Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Utknąłem w Black Dahlii

Post autor: Sammy »

Być może mój problem jest banalny, ale skończyły mi się wszelkie pomysły i naprawdę nie wiem, co robić.

Ale do rzeczy. Jest 10 stycznia 1947 r., a ja dojechałem pociągiem do Los Angeles. W mieście zrobiłem chyba wszystko, co mogłem - byłem u detektywa, w mieszkaniu Elizabeth, w barze, w którym często bywa, nadałem przesyłkę i... no właśnie... coś mnie bierze, bo chociaż nadałem ją priorytetem, to pan w stosownym okienku upiera się, że jeszcze nie doszła. Orientuje się ktoś może, uruchomienie jakiego skryptu sprawi, że w końcu dostanę tę durną przesyłkę? ;)

Dziękuję z góry za waszą kolaborację :P

Black Dahlia
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Toz to 100 lat temu bylo, jak ja w to gralam. Nic nie pamietam oprocz tego, ze tez sie meczylam z przesylka i ogolnie sie meczylam, bo gra trudna i ciagle utykalam na amen.
Moze zajrzysz do UHS system? Czy chcesz, by kto inny to dla ciebie zrobil? Ja bym zajrzala, ale nestety nie pamietam nawet jaka to czesc gry, gdy jestes w LA.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Z tego co wyczytałem w internecie jakiś czas temu szukając artykułów o grze to błąd z przesyłką to tzw. błąd 6 płyty, czyli listonosz w jakimś tam rozdziale nie chce dać paczki. Sam do tego miejsca nie doszedłem ale z tego co się orientuję to jest do tego łatka. Ja miałem zainstalowaną u siebie łatkę dodającą napisy do wypowiedzi, całkiem możliwe że to właśnie ta łatka rozwiązywała również ten problem.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Nie wydaje mi sie, aby problemem był tutaj bug, bo z tego, co pamiętam z tą paczką to jest cała zagadka. Lepiej sprawdzić najpierw w opisie przejścia. Np. na the-spoiler.com.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Post autor: Sammy »

No cóż - zainstalowałem grę jeszcze raz, potem patch, jeszcze raz, inny patch i nie pomogło. Na szczęście znalazłem na jakiejś hiszpańskiej stronie sejwy i mogłem kontynuować grę prawie od momentu, w którym się zaciąłem. Przyczyny problemu do dzisiaj nie znam i nie jest nią moja niewiedza.
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Minęły już wprawdzie trzy lata i Sammy pewnie dawno zapomniał, że grał w Black Dahlię (o forum też zresztą ostatnio zapomniał :(). W każdym razie gdyby jeszcze kiedyś u kogoś pojawił się ten problem, to jest dość łatwy sposób na jego obejście (dziś przetestowany, miałem te same objawy). Wystarczy od momentu przybycia do Los Angeles aż do odebrania przesyłki przemieszczać się pomiędzy lokacjami WYŁĄCZNIE za pomocą mapy. Wygląda na to, że wychodzenie z dostępnych lokacji przez drzwi w jakimś momencie uaktywnia błąd. Z tego wynika, że jest to jednak typowy błąd/bug gry.

A propos, mam wrażenie, że przy zagadce z przesyłką można utknąć nie tylko z powodu błędu, ale też dead endu. Jeśli przy nadawaniu przesyłki wybierze się opcję dialogową "standard delivery" (zamiast "express") wtedy ona nie ma szans dojść i akcja stoi w miejscu. Być może to też da się jakoś przeskoczyć, ja w każdym razie rozwiązania nie znalazłem.
ODPOWIEDZ