Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

CSI Kryminalne zagadki Las Vegas

Post autor: anka »

Nie wyswietla mi filmikow, co jest dosyc uciazliwe...bo nie moge zobaczyc tzw."rekonstrukcji". Wszystko zainstalowalam...i nie jest to prpblem karty grafiki(chyba, ze jest za dobra 8) ) Moze ktos mial taki problem...i pomoze... :(
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Dwa pomysły
1) przeinstaluj Quick Time 6
2) zmień ustawienia wyświetleń grafiki na tryb software'owy.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:) Reptil3 dzieki. Pomoglo uaktualnie QT :)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

To ja się podłączę, choć mój egzemplarz nazywa się po prostu Crime Scene Investigation i jest częścią zestawu złożonego z trzech gier. Co ciekawe, problem występuje tylko w tej części, a polega na tym, co widać na obrazku: zamiast literek w grze występują takie fajne kwadraciki. To jest akurat zrzut z wersji francuskiej, bo próbuję różnych wersji językowych, ale wszędzie tam, gdzie powinien być tekst (dialogi, opisy, notatki) są te krzaczki.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

To wina niekompatybilnych czcionek. Masz zapewne polską (a w każdym razie nieangielską) wersję Windowsa. Teraz już nie pamiętam czy było inne rozwiązanie niż wgranie angielskich czcionek.

Edit: widzę, że ludzie polecają też zabawą ustawień regionalnych. W każdym razie, to wydanie ubisoftu 3xDVD na angielskim windowsie działa bez zarzutu.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Nie wiem, na czym jeszcze mialoby polegac "wgranie", bo ja (jak widac :ble: ) przestawilam sobie jezyk na angielski USA, zrobilam restart i reinstalke, ale wciaz mam kwadraty.
Moze i sprobuje z ustawieniami regionalnymi, ale przeciez to jakis absurd; na polskich windowsach (95, 98, XP) poszly mi setki gier obcojezycznych i nigdy nie spotkalam sie z niekompatybilnoscia.

EDIT
Przestawienie regionu na USA ani Wegry nie pomoglo. Tak, wlasnie sobie uswiadomilam, ze tak naprawde to mam dvd Ubisoftu, ale w wydaniu... wegierskim. Gra nie jest po wegiersku, tylko w 4 innych jezykach do wyboru, ale moze to jednak kwestia kodowania. Choc z drugiej strony w Dark Motives wszystko jest OK.

Dzieki, ze sie odzywasz, Reptilku :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Na pewno masz węgierskie? U mnie na kupionym w angielskim Amazonie były niemieckie oznaczenia ratingowe (USK), a sam instal odpalił się w jakimś innym języku.
Chciałem teraz sprawdzić, ale niestety mój monitor nie obsługuje już rozdzielczości 800x600 i zupełnie nic nie widzę po uruchomieniu gry.

Ale jutro może wezmę grę do pracy i tam sprawdzę (albo zainstaluje polskiego windowsa na jakiejś wirtualnej maszynie).
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Na samej płycie nie widać żadnych akcentów węgierskich, ale okładka wygląda (w nocy 8) ) tak:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

no nie, to u mnie jest to wszystko po angielsku, ale installer uruchamia się po francusku (chociaż można zmienić język na angielski m.in.)
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Zgadza się, installer sugeruje francuski jako standard, ale można na nim wymusić jeszcze angielski, niemiecki i włoski bodajże.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Udało mi się uruchomić CSI z poprawnymi czcionkami.
Musiałem co prawda zamienić ustawienia regionalne w w polskim Windowsie 2000 na angielski.
Nie jestem pewien co dokładnie zadziałało, ale zmieniłem łącznie z lokalizacją domyślną (i pewnie łaśnie to jest przede wszystkim potrzebne).

Oczywiście pod XP już to okienko wygląda zupełnie inaczej, ale skoro pod 2000 się dało, to nie ma powodu żeby pod XP nie było można.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Tak czytam, jakie problemy mieliście z grą i aż się dziwię :O Ja po prostu włożyłam płytę, kliknęłam instal, później uruchom grę i nie miałam żadnych problemów :P Z tego, co gdzieś czytałam to niektórzy tylko mieli problem włąśnie z filmikami, ale czcionki? nie słyszałam.
btw wszystkie części CSI są super ;]
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Madzius888: zapewne masz wersję Cenegi, gdzie ten problem nie występuje bo ustawiono stronę kodową czcionek na coś bardziej uniwersalnego.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Tylko czasami napisy/postacie znikają w tej wersji Cenegi
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Tak, mam wersje Cenegi :) Nie kombinowałam- te były łatwo dostępne i bez problemu kupiłam :)
ODPOWIEDZ