Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

The Dark Eye

Post autor: Klaymen »

Przeczytałam recenzję, a później poszukałam trochę w internecie i okazało się, że gra powstała w 1995r. Zaintrygowało mnie to i...

Stąd moje pytanie : czy można już ją ściągnąć czy jest jeszcze gdzieś do kupienia?
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Nie wiem czy kiedykolwiek widziałem The Dark Eye na polskim Allegro. Zagranicą na eBayu pewnie da się znaleźć.

Ale stawiam, że skoro od dawna jest dostępna na największym serwisie abandonware świata - The Underdogs, to posiadacz praw autorskich do niej nie ma nic przeciwko. Aczkolwiek dla porządku wspomnieć trzeba, że odwoływanie się do idei abandonware budzi w ogóle poważne wątpliwości. Toczyliśmy już na ten temat dość obszerną dyskusję. Jeśli ktoś ma coś do dodania, proszę o zrobienie tego w tamtym temacie.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

ściągnęłam ale nie mam pojęcia jak odpalić - według dołączonych na stronie zaleceń (o ile dobrze rozumiem) należy zmienić nazwę pliku i otworzyć programem ultimatezip. Zmieniłam format na rar i rozpakowałam. gra się włącza ale informuje mnie, że nie mam włożyć płytę do napędu CD.

Edit : już znalazłam rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ponieważ tak się składa, że mamy na forum wątek o The Dark Eye, wkleję link do fajnego artykułu na temat gry, który parę dni temu przypadkiem przeczytałem.

I jeszcze, przy okazji, link do trochę starszego wywiadu (z 2008 roku) z autorem The Dark Eye. Ciekawy, bo chyba jedyny jaki można znaleźć w sieci.

I może jeszcze, siłą rozpędu, link do recenzji Ascovela (też z 2008) na Adventure Classic Gaming. ;)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Wspomniana przez Eluma recenzja mojego autorstwa to mój pierwszy artykuł napisany w języku angielskim - ostrzegam więc, że może być trochę specyficzny...

A tak przy okazji, pracuję nad kolejnym i to takim mocno odjechanym artykułem na temat The Dark Eye dla ACG (widać temat tej gry to jakaś moja obsesja). Na razie jednak więcej nie zdradzę. ;)
ODPOWIEDZ