...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Po zmianie domeny (czy też samej nazwy domeny - nie wiem, nie znam się ;) ), zakładka którą miałem przypisaną do Przygodoskopu wrzuca mnie na główną stronę serwisu, a nie tak jak miałem to ustawione wcześniej - na stronę główną forum. Nie jest to wielka niedogodność, bo zawsze mogę zmienić ten detal w przeglądarce, ale faktem jest, że mnie to zdziwiło. Pomyślałem sobie, co jest - forum nieczynne?! Gratuluję skrócenia nazwy domeny :) .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Dzięki :)

Niestety, wszystkie adresy mające w treści "gry-online" (zgodnie ze starym brzemieniem domeny) są przekierowywane na www.przygodoskop.pl. Tak, że rzeczywiście jedyna rada to zmienić sobie zakładkę w przeglądarce na:

www.przygodoskop.pl/forum
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Davero pisze:Chodzi o tę strzałeczkę przy nicku użytkownika, na który można kliknąć będąc na głównej stronie forum i przenieść się do ostatniego napisanego postu np. w dziale "O Przygodoskopie"? Jeśli tak, to mnie przenosi.
Nie Davero, chodzi o strzałkę przy nazwie tematu, ta przy nicku autora działa bez problemu tak jak mówisz.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A więc tak. Problem z uporczywym wyrzucaniem z forum na stronę główną (m.in. przy logowaniu) powinien zniknąć. Również stare/alternatywne linki/adresy (z gry-online i bez www) do podstron powinny już działać. Na szczęście dało się to naprawić w miarę bezboleśnie. :)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Czy podczas logowania może być tak, że standardowo wyłączony będzie "ptaszek" przy "Zaloguj mnie automatycznie..."?
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Powiedzcie mi jak wyszukać konkretny post? W polu szukaj słów wpisuje interesujące mnie słowo. Zaznaczam, że wyniki mają być wyświetlane jako posty. Dostaję listę wyników. Klikam na jeden z wyszukanych postów i otwiera mi się wątek, w którym ten post jest. Fajnie. Tyle tylko, że wątek otwiera się na pierwszym poście. Pół biedy kiedy wątek ma 5, no 10, stron. Ale gdybym musiał przeglądnąć wątek "Nowinki..." to nie byłoby miłe. Robię coś nie tak?

No i powtarzam pytanie z postu wyżej.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Chyba najlepszym wyjściem w takim wypadku jest skorzystanie z zaawansowanych opcji wyszukiwania google i np. zaznaczyć że ma szukać danego słowa tylko na forum przygodoskopu.

A pierwsze pytanie to do Eluma, on co najwyżej może majstrować przy silniku forum.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tego "ptaszka" już kiedyś próbowałem zlikwidować, ale mi się nie udało. W każdym razie skoro nalegasz jackowsky, spróbuję jeszcze raz poszperać... albo od razu zapytam jak to zrobić na jakimś forum specjalistycznym. Pewnie mnie wyśmieją, ale co tam. Raz się żyje.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Virgo-->Dzięki. Jest to jakieś rozwiązanie.

Elum-->Aż tak mi na tym nie zależy, żebyś się musiał być wyśmiany :)
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ale ja to olewam. Nie napisałem o tym dlatego, że jest to jakiś problem :) (zapomniałem po prostu wstawić na końcu stosownej emotikonki ;)).
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

A nie zauważyłeś też u mnie tego mrugnięcia okiem? ;)
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A nie zauważyłeś u mnie mrugnięcia na Twoje mrugnięcie? ;)

No dobra, może to ja nie zauważyłem. :P
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Wszystko przez to wiosenne Słońce. ;) Od okularów się odbiło, to i zauważyć nie mogłeś...
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Zauwazylam pewna nieprawidlowosc.

Mam cos namieszane w wiadomosciach prywatnych.
Otoz to, co zostalo juz wyslane/odebrane/przeczytane, znajduje sie, nie wiedziec czemu, w "Do wyslania". I odwrotnie to, co czeka na odbior przez mojego adresata, znajduje sie w "Wyslane".
Tra-la-la!
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Ines - to jest tak od paru lat, jish, ile razy mnie to zwiodło ...
mendosa = konik szachowy
ODPOWIEDZ