Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

Przeprowadzka
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=2486
Strona 1 z 1

Autor:  Elum [ wt 24 mar 2020, 13:45 ]
Tytuł:  Przeprowadzka

W tym/przyszłym tygodniu przenosimy się na nowy serwer, więc strona i forum w najbliższych dniach mogą trochę nie działać. Zamelduję, gdy będzie już po wszystkim.

Autor:  Tetro [ wt 24 mar 2020, 20:32 ]
Tytuł:  Re: Przeprowadzka

Ay ay ;)

Autor:  Elum [ śr 25 mar 2020, 09:39 ]
Tytuł:  Re: Przeprowadzka

Tetro! Ty żyjesz!

Możliwe, że przygodoskop będzie musiał (tymczasowo) zmienić domenę na przygodoskop.net

Autor:  Elum [ pt 27 mar 2020, 21:11 ]
Tytuł:  Re: Przeprowadzka

Zignorujcie przedwczorajszy post. Przygodoskop jest już na nowym serwerze, pod starym adresem/domeną. Mam nadzieję, że wszystko gra. Gdyby ktoś zauważył, że coś się popsuło (na forum) lub czegoś brakuje (na stronie), to tradycyjnie zgłaszajcie w tym wątku (lub nie w tym wątku, gdyby np. ktoś miał problem z zalogowaniem).

I kilka słów wyjaśnienia. Ta przeprowadzka to nie był mój pomysł (wbrew pozorom :P). Ale trzeba było szybko zadziałać, bo w poniedziałek nasz hosting (gry-online.pl) niespodziewanie wyłączył serwer, z którego korzystaliśmy od piętnastu (!) lat. Nikt nas nie powiadomił, bo już dawno zapomnieli, że jeszcze jakaś strona tzw. federacji się u nich uchowała. :lol: Cóż, wiadomo było, że prędzej czy później to się stanie. Na szczęście, gdy się im przypomniałem, tymczasowo przywrócili dostęp do serwera, dzięki czemu przygodoskop nie był kilka dni offline.

I jeszcze wracając do przedwczoraj. Wymyśliłem ten awaryjny adres, bo trochę nie byłem pewny, czy uda mi się skontaktować na czas z kierownikiem przygodoskopowej domeny - Davero. :) Ale Davero zareagował sprawnie, więc dało się zsynchronizować przeprowadzkę z przekierowaniem adresu. W przyszłości nie będzie już tego problemu, bo mniej więcej od przyszłego tygodnia domena będzie zarejestrowana na mnie. W końcu postanowiliśmy załatwić ten drobiazg.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/