...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
drozda_az
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 gru 2005, 11:18
Kontakt:

Toplista

Post autor: drozda_az »

Wiem, że pachnie to trochę precedensem, ale co mi tam :D

Od dwóch dni przejąłem administrację nad porzuconą Toplistą Gier Przygodowych. Zrobiłem tam mały porządek, więc nie ma obaw - nie będzie na niej już więcej żadnych blogów czy innego podobnego spamu. Zachęcam do dodania strony Przygodoskopu - chciałbym aby na liście rzeczywiście znalazły się wszystkie żyjące w tej chwili serwisy/fora dyskusyjne o grach przygodowych.

Zapraszam :gugu:

|EDIT| Strona już dodana ;)
www.adventure-zone.info - Przygodówki od A do Z!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

drozda pisze:Strona już dodana ;)
Wczoraj tylko dodana. Dzisiaj dodałem jeszcze baner i opis :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Może ktoś mi wyjaśnić zasadę działania tej toplisty ? Patrząc na wyniki tam podane oraz pozycje zajmowane przez poszczególne serwisy ni sensu ni logiki nie widze :(
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Ale wyniki są! Jedyne słuszne ;)
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
drozda_az
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 gru 2005, 11:18
Kontakt:

Post autor: drozda_az »

Virgo Celltharion pisze:Może ktoś mi wyjaśnić zasadę działania tej toplisty ? Patrząc na wyniki tam podane oraz pozycje zajmowane przez poszczególne serwisy ni sensu ni logiki nie widze :(
Miejsca w Topliście są zajmowane na podstawie ilości wyjść. Dlatego tylko ta druga liczba jest właściwie ważna. Wyjaśnić należałoby wysoką ilość wejść przy stronie o serii Broken Sword. Wpiszcie w googlach frazę "gry przygodowe" i sami się przekonacie :) Właśnie ta strona (a nie główna) jest w pierwszych wynikach.
kNOT pisze:Ale wyniki są! Jedyne słuszne ;)
Spokojnie, lista jest nastawiona na co 14 dniowe restartowanie, więc za kilka dni wszystko będzie naliczane od początku. Układ uczciwy, prawda?
www.adventure-zone.info - Przygodówki od A do Z!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Virgo pisze:Może ktoś mi wyjaśnić zasadę działania tej toplisty ? Patrząc na wyniki tam podane oraz pozycje zajmowane przez poszczególne serwisy ni sensu ni logiki nie widze :(
Przypominam, że Przygodoskop trafił na listę jako ostatni ;)

Problem polega na tym, że przeciętny internauta odwiedzając taką toplistę klika albo w stronę, która zajmuje pierwsze miejsce, albo jak leci (również zaczynając od góry). Więc przewaga, choćby kilkunastu głosów/punktów jest tu bardzo trudna do odrobienia.
drozda pisze:Spokojnie, lista jest nastawiona na co 14 dniowe restartowanie, więc za kilka dni wszystko będzie naliczane od początku. Układ uczciwy, prawda?
A da się ustawić tak, żeby nie było tych restartów? I robić je tylko, gdy na listę trafia nowa strona? Wydaje mi się, że tak będzie najbardziej uczciwie i sensownie. Na cholerę zaczynać wszystko od początku co pół miesiąca.
Awatar użytkownika
drozda_az
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 gru 2005, 11:18
Kontakt:

Post autor: drozda_az »

Elum pisze:A da się ustawić tak, żeby nie było tych restartów? I robić je tylko, gdy na listę trafia nowa strona? Wydaje mi się, że tak będzie najbardziej uczciwie i sensownie. Na cholerę zaczynać wszystko od początku co pół miesiąca.
OK, taki układ wydaje się rzeczywiście najlepszy. Restartować zawsze mogę ręcznie więc niech tak będzie :)
www.adventure-zone.info - Przygodówki od A do Z!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Czyli ustalone :)

BTW, korzystając z okazji, że toplista jest już wyzerowana chiałbym zwrócić uwagę, że:

- za każde kliknięcie w link/banner inny niż przygodoskopowy grozi kara śmierci,

- za każde kliknięcie w link/banner przygodoskopowy należy się półtorej pączka,

- klikać wystarczy (teoretycznie) raz dziennie, bo ten system nalicza tylko unikalnych użytkowników,

- podoba mi się ta emotikonka: 8)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum - nie przesadzajmy. Nie sądzisz chyba, że będę bawił się w klikanie w banery, żeby udowodnić sobie lub innym, iż Przygodoskop fajną stroną jest. Ja o tym doskonale wiem, a każdy inny może się o tym przekonać bez jakowyś cudacznych liczników, po prostu spędzając tu trochę czasu. :)

PS. Pączki mi się już przejadły. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

aegnor pisze:Elum - nie przesadzajmy. Nie sądzisz chyba, że będę bawił się w klikanie w banery, żeby udowodnić sobie lub innym, iż Przygodoskop fajną stroną jest.
Oczywiście masz rację. Dlatego ja też nie traktuję tego klikania śmiertelnie poważnie. A już broń Boże nie chodzi mi o te cyferki po prawej (od cyferek to są statystyki). Zwracam uwagę tylko na pozycję. Wyższa oznacza potencjalnie kilku internautów więcej, których impuls pchnie do odwiedzenia naszej strony ;)
aegnor pisze:Pączki mi się już przejadły.
Obiecuję, że już nigdy o pączkach na (żadnym) forum nie wspomnę :)
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Skoro już biegam po tych naszych "Różnych zboczeniach" i trafiłem na ten nieco zapomniany temat, to się zapytam. Nurtuje mnie mianowicie, jak już kliknę na ten Przygodoskopowy baner, to skąd ja mam wyjść, żeby głos został zaliczony?
Ze strony Przygodoskopu, ze strony Toplisty... Z partii żadnej wyjść nie mogę, bo nie należę, z góry zastrzegam :P
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Głos teoretycznie zostaje zaliczony w momencie kliknięcia na baner. W praktyce działa to chyba z lekkim opóźnieniem.
ODPOWIEDZ