Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Balko: Ryzykowne Śledztwo

Post autor: jackowsky »

No i skończyłem. To druga, po Legacy: Dark Shadows, gra która mnie zawiodła. Czym? Przede wszystkim długością rozgrywki. Ukończyłem ją w trzy wieczory pisząc przy okazji solucję i powtarzając pewne sekwencje w celu weryfikacji tego co napisałem. Fabuła z całości kręci się koło zabójstwa, jest nawet spójna i nieźle przemyślana. Co chwila ktoś inny wydaje się podejrzany. No i... tyle. Cóż, kiedy w ogóle nie wciąga! Ryzykowne Śledztwo?! Wolne żarty. Realizacja gry jest bezpłciowa, nie ma żadnego napięcia! Oprócz intra nie ma żadnych cut-scenek. I jest banalna. Raz tylko się zaciąłem na dłużej. Tylko dlatego, że nie domyśliłem się, że w danym momencie przedmiot można już zabrać, pomimo że wcześniej nie było takiej możliwości. Nie ma żadnych łamigłówek, nawet puzzli do poskładania, marnego kawałka zdjęcia, nic. No i nic nie znajdujemy w koszu na śmieci! ;)
Poruszamy się po kilkunastu lokacjach umiejscowionych w Dortmundzie, spotykamy ledwie tuzin postaci. Na tym punkcie też posucha.
Ciekawostką jest to, że gra oferuje oryginalne głosy. Oryginalne czyli niemieckie.

Podsumowując: słabe 4/10
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ