Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: jackowsky »

Zaraz na początku gry gdy mam dokończyć skarpetę (używam drutów do robienia na drutach z kłębkiem zabarwionej wełny), gra wylatuje z błędem. Napisałem do serwisu z muve.pl (tam gra jest zakupiona), ale na razie cisza. Czy ktoś coś mi może pomóc?

BTW
"Druty do robienia na drutach" to dość karkołomne stwierdzenie. A jak to powinno poprawnie brzmieć po polsku? Po śląsku to wiem: druty do sztrykowania. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: Urszula »

Druty do dziergania. :D
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: Ines »

Ja kiedys te gre zakupilam w kiosku Ruchu chyba i nigdy jej nie ukonczylam bo tez mi gdzies na poczatku wylatywala.
Tra-la-la!
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: Urszula »

Ja mam wprawdzie wersję pl tej gry, ale może zapisy z mojej wersji by pasowały do twojej. Więc jak chcesz, wyślij do mnie zapis przed tym feralnym momentem, ja ci to przejdę na swojej grze i odeślę. Albo sama przejdę grę i wyślę zapis, po zrobieniu tej skarpetki. Napisz, jak wolisz. W wersji polskiej błędów nie było.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: Ines »

Urszula pisze:Ja mam wprawdzie wersję pl tej gry, ale może zapisy z mojej wersji by pasowały do twojej. Więc jak chcesz, wyślij do mnie zapis przed tym feralnym momentem, ja ci to przejdę na swojej grze i odeślę. Albo sama przejdę grę i wyślę zapis, po zrobieniu tej skarpetki. Napisz, jak wolisz. W wersji polskiej błędów nie było.
Moja byla polska "Basn o Dziadku Mrozie etc" :gugu: .
Tra-la-la!
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: Urszula »

To znaczy, że oboje macie pecha. Ja właśnie przeszłam ten moment bez problemów. Grę mam ustawioną w trybie zgodności z win 95, uruchamiam w rozdzielczości 640x480, oraz mam wyłączone kompozycje wizualne.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: jackowsky »

Dziękuję Urszuli za rozwiązanie. Zadziałało ustawienie gry w trybie zgodności z Win 95 i w rozdzielczości 640*480. Feralne miejsce się przeszło, ale nie sprawdzałem dalej. Miejmy nadzieję, że będzie OK.

BTW
Z pomocy technicznej cenegi otrzymałem poradę, żeby odinstalować grę i zainstalować na nowo ze zwróceniem szczególnej uwagi na poprawność wprowadzanego klucza. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że gra żadnego klucza nie wymaga :D
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Fairy tale about Father Frost, Ivan and Nastya

Post autor: Urszula »

Czyli będą zawsze kłopoty przy animacji, gdy w grze następuje kolejny dzień/etap gry.

Nawiasem, Cenega kiedyś również i mnie dawała rady w sprawie Mysta, jak uruchomić na komputerze. Proponowała odinstalowanie programów, których nie miałam, by na końcu stwierdzić, że kupuję stare gry, które już nie są przez nich wydawane. Ja wtedy zakupiłam kolekcje Mystów w czarnym pudle prosto od nich. Na rozwiązaniem męczyłam się dobre ponad tydzień, albo i lepiej, ale w końcu doszłam do tego, co powoduje kłopoty z grą. Cenedze wysłałam swoje rozwiązanie. :lol: :lol:
ODPOWIEDZ