...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Był dopełniacz saksoński teraz jest dopełniacż elemeledudkowy.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

elemeledudek pisze:
Doom Servant pisze: elemeledudek'a
:mur:
Ha, rzeczywiście karkołomna konstrukcja. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

Aa czepiacie sie... wynik late pory i inglish writing on innych forach ;)
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Jak pewnie niektórzy zauważyli wprowadziliśmy już postulowane sortowanie wg autorów recenzji, a w dziale zapowiedzi - znacznik informujący o tym czy dana gra została już wydana czy jest dopiero w trakcie tworzenia :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Virgo Celltharion pisze:Jak pewnie niektórzy zauważyli wprowadziliśmy już postulowane sortowanie wg autorów recenzji, a w dziale zapowiedzi - znacznik informujący o tym czy dana gra została już wydana czy jest dopiero w trakcie tworzenia :)
8) Fantasycznie! (a dlaczego był problem?) 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

anka pisze:a dlaczego był problem?
Problemu zbytnio nie było, czytelnicy chcieli, czytelnicy dostali. Staramy się najzwyczajniej w świecie o nich dbać :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Virgo Celltharion pisze:Problemu zbytnio nie było, czytelnicy chcieli, czytelnicy dostali. Staramy się najzwyczajniej w świecie o nich dbać :)
Teraz wiem... hyhy Dziekuje! 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

Na stronie głównej w dziale "zapowiedzi" sa nieaktualne wpisy, są tam gry które już dawno są na naszym rynku!
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Tetro pisze:Na stronie głównej w dziale "zapowiedzi" sa nieaktualne wpisy, są tam gry które już dawno są na naszym rynku!
Są i będą, nie zamierzamy bowiem likwidować żadnych tekstów. Zapowiedzi gier, które jeszcze nie wyszły są dla odróżnienia oznaczone "W produkcji".
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

No to moze zmienic dział zamiast likwidowac, bo przeciez nie logiczne jest umieszczanie czegos w dziale zapowiedzi jezeli ta gra ma juz 2 lata :gugu:
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Tetro pisze:No to moze zmienic dział zamiast likwidowac, bo przeciez nie logiczne jest umieszczanie czegos w dziale zapowiedzi jezeli ta gra ma juz 2 lata :gugu:
Nigdy nie umieszczaliśmy w dziale zapowiedzi czegoś, co już się ukazało. Jedynie w przypadku Anacapri zapowiedź ukazała się chyba w dniu premiery, ale z racji egzotyki tytułu nie było to IMO nic niestosownego. Po prostu nie usuwamy później tych tekstów, bo byłoby to nielogiczne - zapowiedź bazuje na materiałach udostępnionych przed premierą i jako taka jest nawet po wydaniu gry cennym źródłem informacji, bo można sprawdzić ile z zapowiadanych atrakcji w grze ostatecznie się znalazło.

Zresztą nie kojarzę żadnego portalu, który by usuwał zapowiedzi po premierze gry.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

galeria

Post autor: Dimmu »

Mam pewne zastrzeżenie co do galerii w odzielnym dziale. Otóż strasznie mnie to drażni, że aby obejrzeć screeny z recenzowanej gry, musze wejść do katalogu galeria. Według mnie dużo praktyczniejsz byłoby umieszczanie obrazków tam gdzie jest tekst.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: galeria

Post autor: jackowsky »

Dimmu pisze:Mam pewne zastrzeżenie co do galerii w odzielnym dziale. Otóż strasznie mnie to drażni, że aby obejrzeć screeny z recenzowanej gry, musze wejść do katalogu galeria. Według mnie dużo praktyczniejsz byłoby umieszczanie obrazków tam gdzie jest tekst.
A ja uważam, że czytelniej jest tak jak jest. Recenzja to recenzja, a galeria to galeria. Jeżeli autor recenzji uzna za stosowne zamieścić rysunek lub screen dla zobrazowania czegoś, to wtedy będzie on podpięty do recenzji.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Spróbuję zobrazować na przykładzie kobiety dlaczego uważam że galeria powinna być razem z tekstem :P Jak wiadomo, każda kobieta jest inna, każdy facet ma swój gust jeżeli chodzi o wygląd itp. Jeżeli widzisz dziewczynę w twoim typie, to przyciąga twoją uwagę, więc się z nią zapoznajesz, jeśli nie to sobie odpuszczasz, zwłaszcza że jest mnóstwo innych bardziej interesujących... Oczywiście często jest tak, że dziewczyna która ci się nie podoba jest super z charakteru. Ale i tak pierwsza rzecz na jaką zwracasz uwagę to wygląd :) Tak samo w przypadku recenzji: po jej otwrciu powinieneś widzieć od razu z jaką grą masz do czynienia :)
Może z tym porównywaniem troche przesadziłem ale co tam :P
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Dimmu pisze:Spróbuję zobrazować na przykładzie kobiety dlaczego uważam że galeria powinna być razem z tekstem :P
Aleś porównanie ustrzelił, ale niech Ci będzie. :)
Encyklopedia = Imię i nr telefonu
Wpis do encyklopedii = pierwsze informacje
Galeria = zbierane zdjęcia
Recenzja = informacja od jej znajomego (znajomej) jaka ona jest :). Ale najlepiej samemu to sprawdzić (czego o grach nie można powiedzieć)
Jak widzisz nie ma niczego podanego "na tacy" :)
Dimmu pisze:Jak wiadomo, każda kobieta jest inna, każdy facet ma swój gust jeżeli chodzi o wygląd itp.
Fakt niezaprzeczalny, dodałbym jeszcze ze swojej strony, że nie tylko jeżeli chodzi o wygląd. Jeden uwielbia głupiutkie (bo może im każdy kit wcisnąć) inny mądre i oczytane (bo może porozmawiać o wpływie ciemnej materii na przyszłość Wszechświata). :)
Dimmu pisze:Jeżeli widzisz dziewczynę w twoim typie, to przyciąga twoją uwagę, więc się z nią zapoznajesz, jeśli nie to sobie odpuszczasz, zwłaszcza że jest mnóstwo innych bardziej interesujących...
To porównałbym (jeżeli mam się trzymać tematyki gier) raczej do wizyty w sklepie z grami. Widzę na półce grę, zainteresowała mnie i zaczynam się zastanawiać jakby ją bliżej poznać. I tu mamy do dyspozycji - w przypadku gier - przeczytanie opisu na pudełku (zdecydowanie nie polecam!) i - w drugim przypadku - rozmowę (o ile zechce). Tu widzimy zasadniczą różnicę. Dalej ścieżki kroczą w zupełnie innym kierunku. :)
Dimmu pisze:Oczywiście często jest tak, że dziewczyna która ci się nie podoba jest super z charakteru. Ale i tak pierwsza rzecz na jaką zwracasz uwagę to wygląd :)
Fakt.
Dimmu pisze: Tak samo w przypadku recenzji: po jej otwrciu powinieneś widzieć od razu z jaką grą masz do czynienia :)
O tym przekonasz się - tak naprawdę - dopiero gdy w grę zagrasz. Jeżeli chcesz oprzeć się na recenzji musisz, albo znać gust recenzenta, albo mu zaufać.
Dimmu pisze:Może z tym porównywaniem troche przesadziłem ale co tam :P
Nie tylko trochę. :) A wywody moje należy potraktować z przymrużeniem oka ;)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ