...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Idzie luty, podkuj boty

Post autor: elemeledudek »

ke??
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Nowy "trend" na boty spamujące fora oparte phpbb i komentarze na blogach. Niewiele można zrobić, chociaż:
a) zmienić nazwę pliku gdzie zakłada się nowe konta. Wtedy automat samemu sobie nie poradzi
b) włączyć moduł z obrazkiem generującym hasło, które trzeba wpisać przy zakładaniu hasła.
c) pozmieniać nieco kolejność koniecznych danych przy zakładaniu konta

Nieco zmniejszy ilość botów i spamerów.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Powiedzmy, że na razie wyrabiamy z kasowaniem tych śmieci.

BTW, w pierwszym poście (wydzielonym z innego wątku) elemeledudek próbuje porozumiec się z botem spamującym. To takie info dla wszystkich, którzy zastanawiają się o co chodzi ;)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Elum pisze:BTW, w pierwszym poście (wydzielonym z innego wątku) elemeledudek próbuje porozumiec się z botem spamującym. To takie info dla wszystkich, którzy zastanawiają się o co chodzi ;)
O matko :lol: ! Bo ja juz pomyslalam, ze albo elemeledudek spadl z motorku swojego i mocno sie uderzyl, albo ostatnio obejrzany przez niego horror byl rzeczywiscie przerazajacy, albo ze bot wlamal sie na konto elemeledudka i podszyl sie pod niego :mrgreen: . Przyszlo mi tez do glowy, ze moze to jakis "juniorek" z jakas tam dysleksja/dysgrafia albo innym analfabetyzmem bawi sie na forum.
Szkoda, ze nie wiadomo mi co tez ten bot napisal.
Musze jednak przyznac, ze post o tresci "ke?" odkrywajacy watek zrobil na mnie wrazenie :) .
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Ja poprostu próbowałem po raz pierwszy w życiu nawiazać kontakt ze sztuczną inteligencją ;) Dodam, że nieśmiadomie.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

elemeledudek-->Jesteś pewny, że ze sztuczną inteligencją? Ja bym powiedział, że ze sztuczną głupotą. :)
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nawiasem mówiąc pewna strona, która rozpoznaje adresy IP powiedziała mi, że "sztuczna inteligencja" napisała do nas z Kolumbii. No i kurcze jak tu nie wierzyć, że rozsyłaniem internetowego spamu zajmują się głównie mafie narkotykowe i organizacje terrorystyczne.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Chyba wole boty, je łatwiej rozpoznać. Za to powalcz sobie Elum z osobami, które z reklamowania produktów czy witryn na forach żyją :(
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

To zjawisko zaczyna przybierać na sile. Od dzisiejszego rana było ich już 5 albo 6.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

jackowsky pisze:To zjawisko zaczyna przybierać na sile. Od dzisiejszego rana było ich już 5 albo 6.
Niestety masz rację. Rzecz była już dyskutowana i podejmiemy (rękami Eluma :mrgreen:) opowiednie środki zaradcze w najbliższym czasie.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

jackowsky pisze:To zjawisko zaczyna przybierać na sile. Od dzisiejszego rana było ich już 5 albo 6.
Mowa o tych co wypisuja linki do jakichs chyba farmaceutycznych stron?
Dzisiaj rano dwoch widzialam.
Ostatnio zmieniony wt 17 paź 2006, 20:07 przez Ines, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Ale trzeba im przyznać, że czasami mają ciekawe opowiastki z morałem ;)
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Zamontowałem w formularzu rejestracyjnym patent, którego nie przeskoczy żaden bot. Skutki uboczne: niestety może to być przeszkoda nie do pokonania również dla nielicznych "prawdziwych" użytkowników :niesmialy:
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Brawo Elum, o to chodziło. :)
Zobaczymy jak wpłynie to na aktywność spambotów.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

O ile się orientuję aktualna generacja botów nie potrafi jeszcze "grzebać" bezpośrednio w plikach forum, tylko jest udoskonalana pod kątem odczytywania informacji na stronie formularza, więc nie ma opcji, żeby sobie z naszym patentem poradziły. Długo szukałem rozwiązania problemu, ale niestety na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że większość ogólnodostępnych "haczyków utrudniających spamowanie" boty już znają (albo poznają wkrótce), dlatego najlepsza rada w tym temacie jaką znalazłem na forach specjalistycznych to "radzić sobie samemu".
ODPOWIEDZ