Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Still Life 2

Post autor: jackowsky »

Mam problem ze znalezieniem włazu do schronu. Mam wykrywacz metalu i ustawiłem go na odpowiednią wartość (3). Wszędzie gdzie szukam Vic mówi "Bez skutku". Pod szarą beczką też próbowałem. Uruchomiłem konsolę (tylko z głosem) w spalonym pokoju. Z komputera w piwnicy odczytałem zakodowany plik. Porozmawiałem ze wszystkimi, przeanalizowałem wszystkie próbki w BAMZ. I nic.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Martinoff
Posty: 23
Rejestracja: pn 01 paź 2007, 20:42

Post autor: Martinoff »

Detektor powinien być ustawiony na wartość 3. Musisz go użyć na szarej beczce, która jest na tyłach domu. To jedyne rozwiązanie, kiedy to zrobisz, musisz użyć pogrzebacza na deskach, które się ukażą.

Pozdrawiam,
Martinoff.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Przeczytałeś to co napisałem?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Martinoff
Posty: 23
Rejestracja: pn 01 paź 2007, 20:42

Post autor: Martinoff »

Przeczytałem i sprawdziłem nawet przed chwilą w solucji. Musisz chyba mieć jakiś błąd, bo rozwiązanie, które podałem jest dobre.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Dziękuję za chęci, sam też już sprawdziłem w dwóch solucjach. Niby wszystko mam dobrze, a nie dobrze :)
Chyba muszę znaleźć save'a po otwarciu włazu.

[EDIT]
Przeinstalowałem grę, bez zmian. Save'y są albo dużo wcześniej, albo trochę później (od biedy może być, ale uleci mi trochę fabuły). Może ktoś mógłby spróbować u siebie zlokalizować ten cholerny właz? Podesłałbym save'a, gdy stoję tuż przy miejscu gdzie powinien być...
[/EDIT]

[EDIT2]Już się wyjaśniło, niezły ze mnie osioł :) [/EDIT2]
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
stanik_a
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 paź 2010, 10:30

Post autor: stanik_a »

Witaj jackowski.
Mam ten sam problem (nie wykrywa włazu) ale nie udało mi się dojść dlaczego. A Tobie się wyjaśniło. Bądź tak dobry i oświeć mnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Oprócz poprawnego ustawienia wykrywacza, musisz go po prostu użyć. Normalnie tak jak wszystkie inne przedmioty. Ja zasugerowałem się innym kształtem kursora i tylko klikałem na włazie. Ty pewnie robisz to samo. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
stanik_a
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 paź 2010, 10:30

Post autor: stanik_a »

Dokładnie tak. Już działa. Wielkie dzięki. :D
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Still Life 2

Post autor: elemeledudek »

Takie małe pytanko o ile ktoś jeszcze pamięta.
Otóż na sam koniec gry nie udało mi się oczywiście za pierwszy podejściem uratować Hernandez przed śmiercią na krześle elektrycznym.
Niestety wczytując wcześniejszego sejwa i ponownie wchodzać do pomieszczenia gdzie ona jest więziona, zamiast filmiku z mordercą mówiącym mi na czym stoję, uruchamia mi się filmik końcowy który widziałem za pierwszym razem gdy nie uratowałem Hernandez. To jakiś bug czy jak?
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
ODPOWIEDZ