Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Return to Mysterious Island 2

Post autor: jackowsky »

Mam naprawić robota Nemo, mam części z rozbitego robota na plaży (24 szt.) i nie potrafię sobie z tym poradzić.
Doszedłem już do tego, że muszę je tak poukładać, żeby zgadzała się ilość kropek. Wiem, niewiele :)
Prosiłbym o drobną - podkreślam drobną - wskazówkę.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Zacznij od
1. Dopasowania (na ogół będą po dwa bezpieczniki do każdego) tych elementów, których masz podane 4 i 3 boki. Umieść je na miejscach (dwa się spalą, więc wtedy trzeba je wymienić na następne).
2. Następnie zajmij się "środkiem", czyli tymi, których tylko 2 lub 1 bok jest podany.
3. Jeżeli znajdzie się miejsce, w którym nie pasuje nic (zwłaszcza w części środkowej, to wyciągasz kilka dookoła tego miejsca i wymieniasz ten bezpiecznik z "3 pewniakiami" i układasz środek od początku. Tak do skutku :)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

:)

Ad 1 - od tego właśnie zacząłem, ale niektóre mi się palą pomimo, że są (niby) dopasowane.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Tak, dwa na pewno się spalą, chyba gra ma tak zarejestrowane - ze środkowej części prawy i lewy "wypustek".
Ale są po dwa do tych, więc po prostu trzeba poświęcić jeden i kombinować wg drugiego.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Dzięki, poradziłem sobie. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Kretowski
Posty: 1
Rejestracja: pt 07 gru 2012, 21:19

Post autor: Kretowski »

Witam!

Mam problem z finałem gry Return to Mysterious Island 2. Według solucji do przygotowania szklanych naczyń, ddzięki którym wyleczymy Jepa niezbędna jest soda, którą otrzymujemy z wodorostów. Nistety wodorosty zużyłem wcześniej do karmienia małp. Czy można je znaleźć jeszcze gdzieś na wyspie, bądź czy jest inny sposób na zdobycie sody? Pomóżcie, bo nie chcę od nowa przechodzić gry!
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Z tego co pamiętam, to można ją było zdrapać ze skały/sciany w jakiejś jaskini.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ