Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

trajektoria
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 paź 2009, 13:59

BALKO:RYZYKOWNE ŚLEDZTWO - problem z uruchomieniem

Post autor: trajektoria »

Witam! Mam problem z grą Balko, a dokładniej z jej uruchomieniem. Gra instaluję się bez żadnych problemów. Ale gdy ją uruchamiam, włącza się opcja weryfikacji płyty. No i ok, nie ma żadnego błędu. Ale gdy tylko owa weryfikacja się zakończy, gra się wcale nie uruchamia! Oczywiście, gra jest oryginalna. I to chyba nie wina mojego komputera, gdyż próbowałam na trzech różnych piecach z tym samym rezulatem. Da się coś na to poradzić czy po prostu płyta jest uszkodzona, a ja mam pecha? :P
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Ja miałem dokładnie to samo. Korespondowałem nawet z pomocą techniczną IQ Publishing. Radzili mi to:
1. odinstalować wirtualne napędy CD (daemon itp.)
2. zaktualizować sterowniki do karty graficznej
3. spróbować alternatywne sterowniki do karty graficznej

W moim przypadku jednak to nie pomogło. Skończyło się na tym, że zagrałem na komputerze syna.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
trajektoria
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 paź 2009, 13:59

Post autor: trajektoria »

Dzięki za szybką odpowiedź! Postaram się wypełnić te punkty ^^. A jak to nie pomoże, to chyba trzeba będzie cracka poszukać -_-' Żeby musieć crackować oryginalną grę, świat się kończy...
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

witam mam ten sam problem jak trajektoria,napisz czy udało ci się otworzyć grę :)
trajektoria
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 paź 2009, 13:59

Post autor: trajektoria »

No niestety, na komputerze bez daemona oraz z nowymi sterownikami do karty gra dalej nie działa. Trzeba chyba napisać do wydawcy, niech jakiegoś patcha przygotuje. Jeśli IQ nie chce stracić klientów w tak głupi sposób, to niech lepiej potraktuje sprawę poważnie. Wydanie trzydziestu złotych na grę, która nie działa, jest irytujące. :x
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

juz im napisałam,kazali mi przysłać namiary koputera,wysłałam dzisiaj i czekam,ciekawe co odpiszą :)
trajektoria
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 paź 2009, 13:59

Post autor: trajektoria »

Podziel się rozwiązaniem, jak już Ci je przyślą ;)
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

nic mi nowego nie poradzili,dalej nie gram :x
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

[EDIT]Napiszę, co bym zrobił na miejscu osób, które mają z tą płytką problemy. Pierwsze - próba skopiowania płyty na dysk twardy i ... jeżeli nie uda się płyty skopiować, należy ją wymienić.

Choć poniższe może poskutkować:[/EDIT]


1. Deinstalacja Daemon Tools w wersji Lite. Jeżeli mamy wersję Pro, zostawiamy ją i pomijamy punkt 2.
2. Pobranie darmowego programu Alhohol 52%.
3. Pobranie darmowych programów A-Ray Scanner, lub ProtectionID w najnowszych wersjach.
4. Oczywiście instalacja pobranych programów.
5. Przeskanowanie płyty, jak i folderu, do którego zainstalowaliśmy grę A-Ray, lub ProtectionID (przy nowszych zabezpieczeniach skuteczniejszy jest ten drugi). Zapamiętanie, bądź zapisanie sobie wykrytych zabezpieczeń.
6. Wykonanie obrazu płyty* w programie Daemon Tools Pro, lub Alcohol 52%, uwaga! - przy użyciu odpowiedniego profilu zabezpieczeń.
7. Zamontowanie płyty w wirtualnym napędzie.

Ponieważ w ten sposób pokonałem wszelkie dotąd spotkane "utrudniacze", w tym najsłynniejszy ze Still Life (dwa zabezpieczenia), i udało mi się wykonać kopie nawet wadliwie działających nośników, myślę że pomoże.

* Pamiętajcie! To nie jest instrukcja "piracenia", a jedynie wykonania kopii bezpieczeństwa oryginalnego nośnika! 8) .
Ostatnio zmieniony pt 06 lis 2009, 21:35 przez mendosa, łącznie zmieniany 3 razy.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Oczywiście, przed skopiowaniem zawartości płyty - jak radzi mendosa - należy sprawdzić czy nie ma plików ukrytych, które w danym momencie mogą się nie skopiować i spowodować różnicę w rozmiarze.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

No, tak, rutyna. W kużdym (jednym) systemie, i w każdy (jedny) przeglondorce plików mom zawsze włączone pokazywanie plików "łukrytyk". :D.

Edytuję mój wcześniejszy wpis.

Aczkolwiek - metoda winna być skuteczna, mimo zastrzeżeń co do warunku, sine qua non. :D
mendosa = konik szachowy
taatoo
Posty: 1
Rejestracja: pn 06 gru 2010, 19:48

Rozwiazanie problemu

Post autor: taatoo »

Cześć.
1. Przejdź do głównego katalogu z grą, z reguły ../Balko - Ryzykowne Śledztwo, gdzie jest plik game.cfg
2.Otwórz plik game.cfg dowolnym edytorem, np notatnikiem
3.Znajdź wpis AntiAliasing i zmień wartość 8 na 0, ma być tak:
AntiAliasing = 0
4.Zapisz plik.
5. Graj

Trochę póżno, może przyda się jeszcze komuś, ja napotkałem problem dziś, kiedy latorośl postanowiła w to poklikać. Poszukałem na forach, ale nikt - łącznie z iqp.pl nie podał rozwiązania problemu.
Oczywiście oryginał sobie kupiła :). Latorośl :)

Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Dzięki za podzielenie się wyczerpującą instrukcją. Też mam nadzieję, że się komuś przyda. :)
Aga27
Posty: 2
Rejestracja: pn 07 lut 2011, 19:40

Post autor: Aga27 »

Witam

Zrobiłam tak jak radził użytkownik taatoo, ale jak wpisuję 0 i próbuję to zapisac wyskakuje mi komunikat "Nie można utworzyc pliku, upewnij się czy ścieżka i nazwa tego pliku są poprawne" albo że nie mam uprawnień :( co robic?
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Nie wiem jaki to system, ale może trzeba się zalogować jako administrator?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ