Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Conspiracies - problemów ciąg dalszy

Post autor: tetelo »

Drugie podejście. Opanowałam nawigację. Pomogło mi chyba doświadczenie z 80 dni, gdzie jednocześnie lewa ręka obsługuje strzałki na klawiaturze, prawa myszkę, a dodatkowo trzecia (nos, noga, co tam kto ma) trzyma wciśnięty lewy Shift w trakcie biegu. Na tym tle sterowanie w Conspiracies to pestka.

Mam palące podstawowe pytanie: jak się w tej grze zapisuje?!!! Istnieje jakaś sekretna kombinacja klawiszy czy robi się coś na tej planszy (pozdrowienia dla PLAYa :x )? Wiem już, że "kontynuuj" tak naprawdę znaczy: zacznij grę od nowa. "Usup" kasuje, "wgraj" to chyba "ładuj", a który zapisuje?!
Proszę o dokładne instrukcje. Mam już dość prób i błędów, bo podczas ładowania tej gry można nie tylko zrobić herbatę, ale i obiad dla całej rodziny.

Obrazek

A poza tym: czy da się podwyższyć/obniżyć pole widzenia (jak w Texie Murphym)? Tu jest taki śmieszny kredens, gdzie szuflady wysuwają się ponad moją głową, a może coś tam jest do zabrania.
Obrazek
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Aby nie być posądzonym o bojkot, zabiorę głos - ale niestety nic on nie wniesie :( Otoż zupelnie już nie pamiętam, jak wyglądął interfejs "Conspiracies", z tym że fakt ten jest dowodem na to, że jakichś szczególnych problemów z obslugą gry nie miałem, bo wtedy... prawdopodobnie zapamiętałbym. Tyle że ja grałem w wersję oryginalną - ale z drugiej strony na co jak na co, ale akurat na interfejs nie powinno to mieć wpływu...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

TexMurphy pisze:Tyle że ja grałem w wersję oryginalną...
W grecką?

Co do samej gry. Takiego upierdliwego interface'u jak tam, długo by szukać :)

Pamiętam, że kiedy sprawdzałem czy coś jest do zabrania z szuflad, to każde kliknięcie na szufladę powodowało jej zamknięcie. Trzeba było znowu otworzyć i kliknąć obok (na innym przedmiocie), znowu się zamykała. Brrr. Acha, czy wspominałem, że kursor nie zmieniał kształtu?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Ja w tym kredensie znalazłam różne rzeczy w dostępnych szufladach, tylko pytałam, czy może da się zajrzeć do tych nad głową. Sprawdziłam w solucji - mam wszystkie potrzebne przedmioty, czyli nie trzeba zaglądać do wyższych. Niestety, nawet tam nie tłumaczą, jak się zapisuje.

Miałam nadzieję, że w tej "oryginalnej" (angielskiej?) wersji Texa jest może jakaś instrukcja, bo w "oryginalnej" polskiej takowej nie znalazłam.

Chociaż z drugiej strony wszystkie typowe procedury zapisywania już wypróbowałam, więc może nadeszła pora reinstalacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

tetelo pisze: Miałam nadzieję, że w tej "oryginalnej" (angielskiej?) wersji Texa jest może jakaś instrukcja, bo w "oryginalnej" polskiej takowej nie znalazłam.
Była chyba karteluszka wielkości połowy A5.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Re: Conspiracies - problemów ciąg dalszy

Post autor: Minuteman »

tetelo pisze:[...]Pomogło mi chyba doświadczenie z 80 dni, gdzie jednocześnie lewa ręka obsługuje strzałki na klawiaturze, prawa myszkę, a dodatkowo trzecia (nos, noga, co tam kto ma) trzyma wciśnięty lewy Shift w trakcie biegu.
Mysz i strzałki -- a cóż to za pogańska kombinacja? Jesteś pewna, że nie ma dla niej żadnej alternatywy; tj. jedynie słusznej alternatywy: prawa ręka -- mysz, lewa -- klawisze W,A,S i D (tzw. WSAD)?
Wtedy naciskamy Shift bez najmniejszego problemu małym paluszkiem lewej dłoni.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Karteluszka mówi:

"Zapisywanie jest wykonywane automatycznie po naciśnięciu klawisza F4."

Pytanie Tetelo to dobry prestekst, żeby dać grze drugą szansę - zainstalowałem i sprawdziłem w praniu, zapisywanie przez F4 działa.
Wczytywanie zresztą też i trwa u mnie parę(naście) sekund. Może spróbujesz uruchomić grę z ikonki PIII albo PIV optimized?
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Mógłbym tu instrukcję przekleić, bo jest w pliku tekstowym i krótka, ale znając życie od co poniektórych tutaj zostałbym osądzony od czci i wiary, a może i donos na policję by poszedł...
Podwyższać pola widzenia chyba się nie da, o F4 już wiadomo.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Conspiracies - problemów ciąg dalszy

Post autor: tetelo »

Karteluszka może była, ale się zawieruszyła. Ostał mi się ino katalog reklamowy. W każdym razie znalazłam instrukcję: jest w readme na dysku 1, czyli instalacyjnym.

Davero -> nawet zainstalowałeś - dzięki. Mam nadzieję, że gra zasługuje na drugą szansę i nie pożałujesz. Mnie trochę drażni ten podrabiany Tex Murphy (mówię o Nicku... Deliosie), ale spróbuję trochę pograć.
F4 faktycznie działa, po czym ukazuje się informacja: Zapis zakopczony! :lol: Interfejs PLAYa w ogóle nie uwzględnia polskich znaków. No co za popaprańcy to robili...
Z ikonki P4 też ładuje się długo - prawie 4 minuty.
Minuteman pisze:Mysz i strzałki -- a cóż to za pogańska kombinacja? Jesteś pewna, że nie ma dla niej żadnej alternatywy; tj. jedynie słusznej alternatywy: prawa ręka -- mysz, lewa -- klawisze W,A,S i D (tzw. WSAD)?
No i znowu Ci się udało wypunktować głupotę (mam nadzieję, że chwilową) - WSAD działa! Hau-hau-hau! W 80 dni da się grać.

Bardzo dziękuję Wszystkim :-) (na razie).
Obrazek
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

To znowu ja. Już nie mam problemów, tylko różne śmieszne zdarzenia.
"Pogańska kombinacja" (strzałki + myszka) z pewnością nie jest wygodna, ale nabrałam dużej wprawy. Interfejs - daleki od intuicyjności, więc mam na podorędziu wydrukowaną instrukcję.

Wczoraj zginęłam. Było to tak zaskakujące i logiczne zarazem, że aż śmieszne. Nie mam żalu do nikogo.
Teraz utknęłam na takim uniwersytecie, co stoi pośrodku stadionu. Coś tam majstrowałam przy jednych z zamkniętych drzwi, aż tu nagle... przeszłam przez ścianę. No tak jakoś wyszło. Tylko niestety z powrotem ani rusz. Muszę wczytać poprzedni "zakopczony zapis".
Zakładam, że to bug, a nie spoiler...

To jest wątek o problemach, więc już nie napiszę, że Conspiracies to całkiem niezły klon "texów" - dzięki, TexMurphy :-)
Mam nadzieję, że Blues Wire jeszcze wystąpią :D
Obrazek
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Hehe, tak, pamiętam tą ekipkę :) Nawet przez jakiś czas śledziłem ich karierę w necie i miałem zamiar zamówić jakąś płytę :D
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Na obronę Conspiracies powiem, że u mnie zapisy są "zakończone". Ale tylko pod tym względem jestem gotów wziąć ją w obronę. Nawet Blues Wire jej nie ratuje. Dawno żadna gra nie doprowadziła mnie do takiej frustracji i pytań, dlaczego właściwie ja się z tym męczę?
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Tex -> a ja nabrałam ochoty na odkurzenie płyt z czasów, gdy byłam fanką bluesa. Tylko muszę uruchomić gramofon. ;-)
Davero pisze:Na obronę Conspiracies powiem, że u mnie zapisy są "zakończone".
A to ciekawe, ja mam wszędzie krzaczki.

Obrazek
Obrazek
Dawno żadna gra nie doprowadziła mnie do takiej frustracji i pytań, dlaczego właściwie ja się z tym męczę?
Bardzo jestem ciekawa, co Cię tak irytuje, Davero. Może ulżyłbyś sobie i się wyżalił? Czy musimy czekać do recenzji? 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Na obrazek odpowiadam obrazkiem:

Obrazek

A na resztę w temacie na podforum "Dyskusje o przygodówkach".
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Hmmm... to ja też chcę mieć tak jak Ty...

Te krzaczki przestały być śmieszne, gdy nadszedł moment wpisania w komputerze frazy: "kod dostępu", no i oczywiście ja nie mam dostępu do znaku "ę", więc teraz kombinuję, w jaki sposób można go wpisać za pomocą greckiej klawiatury... :(
Obrazek
ODPOWIEDZ