Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Dark Fall II: Lights Out - ostrzeżenie

Post autor: TexMurphy »

Z cyklu: Daczego książki/filmy/teatr są lepsze od gier komputerowych?

-----------------------------------------------------------------------------------

Szanse na to, że ktos z was kupi tą grę są zbliżone do zera, ale na wszelki wypadek informuję, że w pewnym momencie występuje "Runtime error" - i kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Sytuacja bardzo podobna do Riddle of the Sphinx, z tym że tej ostatniej gry w ogóle nie można uruchomić.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

No to bardzo syfnie.
No cóż, przynajmniej mogę sobie bez przeszkód kompletować serię Nancy Drew w takim razie.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

A to byłaby bardzo smutna wiadomość...
W którym miejscu pojawiają się te problemy, Tex? Swego czasu przeszłam kawałek tej gry: do momentu, gdy udało mi się zwiedzić po przynajmniej jedno pomieszczenie na każdym piętrze latarni.
Niestety, potem z braku czasu musiałam przestać grać, a teraz znowu dni takie długie, a w Dark Fall można grać tylko w nocy, gdy nikt nie przeszkadza i jest ciemno. Byłabym niepocieszona, gdyby nie dane mi było wrócić do latarni któregoś jesiennego wieczora..
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Niestety krótko potem, tetelo. Gdy przeniesiesz się z latarni z bodaj 1912 r. do współczesności...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Tex - czy ten error fatalny występuje u ciebie po kliknięciu na przepis kulinarny? Dokładnie chodzi o jakiegoś kurczaka po chińsku, a sądząc po kuchni, przeniosłam się w przyszłość chyba.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Już nie pamiętam dokładnie... Ale wiem, że ten "error" wyskakiwał po kliknięciu na kilka różnych rzeczy we współczesnym budynku latarni.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

To pewnie poszedłeś inną drogą. Już mam dwie rzeczy z errorem, a jestem w 2090 i to wcale nie jest latarnia (chyba że podwodna). Jeszcze się łudzę nadzieją, że te feralne przedmioty nie są niezbędne, więc będę brnąć dalej. Oj, szkoda by było, bo teraz dopiero zrobiło się ciekawie.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Dark Fall II: Lights Out - ostrzeżenie

Post autor: TexMurphy »

Wracam do tematu po... siedmiu latach.

Ciekaw jestem, czy ktokolwiek w Polsce (a może nawet ktoś z Was?) ukończył tę grę... Zakupiłem ją jeszcze raz, tym razem na GOGu, mając nadzieję, że będzie to może jakaś inna wersja, może inaczej zadziała na moim komputerze (w końcu przez ten czas zmieniałem sprzęt już chyba trzy razy), może...

Ale nic z tego. Dzieje się to samo i w tym samym miejscu. Po wejściu do latarni i kliknięciu na czasopismo.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Dark Fall II: Lights Out - ostrzeżenie

Post autor: Madzius888 »

To nie dobrze :(
Kupiłam kilka lat temu z GoGa i jeszcze nie uruchamiałam..może jakiś patch gdzieś się po drodze do tego czasu znajdzie..
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Dark Fall II: Lights Out - ostrzeżenie

Post autor: TexMurphy »

Nie sądzę... na forum GOGa jest wypowiedź gościa sprzed paru lat, który miał identyczny problem, ale grał na Windowsie 7. Ale gdy uruchomił program na XP - wszystko u niego działało ok - no i komentarz ze strony serwisu był taki, by następnym razem dobrze sprawdzał wymagania gry...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Dark Fall II: Lights Out - ostrzeżenie

Post autor: tetelo »

Niedobrze, to nie pierwsza tego rodzaju wpadka GOGa. Podobny problem dotyczy np. Betrayal in Antara; zgłoszenie na forum pozostało bez rozwiązania, pomoc techniczna dla odczepki zapewniła, że pracują nad łatką, zamiast zwrócić koszty lub zaproponować rekompensatę. Co najgorsze, nadal sprzedają ten bubel (gry nie da się przejść). Nie powinni sobie pozwalać na takie partactwo.
ODPOWIEDZ