Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A w którym numerze? Bo może akurat go mają na retroreaders.pl
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:A w którym numerze? Bo może akurat go mają na retroreaders.pl
Mam tego ze trzy segregatory, więc trudno mi powiedzieć. ;)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Kolejne pytanie: czy Misja Harolda ukazała się w końcu na PC?
W internecie brak jakiejkolwiek wzmianki o tym, a w prasie znalazłem rozmijające się informacje.

BTW Elum, nie masz na jakiejś płytce z SS demka Misji Harolda? Podobno było dwujęzyczne. Jak rozumiem żadnych materiałów o In Your Dreams na nośnikach dołączanych do SS nie posiadasz? :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W internecie brak jakiejkolwiek wzmianki o tym, a w prasie znalazłem rozmijające się informacje.
W jakiej prasie i w którym roku, że tak zapytam z ciekawości? Wszystkie materiały w SS'ie, do których się przed chwilą dokopałem (z recenzją włącznie) mówią tylko o wersji Amigowej.
Elum, nie masz na jakiejś płytce z SS demka Misji Harolda?
Nein. O ile mi wiadomo SS dawał tylko dema Mentora i Eksperymentu Delfin. Przy czym ich też nie mam, bo było to jeszcze w czasach coverów dykietkowych.
Jak rozumiem żadnych materiałów o In Your Dreams na nośnikach dołączanych do SS nie posiadasz? :)
Materiały (screeny) z In Your Dreams też pojawiły się niestety jeszcze za czasów coverów dyskietkowych (numer 28 ). :(

Nawiasem mówiąc. In Your Dreams w SS'ie 28 opisany jest jako produkcja warszawskiej firmy Union Systems. Ciekawe, że w necie wciąż funkcjonują dwie strony firmy o takiej nazwie: http://www.union.pl (starsza) i http://www.union.com.pl (nowsza - dopisali sobie "dwa tysiące"). Ciekawe jaka jest szansa, że to ci sami ludzie. 8)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Jakby ktoś był zainteresowany, to posiadam obrazy dyskietek do Misji Harolda, Mentora, Eksperymentu Delfin, Pechowego Prezentu, Domana i może czegoś tam jeszcze, o czym zapomniałem. Harolda i Delfina testowałem na emulatorze WinUAE i działają bez problemów.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:W jakiej prasie i w którym roku, że tak zapytam z ciekawości? Wszystkie materiały w SS'ie, do których się przed chwilą dokopałem (z recenzją włącznie) mówią tylko o wersji Amigowej.
Sprawdziłem, gdzie mi się rzuciła w oczy i jest - w Gamblerze recenzja pecetowej wersji 3-dyskietkowej. Możesz to uwzględnić w notce encyklopedycznej, którą Ci wysłałem. :)
BTW czasopismo Amiga zapowiadało grę jako "Testament Harolda" (choć na screenie był obraz tytułowy z napisem "Misja Harolda"). To ich pomyłka czy ktoś z Was się gdzieś z taką wersją spotkał?
Ascovel pisze:Jakby ktoś był zainteresowany, to posiadam obrazy dyskietek do Misji Harolda, Mentora, Eksperymentu Delfin, Pechowego Prezentu, Domana i może czegoś tam jeszcze, o czym zapomniałem. Harolda i Delfina testowałem na emulatorze WinUAE i działają bez problemów.
A jak długo testowałeś Harolda? Bo ja na emulatorze sprawdziłem dwie wersje - owszem rozpoznają dyskietki jako oryginalne, ale w połowie gry trzeba do konsoli na statku wpisać kod z instrukcji i dupa zbita. :)
Nigdzie w necie nie ma instrukcji, gra odrzuca błędne kody, a na allegro gra z instrukcją się nie pojawia.

Ja właśnie przechodzę (poniekąd w celu uzupełnienia encyklopedii) wczesne polskie przygodówki. Zaliczone lub przypomniane: Alfabet Śmierci, Sen, Skarb Templariuszy, Tajemnica Bursztynowej Komnaty, Mentor. W najbliższym czasie czeka na mnie właśnie Eksperyment Delfin, Pechowy Prezent, Noc, Poltergeist, Sołtys, Skaut Kwatermaster, Świrus, Sfinx, Teenagent, Wacki, Tajemnica Statuetki i Johnny Burger. A na deser chcę wreszcie skończyć Książę i Tchórz. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Oj, to jesteś duż bardziej do przodu niż ja. Po tym jak się ucieszyłem, że wszystko działa zostawiłem sobie te gry na przyszłość. Teraz ta przyszłość wciąż coraz bardziej odległą się wydaje.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ha! Znalazłem na nie działającej już stronie Art4, przekopanej przy pomocy archive.org (web.archive.org/web/*/http://www.pdi.net/~art4), martwy link do dema Misji Harolda na PC. Jestem z siebie dumny. :gugu:

BTW, czyli zakładamy, że Misja Harolda na PC wyszła? Bo teoretycznie mogło być przecież tak, że z jakichś powodów w ostatniej chwili z niej zrezygnowano, nie trafiła do sprzedaży. Cały czas męczy mnie brak jakichkolwiek normalnych internetowych dowodów jej istnienia. Żeby na żadnej stronie abandonware itp. ta wersja nie była dostępna? Dziwne.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:BTW, czyli zakładamy, że Misja Harolda na PC wyszła? Bo teoretycznie mogło być przecież tak, że z jakichś powodów w ostatniej chwili z niej zrezygnowano, nie trafiła do sprzedaży. Cały czas męczy mnie brak jakichkolwiek normalnych internetowych dowodów jej istnienia. Żeby na żadnej stronie abandonware itp. ta wersja nie była dostępna? Dziwne.
Chyba należałoby przyjąć, że wyszła, bo była w ofercie kilku sklepów z grami (Tomsoft, Sagita, SS'35, s. 76 i 78 ). Jak będę miał więcej czasu to jeszcze trochę poszperam.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Uff, czyli nie muszę modyfikować wpisu. 8)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:Ha! Znalazłem na nie działającej już stronie Art4, przekopanej przy pomocy archive.org (web.archive.org/web/*/http://www.pdi.net/~art4), martwy link do dema Misji Harolda na PC. Jestem z siebie dumny. :gugu:
Ha! 8)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Działający backup strony? Jakim cudem? :mur: To było niezłe, aegnor. Jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Nieźle! Wehikuł czasu do roku 1996.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Czy ktoś się może orientuje albo ma dostęp do pism komputerowych z okresu 99-00 kiedy na polskim rynku wydano trzecią część The Journeyman Project?
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Pytanie jest, czy ktoś się orientuje kiedy wydano, czy też, czy ktoś ma dostęp do pism z okresu kiedy wydano?

W każdym razie na pewno posiadam jeszcze numer Secret Service z tego okresu, więc mogę sprawdzić informacje, których potrzebujesz (o ile są tam).
ODPOWIEDZ