Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Ja właśnie kończę drugiego Phoenixa Wrighta. Troche brakuje mi dsowych "nowości", które były w ostatniej sprawie części pierwszej (bo to niestety "czysty" port z gba). Ale jest dobrze, choć jak komuś jedynka nie podpasowała, to dwójka nie ma szans.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Voo pisze:na PC nie została (chyba) wydana w Polsce
W związku z czym za dwa lata trafi na cover DVD CD Action. Tzn. taką mam nadzieję. :marzy:
Awatar użytkownika
Voo
Posty: 109
Rejestracja: czw 18 sty 2007, 23:53

Post autor: Voo »

Obrazek

Time Hollow, przygodówka wydana w ubiegłym roku przez Konami. Scenariusz napisała Junko Kawano, scenarzysta i designer Shadow of Memories. Jak większość japońskich przygodówek na DSa Time Hollow jest proste ale bardzo, baaaaaardzo klimatyczne! :)
gram:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Myślałem, że po przejściu połowy Insecticide nic mnie w najbliższym czasie nie zaskoczy. Myliłem się. Zaczynam grać w Professora Laytona i jak na razie jest cudnie. Żeby za bardzo się nie powtarzać napiszę tylko, że pozytywnie zaskoczyły mnie zagadki. Podoba mi się sposób w jaki są wkomponowane w świat gry. O dziwo w ogóle mnie nie drażnią, czego wcześniej się bardzo obawiałem. Zaskoczony też jestem liczbą hot-spotów w kolejnych lokacjach. Spodziewałem się, że będzie ich mniej, a tymczasem jest ich więcej niż w wielu klasycznych przygodówkach. :niesmialy:
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Elum pisze:. Żeby za bardzo się nie powtarzać napiszę tylko, że pozytywnie zaskoczyły mnie zagadki. Podoba mi się sposób w jaki są wkomponowane w świat gry.
Obrazek
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Penny Arcade jak zwykle kłamie. Prawdziwy Layton w podobnej sytuacji na pewno nie nazwałby nikogo dupkiem, tylko ucieszyłby się z szansy rozwiązania kolejnej interesującej łamigłówki. :gugu:

EDIT:
Na wstępie pewnie powiedziałby coś w stylu: "Good day, sir! We'd very much like to gain access to the village. Could you please drop the bridge for us?" ;)
Awatar użytkownika
Voo
Posty: 109
Rejestracja: czw 18 sty 2007, 23:53

Post autor: Voo »

Obrazek

:) niedługo...
gram:
Awatar użytkownika
Manni
Posty: 148
Rejestracja: sob 07 cze 2008, 08:43
Lokalizacja: Olecko / Warszawa

Post autor: Manni »

Dręczysz mnie Voo tymi wszystkimi tytułami, kiedy tymczasem żaden nie jest właściwie dostępny w Polsce* - ugh!

Za to też właśnie przechodzę Phoenixa Wrighta 2 i muszę przyznać, że lekko odstaje od świetnej jedynki. Niektóre motywy mnie strasznie irytują (Phoenix nie przepytuje świadków o najbardziej oczywiste rzeczy, tylko zastanawia się, że "there must be something in this case! I know it!"), a same sprawy nie są tak ciekawe jak kiedyś i jeszcze bardziej przewidywalne. Ale to wciąż Phoenix, jest humor, fajne postaci (nie wierzę, że w ostatniej części nie ma Gumshoe'a! I w ogóle co to za pomysł: nowa obsada?!), dobra muzyka (choć brakuje mi strasznie motywu przewodniego z jedynki - dawał prawdziwego powera!) oraz piękna grafika.


---
* czyt: w przystępnej cenie na allegro :D
gram: Sam and Max: Season 1, The Dark Eye: Chains of Satinav
poza tym: Ratchet & Clank: Crack in Time, Catherine (płyta zaginęła T_T'')
ost. skończone: The Walking Dead (9/10), Chaos on Deponia (8/10)
Awatar użytkownika
Voo
Posty: 109
Rejestracja: czw 18 sty 2007, 23:53

Post autor: Voo »

Nie jest dostępny na allegro ale już na ebayu albo w australijskich sklepach wysyłkowych prędzej! *Niestety, DS kupiony z myślą o przygodówkach to zabawka dla tych, co chcą i mogą kupować wysyłkowo za granicą albo, powiedzmy sobie szczerze, dla tych którzy nie mają oporów przed piraceniem.

Sam ostatnio na DS nie gram ale zarejestrowałem jedną "nowość"

Obrazek

to poczciwa Tajemnica Mumii ;)

i jedną nowość

Obrazek

a to zaś starszy tytuł ale za to tylko na DS i ponoć niezły:

Obrazek

*dla tych co żyją w świecie PC informacja wyjaśniająca - w Australii można czasem kupić gry na konsole taniej niż w Polsce i to licząc razem z kosztami przesyłki :)
gram:
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Voo pisze: *dla tych co żyją w świecie PC informacja wyjaśniająca - w Australii można czasem kupić gry na konsole taniej niż w Polsce i to licząc razem z kosztami przesyłki :)
Mam tylko nadzieję, że przez Australię rozumiesz jakiś inny sklep niż DVD Crave, w którym przez ostatnie 2 lata, co najmniej 3 razy wyciekły dane kart kredytowych.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Posty: 109
Rejestracja: czw 18 sty 2007, 23:53

Post autor: Voo »

Napisałbym "UPS!" bo właśnie tam zdarza mi się kupować coś na stacjonarki ale w sumie przy wirtualnej karcie mbanku, którą zasilam odliczoną kwotą przed zakupem ewentualny wyciek danych nie jawi się jakims szczególnym problemem. Ale dzięki za info.
gram:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Od kilku dni gram sobie w drugiego Laytona (na emulatorze :niesmialy:). Cieszy mnie to bardzo, bo gra jest po prostu idealna na okolice świąt. Podobnie jak część pierwsza optymistycznie pozytywna, a przy tym wciąga jak lawina. Polecam! 8)
Awatar użytkownika
Manni
Posty: 148
Rejestracja: sob 07 cze 2008, 08:43
Lokalizacja: Olecko / Warszawa

Post autor: Manni »

http://www.youtube.com/watch?v=iY4gtoyL ... r_embedded

To zbyt piękne, żeby było prawdziwe :D

Tyle, że w ciągu najbliższego roku i tak nie będę miał pieniędzy na 3DS ;(.
gram: Sam and Max: Season 1, The Dark Eye: Chains of Satinav
poza tym: Ratchet & Clank: Crack in Time, Catherine (płyta zaginęła T_T'')
ost. skończone: The Walking Dead (9/10), Chaos on Deponia (8/10)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

No tego sie nie spodziewalem. Ani troche. Japonczycy sa jednak nieobliczalni. :o
ODPOWIEDZ