...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Dema które przed uruchomieniem trzeba wypalić na CD...

...interesują mnie! 8)
9
56%
...nie interesują mnie :(
7
44%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Demo miesiąca

Post autor: Elum »

Chodzi o przyszłość działu, a konkretnie o rodzaj materiałów jakie w przyszłości będą sie w nim pojawiać.

Nie ma wątpliwości, że nadal będą do dema i zwiastuny starszych przygodówek. Pytanie - czy nie mielibyście nic naprzeciwko grywalnym demkom, które przed uruchomieniem trzeba wypalić na CD (inaczej nie zadziałają)? To jest niestety problem bardzo wielu perełek sprzed 2000 roku, a mnie naprawdę szkoda jest rezygnować z uploadowania ich na serwer. No na przykład z takiego playable dema Dark Earth (absolutnie doskonałego i zakończonego wgniatającym w fotel trailerem) :marzy:

Druga sprawa. Jestem ciekawy co sądzicie na temat dzielenia dem większych niż 90 MB (pojemność Przygodoskopowego serwera wynosi około 100 MB) na dwie części i umieszczania ich na serwerze w odstępie miesiąca (załóżmy demo_part_1 w kwietniu, demo_part_2 w maju). Czy mielibyście cierpliwość, żeby czekać na drugą cześć pliku, a pierwszą przez ten czas trzymać na dysku?

A tak w ogóle to interesuje się ktoś z Szanownych Forumowiczów działem Demo miesiąca? ;)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Co do pierwszego pytania, to jasne. Szczególnie, że zawsze można zrobić sobie imidż i go podmontować.

Co do drugiego, no to chyba nie ma sensu. W końcu to demo miesiąca, a nie demo półrocza :).
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Reptil3 pisze:Co do pierwszego pytania, to jasne. Szczególnie, że zawsze można zrobić sobie imidż i go podmontować.

Co do drugiego, no to chyba nie ma sensu. W końcu to demo miesiąca, a nie demo półrocza :).
Zgadzam sie. Szczegolnie zdruga czescia wypowiedzi
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
drozda
Posty: 57
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 20:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: drozda »

Reptil3 pisze:Co do pierwszego pytania, to jasne. Szczególnie, że zawsze można zrobić sobie imidż i go podmontować.
W pełni się zgadzam.

Jednak co do wrzucania dem w kawałkach to myślę, że ja bym nie wytrzymał czekania miesiąca na drugą część :) A tak w ogóle to może zamiast dużych dem zamieszczalibyście ciekawe linki do nich... no chyba, że pliczków tych nie ma już dostępnych w sieci...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ok, czyli sprawa powoli się klaruje. Wypalanie na CD - tak. Dzielenie na części - nie. Dzięki za głosy i komentarze :)
drozda pisze:A tak w ogóle to może zamiast dużych dem zamieszczalibyście ciekawe linki do nich... no chyba, że pliczków tych nie ma już dostępnych w sieci...
Nie ma. Ale właśnie dlatego je zamieszczamy. Powiem więcej, jest całkiem prawdopodobne, że w przypadku kilku spośród dem które uploaduje na serwer w przyszłości, będzie to ich światowa premiera w sieci 8)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Może trochę nie na temat, ale co myślicie o dziale przygodówek pełnych darmowych. Starych lub tworzonych przez fanów. Trzeba ich szukać po całym necie, a tak zaglądał by człowiek na Przygodoskop i miał pełny przegląd sytacji. Jest to możliwe do zrealizowania?
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Podejrzewam, że wszystko rozbija się o brak czasu.
Co prawda samo wymienienie gier i podanie linka skąd ściągnąć nie jest zbyt pracochłonne, ale już ich rzetelne opisanie (albo jeszcze lepiej, zrecenzowane) wymaga już dużo większego zaangażowania.
A kto miałby to robić? Podejrzewam, że ekipa przygodoskopu ma wystarczająco roboty z opisywaniem gier komercyjnych.
No chyba, że znalazłaby się osoba, która takim działem by się zajeła.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

elemeledudek pisze:(...) co myślicie o dziale przygodówek pełnych darmowych. Starych lub tworzonych przez fanów. Trzeba ich szukać po całym necie, a tak zaglądał by człowiek na Przygodoskop i miał pełny przegląd sytacji(...)
Co do starych przygodówek to, moim zdaniem nie ma sensu, bo jest dużo miejsc skąd można je ściągnąć, np. underdogsy. Co do amatorskich to można by się było pokusić. Problemem może być miejsce na serwerze.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

O nowych, wartych uwagi przygodówkach amatorskich staramy się informować w Rzutach Okiem (ostatnio o ile dobrze pamiętam było coś o serii Apprentice ;)). Analogicznie, jeżeli chodzi o ciekawsze klasyki, które oficjalnie uzyskały status freeware. Myślę że to jest jakiś kompromis :)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Szkoda tylko, że najnowszy rzut okiem ma już prawie 3 miesiące :(
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Masz rację, Reptil3. To niedopuszczalne. Na szczęście Rzut numer 7 już powoli (od przedwczoraj) się wysmaża ;)

Z kolei co do kolejnych numerków, to mam nadzieję że uda nam się wreszcie wejść w rytm ich pisania (może ciut krócej, ale za to częściej). To kwestia wprawy ;)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Co do rzutów okiem, to ciekawa jest ta informacja o Gameboxsie i Myst 4.
Nóż sie w kieszeni otwiera. Nie dziwię się że gry bardziej skomplikowane nie powstają zbyt często, mam na myśli takie, przy których trzeba trochę bardziej wysilić szare komórki. Skoro "wymagajacy gracz" potrzebuje teraz tylko doskonałej grafiki i ciagłej, bezmózgiej akcji i najwyraźniej nikomu to nie przeszkadza.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Pamiętam, że jak w Tilcie (był taki program na TV4) recenzowali Syberię, to głównym zarzutem była duża ilość dialogów do czytania/słuchania.
Po prostu spadłem z krzesła.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Chcecie grać w trudne gry?
Zagrajcie w rosyjskie przygodówki :)
Jeśli nawet zagadki nie będą za skomplikowane,
to zrozumienie, o co biega,
zapewni Wam zabawę na dłuuugie miesiące :lol:
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Reptil3 pisze:Pamiętam, że jak w Tilcie (był taki program na TV4) recenzowali Syberię, to głównym zarzutem była duża ilość dialogów do czytania/słuchania.
Po prostu spadłem z krzesła.
A czego oczekujesz po telewizji, do tego takiej jak TV4.
Ale faktycznie, troche to przerazajace, ze Polskiej mlodziezy, do ktorej swoja droga naleze :mrgreen: przeszkadza wieksza ilosc tekstu :(
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Zablokowany