny wykrywacz rozszerzeń uznał, że to gzip i po nadaniu rozszerzenia .gz faktycznie daje się go rozpakować np. winrarem. Dostajemy w rezultacie plik bez rozszerzenia i nadal nieodczytywalny w żadnej przeglądarce. :D
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ha! Potraktowałem covera DOSBoxem. I porobiłem DOSBoxowe screenshoty screenshotów (niestety z logiem Secret Service). Że też wcześniej na to nie wpadłem. :gugu:
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:Ha! Potraktowałem covera DOSBoxem. I porobiłem DOSBoxowe screenshoty screenshotów (niestety z logiem Secret Service). Że też wcześniej na to nie wpadłem. :gugu:
Chylę czoła przed pomysłowością. Niestety, wszystkie te screeny są na podanej wcześniej stronie. :P Te jednak zachowam ze względów sentymentalnych. :D
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Czyli w sumie niepotrzebnie robiłem zamieszanie (mogłem od razu sprawdzić i porównać :niesmialy:). Z drugiej strony te wszystkie izometryczne lokacje są takie podobne do siebie (liczyłem na to, że jednak jakieś subtelne różnice będą ;)).
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

A pamiętasz może co się stało z szumnie reklamowaną nową wersją "Tir na Nog"? Ta gra mnie fascynowała. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Pamiętam tylko notkę z papierowego SS'a.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Orientuje się ktoś może czy grę Biosys ostatecznie wydano w naszym kraju ? Mam info, że miał to robić Optimus ale gra jakoś nie rzuciła mi się w oczy w czasie przeglądania ofert sklepów wysyłkowych z tamtego okresu
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Taka ciekawostka do poczytania (pewnie już znasz, aegnor, ale na wszelki wypadek wrzucam). Coś w rodzaju zapowiedzi Planetfalla 2 (tego drugiego, do którego screenów nie ma jeszcze na Przygodoskopie :P) z polskiego PC Gamera:

http://img397.imageshack.us/img397/3449/planet1jy2.jpg
http://img166.imageshack.us/img166/7849/planet2tn6.jpg

http://retroreaders.pl/phpBB2/dload.php ... ile&id=696
(cały numer w formacie DjVu)

BTW, od dzisiaj zaczynam rozglądać się za skanami anglojęzycznych czasopism o grach z lat '90. Mam przeczucie, że w temacie anulowanych przygodówek (i innych gier zresztą też) coś jeszcze dało by się z nich wycisnąć. :marzy:
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Wow, świetny materiał, nie widziałem go wcześniej. :)
Co do anulowanych gier, to w Gamblerze ukazał się nawet cały artykuł bolejący nad co bardziej obiecującymi "umarlakami". W wolnej chwili zeskanuję. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
ODPOWIEDZ