Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Testament Sherlocka Holmesa

Post autor: jackowsky »

Utknąłem w więzieniu Westgate. Mam znaleźć grafik i w związku z tym jest do otwarcia pewna skrzynka w szafce z zamkiem z sześciokątami. Proszę o drobną podpowiedź (nie chcę rozwiązania!) czy z tymi klockami, które są w zagadce trzeba zagadkę rozwiązać, czy muszę szukać dodatkowych puzzli?

EDIT: Dobra już mam.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Testament Sherlocka Holmesa

Post autor: Ines »

Jestem na cmentarzu w Whitechapel i chce zbadac drzewo, Holmes mowi, ze mu czegos brakuje. Przeciez wszystkie napisy widac golym okiem. Pomocy! Nie wiem, czego Holmes potrzebuje.
Obrazek

OK, juz poradzilam sobie. Okazalo sie, ze nie zabralam i nie przeczytalam listy ostatnio podejrzanie zmarlych. :x
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Testament Sherlocka Holmesa

Post autor: Ines »

Mam kolejny problem. Jestem w pewnym domu i nie moge wziac kartki ze stolika, jest nieaktywna, lupa sie na nia tez nie nastawia. Podejrzewam, ze jest wazna, bo jedna podobna juz mam, ale nie jestem pewna. Gdy probuje rozwiazac zagadke z wioslami, by otworzyc drzwi, Sherlock mowi, ze czegos mu brakuje.
Czy natrafilam na buga, czy jednak cos pominelam? :niesmialy:

Obrazek

Na tym screenie widac, co mam: Zdjecie z NY University z litera V; pocztowke/wizytowke z Pi, czyli 3,14; Liste studenckich organizacji i grecki alfabet.

http://vfl.ru/fotos/5f9a9c972449183.html
. Utknelaaaam.

EDIT:
Przeszlam jeszcze raz dom. Ta kartka ze stolika nie jest potrzebna, Watson zanotowal jej zawartosc. Ale ja nadal nie potrafie przejsc dalej, Holmes z jakiegos powodu nie chce robic zadnych wnioskow i dlatego stoje w miejscu.

EDIT 2:
OK, problem rozwiazany. Trzeba bylo naoliwic tablice i spisac z niej grecki alfabet...
Tra-la-la!
ODPOWIEDZ