Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

Pomocy Błagam. Jestem od niedawan fanem przygodówek. Ostatnio gram sobie właśnie w the black mirror. Ale niestety mam problem. Ciągle nie mgę się dostać do lomardu ani do kościoła. Próbowałam już wszystkiego, zwiedziłam jeszcze raz wszystkie możliwe miejsca, już nikt ni chce ze mną rozmawiać. Więc nie wiem co mam robić. Znalazłam solucję, ale nie ma tam rozwiązania na mój problem, bo teoretycznie powinnam się dostać do lombardu od razu, bez problemu. Bo zroibłam wszystko to co w solucji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

O jakiej solucji mówisz? Tu: http://www.przygodoskop.pl/040/solucja.htm jest moja. Była kilka razy sprawdzana i na pewno da się wg niej przejść grę.
Sprecyzuj, w którym mniej więcej miejscu jesteś.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

No właśnie z Twoją sprawdzałam (swoją drogą dzięki za jej wrzucenie), powiedzmy, że jestem w 2 rozdziale: zrobiłam zdjęcie fontanny, nalazłam list w szkalrni, rozmawiałam zestajennym. Byłam również w kostnicy, gdzie z dokotrem umuwiłam co do warunków zrobienia odbitek zdjęć. Teoretycznie zaraz potem powinnam bez problemu wejść do lombrdu
Nie wiem co jest nie tak. Musiałam już drugi raz zaczynać tą grę, bo za pierwszym razem po otworzeniuy szuflady w moim pokoju, gdzie leżał aparat, nie mogłam tego zrobić ponownie, to znaczy nie miałam klucza do tej szuflady i wogle niebyło opcji, żeby sprawdzić czy jest na framudze.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Niemożliwe. Prześlij mi ostatnio zapisany stan gry na adres yafro[małpa]interia[kropka]pl. Sprawdzę co jest grane.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

Może to zabrzmi głupi, ale nioe wiem jak to znaleść :?, żeby Ci prezesłać. Weszłam do pliku z tą grą i nie wiem któr mam Ci przesłać, jak tam to jest zapisane. Generalnie zapisywałam sobie sava liczbami. Ostatni zapis to 11, a takiego nie ma w dokumentach. Jest tylko od 1 do 6, np "gfx5" i nie wiem czy to są moje savy czy coś innego, a jeśli ytak to czemu nie ma 11.
Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Nie pamiętam jak i gdzie gra zapisywała save'y. Wieczorem zainstaluję grę i sprawdzę.

A jakie są daty tych plików, o których mówisz?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

Właśnie patrzyłam też po datach i szczerze powiedziawszy nic mi to nie mówi, bo wydaje mi się, że to nie to. Ostatnia jest zatytułowana jako "path.adb" więc to chyba raczej nie jest mój save. Dzięki za zaangażowanie, aż mi głupio ;-), że Cię tak wykorzystuję
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Przecież jeszcze nic nie zrobiłem... :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

Udało mi sę wreszciedostać do loimbardu, po prostu cofnełam się i zaczełam wszystkorobić w takiej kolejności jak było napisane w Twojej solucji. Ale dalej nie wiem co mogłam zrobić źle, nie wydaje mi się, żeby kolejność wyknoywania zdarzeń miała jakieś znaczenie w tego typu grach.

Wcześniewj po tym jak wychodziłam z kostnicy od dokotra, grzebałam w jego śmieciach,wracałam do niego jeszcze raz, od razu, a nie tak jak w Twoim rozwązaniu porsto do lombardu.

Idąc zgodnie z Twoimi sugestiami od razu zauważyłam, że coś jest inaczej, bo chłopiec sprzed pubu siedział na baeczkach i do mnie zagadał, gdy przechodziłam, a poprzednio był za nimi schowany i nie mogłam z nim porozmawiać.

W każdym razie bardzo dziękuję za Twoje zaangażowanie i chęć pomocy. Tobyło naprawdę bardzo miłe. Oczywiście pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego ;-) hehe
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

No to fajnie, że udało Ci się ruszyć. Cieszę się też, że moja solucja się przydała. W BM jest (niestety) tak, że aby fabuła ruszyła do przodu trzeba wykonać wszystkie czynności jakie przewidzieli twórcy (nie zawsze są istotne dla fabuły).
Zresztą zainstaluję sobie i przypomnę przed polską premierą Black Mirror II.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

Znowu potrzebuję pomocy :( Wiem, jestem monotematyczna, ale co poradzić.
Otóż jestem w rodziale 4, tużpo save 17 patrząc według solucji.
Jak kolwiek głupio by to nie zabrzmiało, właśnbie wróciłam z zakładu dla obłąkanych :D, gdzie szukałam wiadomości o Jamsie.
Zostałam zamknięta w celi, z której udało mi się uciec, dzięki podpowiedzi Ralpha. Wróciłam do domu i teoretycznie powinnam spotkać w kuchni Batesa, ale JEGO tam nie ma. Przeszukałam cały dom i nic. Gdzie jest Walle? przeprszam, Bates??
Nie mogę wyjść z posiadłości, bohater mówi, że nie ma sensu iśćć do ogrodu, a z Viktorią nie chce rtozmaiwać. Co robić??
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Trudno mi powiedzieć, może jednak czegoś nie zrobiłaś. Czegoś co jest opisane wcześniej, a bez czego Bates nie pojawi się w kuchni. Lub w drugą stronę. Zrobiłaś to wcześniej (zanim ja o tym piszę w solucji) i Bates jest gdzie indziej. Sprawdzałaś w podziemiach?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

jeżeli masz na myśli piewnicę, to chciałam ją sprawdzić, ale jest zamknięta. Wydaje mi się też, że chyba nie mogłabym wrócić do domu, jeśli coś zostało by przezemnie pominięte. Nie wiem co jest z tą grą. Nigdy nie miałam podobnych problemów z tego typu grami...
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Akurat z tą grą nie miałem problemów, a zagrałem w nią przyjnamniej 3 razy. Nie wiem. Może sciąnij sobie save'a tuż po wyjściu ze szpitala i podmień któryś ze swoich.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ilonax21
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 21:06
Lokalizacja: PL

Post autor: ilonax21 »

Właśnie próbowałam to zrobić, ale nie umiem, coś mi nie wychodziło. Jakbyś mi mógł wytłumaczyć jak to się robi, byłabym Ci wdzięczna.
ODPOWIEDZ