Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Dragonsphere

Post autor: jackowsky »

O co chodzi z tymi duszkami w labiryncie? Dowiedziałem się, że odpowiedź jak bezpiecznie przejść labirynt otrzymam od duszka którego kolor zaczyna się na taką samą literę jak jego imię.
Problem w tym, że wypytałem już wszystkie duszki gdy były w kolorze takim jak pierwsza litera imienia danego duszka i nic. Nie mogę przejść strażników.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Dragonsphere

Post autor: twig »

Poza tym duszek musi być czerwony. Zapytaj czerwonego Ralpha - duszki i strażnicy znikną.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dragonsphere

Post autor: jackowsky »

Chodzi o to, że wypytałem już wszystkie duszki gdy ich kolory są takie jak pierwsze litery imienia. Czerwonego Ralpha też.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Dragonsphere

Post autor: twig »

Ja pytałem wszystkie duszki o to, co mogą mi powiedzieć. Dowiedziałem się od nich o tych literach i kolorach i o tym, kiedy kłamią - i dopiero wtedy szukałem tego Ralpha. U mnie to zadziałało - duszki i strażnicy zniknęli.

Z kolei ja mam inny problem - wydaje mi się, że znalazłem dead-end [szczęściarz ze mnie, co nie? :P]. Potrzebuję kryształowej kuli (crystal ball) ze skrzyni w wieży czarnoksiężnika (tej w komnacie czarnoksiężnika) - mógłbym przysiąc, że ją zabrałem, ale teraz jak jest potrzebna (dowiedziałem się tego z solucji, bo już nie wiedziałem co mam zrobić) okazało się, że jej nie mam - a do wieży maga wrócić się już nie da :( Oczywiście ostatni zapis, z którego mógłbym zabrać tę kulę, cofa mnie o dobrych kilka godzin.

Dlatego mam prośbę jackowsky - jeżeli będziesz grał dalej, to mógłbyś zrobić zapis w momencie, kiedy będziesz po drugiej stronie podziemnej rzeki i przesłać mi go? Tylko nie zapomnij kryształowej kuli :mrgreen: Byłbym wdzięczny :D

I jeszcze mały tips, o którym dowiedziałem się ZDECYDOWANIE za późno :D Żeby przyspieszyć poruszanie się głównego bohatera, po kliknięciu gdzie ma iść wciśnij spację - postać od razu przeniesie się w to miejsce.

EDYCJA
Już wiem, co się stało z kulą. Użyłem jej na Rocu - według solucji powinienem użyć w tym miejscu dwóch innych przedmiotów. Niestety kryształowa kula też zadziałała - znikając przy okazji. A przy podziemnej rzece nie da się użyć niczego innego. Więc kolejna pro-rada: nie wykorzystuj kryształowej kuli przy ptaku Rocu. :D
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dragonsphere

Post autor: jackowsky »

Dzięki. Mam nadzieję, że nie zapomnę o tej kuli. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Dragonsphere

Post autor: twig »

Prośba o zapis już nieaktualna - poradziłem sobie.
Kryształowa kula jest wielofunkcyjna, choć skorzystać z niej można tylko raz (tekst dołączony do gry w formie pdf-a wspomina o niej). Przy rzece można ją wykorzystać, ale jest to opcjonalne i ma jedynie wpływ na punktację - grę można przejść bez tego dodatkowego kroku.

Fajna gra :D
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dragonsphere

Post autor: jackowsky »

A on ma być odpowiedniego koloru w momencie kliknięcia "Talk to..." na duszku czy w momencie zadania pytania (one się cały czas zmieniają)? Że też te duszki nie są opisane imionami :plask:

U mnie knif ze spacją nie działa.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Dragonsphere

Post autor: twig »

Ja celowałem, żeby był taki w momencie kliknięcia.
Myk ze spacją w niektórych lokacjach niestety nie działa.
ODPOWIEDZ