...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Hopkins
Posty: 1
Rejestracja: pn 09 lut 2009, 14:43

Recenzje ciekawych gier amatorskich!

Post autor: Hopkins »

Witam,
jakiś czas temu przypadkowo trafiłem na stronę o grach robionych programem Adventure Game Studio. Amatorskich grach.. przynajmniej tak się nazywają, ale prawda jest taka, że wiele z nich powstawało latami w głowie jednego albo kilku kolesi i pomimo niezbyt ciekawej oprawy graficznej gry są tak genialne, że kiedy sięgnąłem po nich po takie tytuły jak Syberia, czułem niedosyt. Klimat tamtych staroci można porównać z klimatem najlepszych opowieści, tak nieprzewidywalnych, że przyciągają nas do chwili aż je ukończymy. Wpisałem kilka tytułów tych gier które wg. mnie zasługują na miejsce w kolekcji każdego przygodówkowicza.
Jedyny mankament jaki posiadają te gry to to, że są w całości napisane po angielsku, ale są napisane prostym i na tyle przystępnym językiem, że bardzo łatwo zrozumieć treść. Zresztą tak samo jak np. w starszych grach LucasArts. Poza tym te gry zostały nagrodzone pod wieloma względami, co świadczy o precyzji ich wykonania. Oto link do kategorii najlepiej ocenionych gierek. Być może ktoś już odwiedził tę stronę. Niżej podaję moje 3 ulubione tytuły:
- 5 Days a Stranger (by Yahtzee) - horror
- Trilby's Notes - kolejna część ww. gry, tym razem sterujemy wyłącznie klawiaturą a hasła wpisujemy w kosoli.
Przejście tych gier zajmuje max 3 dni, ale są po prostu genialne.
- Pleurghburg - wciągający kryminał

Gry są darmowe i zajmują w porywach do 5mb więc nikt nie powinien mieć problemów z ich ściągnięciem i co najważniejsze działają na systemie XP. W internecie napewno znajdziecie o nich informacje.
Moja rada - grajcie w to w nocy, emocje gwarantowane :D

Do redakcji:
Nie znalazłem u Was nic na temat tych gier i stwierdziłem, że mógłbym napisać ze 3 recenzje w wolnym czasie. Jeśli bylibyście gotowi je zamieścić w "Kąciku amatora" to podajcie e-mail, na który miałbym je przysłać.
Pozdrawiam i miłego grania ! :P
ODPOWIEDZ