Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

King_of_Clowns
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 sie 2012, 18:23

Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin-problem z uruchomieniem

Post autor: King_of_Clowns »

Witam,
bardzo bym prosił użytkowników Forum o pomoc w rozwiązaniu problemu, jakim jest uruchomienie gry SH kontra Arsene Lupin.
Grę mam oczywiście oryginalną, w pl wersji językowej. Instalacja przebiega bez żadnych problemów, natomiast przy próbie włączenia gry na moment pojawia się ekran wczytywania (z wizerunkiem Holmesa i Watsona), a czasem nawet sam czarny ekran, żeby zaraz "wypluć się" do Windowsa. Krótko mówiąc, gra w ogóle się nie uruchamia.
Próbowałem instalować nowe sterowniki do karty graficznej, mam zainstalowany DirectX 9c, PhysX najnowszy jaki znalazłem - i nic to nie daje.
Pomoże mi ktoś rozwiązać problem, żebym mógł złapać Króla Złodziei? ;)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin-problem z uruchomien

Post autor: Ines »

Witaj!
Niestety nie wiem jak rozwiazac twoj problem, zeby chociaz jakis komunikat sie wyswietlal...
Moze do pomocy technicznej napisac?
Swoja droga, zabawne bedzie, jak juz pokonasz te przeszkode i zagrasz. Krol Blaznow zlapie Krola Zlodziei :D .
Tra-la-la!
King_of_Clowns
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 sie 2012, 18:23

Re: Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin-problem z uruchomien

Post autor: King_of_Clowns »

W tym cały problem, że żaden komunikat się nie pojawia, więc żadnego tropu do rozwiązania problemu nie ma ;/
Do pomocy technicznej już pisałem, jak tylko pojawi się jakaś konkretna odpowiedź to dam znać dla potomności, gdyby ktoś w przyszłości miał taki problem.

I brawa dla Ciebie za spostrzegawczość, sam nie wpadłem na ten zabawny zbieg okoliczności :D
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin-problem z uruchomien

Post autor: elemeledudek »

Może masz Windowas 7 z który ta gra nie chce dobrze współpracować? Wiele gier się z tym systemem nie lubi. NIe wiem czy akurat ta też.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
crouschynca
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 mar 2012, 18:18
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin-problem z uruchomien

Post autor: crouschynca »

Być może przyczyna tkwi w sterowniku PhysX. Znalazłam coś na ten temat:

http://forum.sherlockholmes-thegame.com ... php?t=2164
King_of_Clowns
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 sie 2012, 18:23

Re: Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin-problem z uruchomien

Post autor: King_of_Clowns »

Zadziałało!! :) Wielkie dzięki dla Crouschynci!! Rozwiązanie w podanym przez Ciebie linku działa, faktycznie gra kłóci się z najnowszą wersją PhysX'a. Wystarczyło zainstalować starszą... i voila! :D
Zadziwiające, że znów odpowiedź na problem przyszła od zwykłych, "szarych" graczy, a pomoc techniczna wydawcy oczywiście nie wiedziała o co kaman :P
Jeszcze raz dzięki, idę ścigać Króla Złodziei :D
ODPOWIEDZ