Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest pn 06 kwie 2020, 15:55

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Przeprowadzka 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Przeprowadzka
W tym/przyszłym tygodniu przenosimy się na nowy serwer, więc strona i forum w najbliższych dniach mogą trochę nie działać. Zamelduję, gdy będzie już po wszystkim.

wt 24 mar 2020, 13:45

Post Re: Przeprowadzka
Ay ay ;)

wt 24 mar 2020, 20:32
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Tetro! Ty żyjesz!

Możliwe, że przygodoskop będzie musiał (tymczasowo) zmienić domenę na przygodoskop.net

śr 25 mar 2020, 09:39
Awatar użytkownika

Zignorujcie przedwczorajszy post. Przygodoskop jest już na nowym serwerze, pod starym adresem/domeną. Mam nadzieję, że wszystko gra. Gdyby ktoś zauważył, że coś się popsuło (na forum) lub czegoś brakuje (na stronie), to tradycyjnie zgłaszajcie w tym wątku (lub nie w tym wątku, gdyby np. ktoś miał problem z zalogowaniem).

I kilka słów wyjaśnienia. Ta przeprowadzka to nie był mój pomysł (wbrew pozorom :P). Ale trzeba było szybko zadziałać, bo w poniedziałek nasz hosting (gry-online.pl) niespodziewanie wyłączył serwer, z którego korzystaliśmy od piętnastu (!) lat. Nikt nas nie powiadomił, bo już dawno zapomnieli, że jeszcze jakaś strona tzw. federacji się u nich uchowała. :lol: Cóż, wiadomo było, że prędzej czy później to się stanie. Na szczęście, gdy się im przypomniałem, tymczasowo przywrócili dostęp do serwera, dzięki czemu przygodoskop nie był kilka dni offline.

I jeszcze wracając do przedwczoraj. Wymyśliłem ten awaryjny adres, bo trochę nie byłem pewny, czy uda mi się skontaktować na czas z kierownikiem przygodoskopowej domeny - Davero. :) Ale Davero zareagował sprawnie, więc dało się zsynchronizować przeprowadzkę z przekierowaniem adresu. W przyszłości nie będzie już tego problemu, bo mniej więcej od przyszłego tygodnia domena będzie zarejestrowana na mnie. W końcu postanowiliśmy załatwić ten drobiazg.

pt 27 mar 2020, 21:11
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ]