Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Ceville - taki problemik

Post autor: elemeledudek »

Witejcie.
Zainstalowałem sobie na dośc świeżym systemi Ceville i nie odtwarza mi żadnych filmików. Grę zainstalowałem sobie z płyty czasopisma CDA, był tam tez MORTYR 3 (taka strzelanka) i tu również nie wyświetla mi filmików. Jaki program za takie wyświetlanie odpowiada. Musze go sobie chyba ściagnąć i zainstalować. Mam juz Quicktima, ale to nie poratowało sytuacji.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: Urszula »

Gra u mnie działa bez problemu, mam zainstalowane FFDShow oraz K-Lite Codec Pack 9.9.5 Full. Być może tego ci brakuje. Sprawdź jeszcze sterowniki do karty graficznej, czy po świeżej instalacji systemu, masz aktualne. :D
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: elemeledudek »

A jaki masz system? Bo ja mam WIN 7 i tu chyba jest problem. Jak klikam sobie te filmiki osobno jakoś to mi je odtwarza.
Pogrzebalem w necie trochę,i jednym z działajacych sposobów jest zmiana w pliku "config" opcji full screen z "true" na "false". Gra wtedy niestety uruchamia sie w oknie, ale za to wyświetlają sie filmiki. W ostateczności może być, ale rozwiązanie raczej upierdliwe.

Co nie zmienia faktu, że w MORTYRze 3 takiego rozwiazania zastosować nie można.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: jackowsky »

A próbowałeś ustawić zgodność z Win XP? Ewentualnie wymuś uruchamianie jako administrator.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: Madzius888 »

Siódemka tak ma. Też właśnie kończyłam Alpha Polaris w oknie.
Ostatnio przy Scratchesie DC podczytałam też (i zadziałało), że jak randomowo wyrzuca z gry, to trzeba zamienić dźwięki z 0 na 1 lub 2. Niby muzyczkę poprawnie słychać i w ogóle, a tak potrafi zrobić. Kiedyś przy jakiejś grze się poddałam, bo tak właśnie sobie wyskakiwała, jak jej się podoba.
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: Urszula »

Mam oba systemy, to znaczy dwa komputery na jednym win 7, a na drugim XP w obu przypadkach, gra uruchamia się bez problemu. Zainstaluję, ją jeszcze raz pod win 7 i sprawdzę i odpisze, czy coś będę musiała zmienić. Spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę skrótu do gry i wyłącz kompozycje wizualne. :D
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: elemeledudek »

Próbowałem uz urochamiac w trybach zgodności i zaznaczajac to czy owo. Puki co nie udało mi sie zobaczyć filmików inaczej niz w okienku.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ceville - taki problemik

Post autor: Urszula »

Nie przychodzi mi nic innego na myśl, można jeszcze się pobawić przyspieszeniem karty grafiki, ale myślę, że nie tu tkwi problem. Albo filmiki nie chcą się odtwarzać, bo powiedzmy muzyka jest mono (w filmikach), a ty masz ustawiony dźwięk, na pięć kanałów i to powoduje problem z ich odtwarzaniem. Nie wiem czy tak jest, to już moje gdybanie, ale popatrz jeszcze na ustawienia karty muzycznej.
ODPOWIEDZ