...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z cyklu - przepraszamy za usterki.

Z przyczyn (mniej więcej) technicznych z forum zniknęło kilka postów napisanych od 21 grudnia. Piszę o tym dlatego, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że zostały świadomie, złośliwie (lub pod wpływem sylwestrowego szaleństwa ;)) usunięte.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Elum pisze:Z cyklu - przepraszamy za usterki.

Z przyczyn (mniej więcej) technicznych z forum zniknęło kilka postów napisanych od 21 grudnia. Piszę o tym dlatego, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że zostały świadomie, złośliwie (lub pod wpływem sylwestrowego szaleństwa ;)) usunięte.
Elumie, nie kombinuj!

Pobalowales w Sylwestra tak, ze nawet forum sie nie otwieral przez pare dni.
Plotka glosi :gugu:, ze zaatakowales serwery golowskie, wlasnie po to, zeby "swiadomie i zlosliwie" usunac powyzsze wiadomosci, a gdy sie to udalo, to odtanczyles krakowiaka i z okrzykiem - "alez to bylo latwe, teraz jeszcze tylko deserek!" - zamieniles miejscami kilka wtyczek i wyrwales kilka kabelkow.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Mówiłem, że nas ktoś przejrzy.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Ines pisze:Elumie, nie kombinuj!
8) ja to, z uprzejmości i wrodzonej tolerancji, nic nie powiem. 8) Na dnie serduszka łopoce się niepokój, że to Ja, niechcący to (? Co?) zrobiłam... czyli zerwanie więzi z Przygodoskopem. Dlaczego ja? bo...do nadal.. w L.A. Noir tkwię konsekwentnie. Wbrew woli. Zaraz uwierzę, że czeka mnie Alcatraz 8) 8) 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Toszku nam "martwieje" forum nie sądzicie? O pomoc trudno, pogadać też nie ma z kim. Jakieś pomysły na ożywienie, czy akceptujemy sytuację i trudno?
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Pomysł jest jeden. Pisać. :)
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Przygodoskop nigdy nie miał zbyt wielu aktywnych użytkowników (bo też nigdy o nich na siłę nie zabiegaliśmy), więc gdy tych kilka, kilkanaście najaktywniejszych osób zwolniło tempo, zrobiło się pustawo. Ja zaglądam na forum prawie codziennie, ale nie będę gadał sam ze sobą. Tym bardziej, że produkuję się jeszcze na stronie głównej.

Pomysły na ożywienie? W chwilach słabości zastanawiałem się już kilka razy (również w tym momencie :P) nad nowym działem, w którym każda gra z przygodoskopowej bazy miałaby swój wątek (tylko ankiety, bez możliwości zakładania innych wątków), przeznaczonym na komentarze/opinie/oceny tych gier (nie mylić z komentarzami na temat artykułów). Konkurencja się ucieszy, że od nich ściągamy. Ale faktem jest, że taki mechanizm sprawdza się na innych forach, bo zdecydowana większość forumowiczów nie lubi zakładać nowych wątków, a woli dopisywać się do już istniejących. Gdyby taki dział wypalił, skutkiem ubocznym byłoby na pewno trochę postów w stylu "Jolly Rover to wypasiona pzygoduwka na maksa", ale z drugiej strony zawsze pomiędzy nimi pojawia się szansa na ciekawą dyskusję.

Może zrobię coś takiego na próbę? Żeby wszystko było jasne - bez wielkiego zamieszania, przeprowadzek w innych częściach forum. W ostateczności się ten nowy dział za kilka/kilkanaście miesięcy skasuje, a nieliczne posty/komentarze (jeśli w międzyczasie się pojawią) przeniesie do "Dyskusji"...
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Elum, zrób to. Zawsze można wyłączyć. Przygodoskop był i jest elitarny. mnie się wydaje, że pogrupowanie tematów o konkretnych grach działa. Wiem, wiem... myślę,że poważnie o tym podyskutujemy w realu na zlocie. Tik .. tak.. tik... tak...
p.s. dlaczego w to cholerne l.a. noire nie mogę grać? o problemie pisałam w wątku
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Czy Przygodoskop jest elitarny? Nie przesadzajmy. Myślę, że jest tak samo elitarny jak forum miłośników placków ziemniaczanych z dynią. Po prostu jest niewielu miłośników takich dań. Ale zaraz elitarny...
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Ja w sensie redaktorskim może i mocno "zwolniłem tempo", ale na stronę i forum zaglądam w zasadzie codziennie. Jeśli będę mógł w czymś pomóc, to pomogę. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Prawdę mówiąc, to mnie się pomysł z mnożeniem wątków nie podoba. Jakoś tak to potem "bałaganiarsko" wygląda, zaznaczam IMHO - wystarczy spojrzeć na AZ czy Przygodówki, źle się to czyta.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

aegnor pisze:Ja w sensie redaktorskim może i mocno "zwolniłem tempo", ale na stronę i forum zaglądam w zasadzie codziennie. Jeśli będę mógł w czymś pomóc, to pomogę. :)
Nie nudź, tylko zacznij pisać jakąś recenzję! Natychmiast! ;)
mendosa pisze:Prawdę mówiąc, to mnie się pomysł z mnożeniem wątków nie podoba. Jakoś tak to potem "bałaganiarsko" wygląda, zaznaczam IMHO - wystarczy spojrzeć na AZ czy Przygodówki, źle się to czyta.
No właśnie. Za każdym razem gdy przychodzi mi do głowy ten durny pomysł z rozbudową, dochodzę do podobnych wniosków. Zresztą, mam wrażenie, że takie sztucznie rozrośnięte forum Przygodoskopu po tygodniu zaczęłoby mi działać na nerwy.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

:o Wchodzę dzisiaj na przygodoskop, a tu trzy działy z ptaszkiem :))
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

No, i dzieje się i jest dobrze. Juz myslałem, że niektórzy z was przegrali walkę z mrozem.
Fakt, że jest nas tu niewielu, ale z drugiej strony, jeśli "kierownictwo" nie bedzie się starało aby forum było żywe, to ktoś, kto trafi na nie szukając czegoś i zobaczy, że ruchu nie ma, to nawet wątku o swoim problemie nie założy.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Post autor: twig »

Tak jak przygodówki.pl to głównie forum dyskusyjne, tak przygodoskop.pl to przede wszystkim świetna strona o przygodówkach. Tam nie ma czego czytać na stronie a tu nie ma z kim dyskutować na forum (bo jest mało osób i każdy się z każdym generalnie zgadza - nuda :P)
ODPOWIEDZ