...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Komputer:)

Post autor: Tetro »

Witam

Dawno mnie nie było :D :D

Ale chciałem sie spytać was o porade w sprawie czesci komputerowych.
Musze kupic sobie karte graficzna, plyte, procesor i ram. Mam na to zaledwie 1700 zl ale ja sie kompletnie nie znam na sprzecie, moze kiedys jak panowaly 386 :gugu:. Co polecicie chodzi glownie o gry :)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Ja tylko moge polecic wejsc na forum GOL, wpisac w wyszukiwarce wyraz "komputer" i bedziesz mial duzo watkow do poczytania. W niektorych znajdziesz bardzo wartosciowe porady i linki.

Tu jeden z watkow:
http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=5392796
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

A ja myslałem nad tym, co sadzicie?

1.Gigabyte GA-M55S-S3 nVidia nForce 550
2.GeForce 7300GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) box
3.AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket AM2) Orleans
No a ram to ram jakis dobry sobie znajde :)
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Za 1179 PLN (w/g cen sklepu Arest; da się znaleźć taniej) miałbyś coś takiego:
1. Athlon 3200+ AM2
2. AsRock AM2XLI-eSATA2 - nie przejmuj się producentem. Aktualnie nie ma (albo jeszcze nic o tym nie wiadomo na pewno - czekanie na nowe biosy i takie tam) dobrych i sprawdzonych płyt na AM2. A ta jest naprawdę przyzwoita i tania. Poza tym ma dwa gniazda do podłączania urządzeń PATA (napędy i dyski nie-SATA). Jeśli nie zmieniasz HDD i w związku z tym miałbyś więcej niż 2 urządzenia tego typu, trzeba by było kombinować na innych płytach (większość na AM2 ma tylko 1 takie gniazdo).
3. GF 7600GS GALAXY Zalman Edition (pamięci 1.2 ns) - i bez problemu powinieneś sobie ją podkręcić do wersji GT, a nawet więcej. Praktycznie każdy model daje radę. Za tę cenę - warto. Choć jeśli grasz w mało wymagające gry tylko, to i 7300GT powinno wystarczyć. Rzuć okiem na forum purepc.pl, które się dobrze podkręcają, bo nie warto kupować na chybił/trafił.
4. Pamięci - ponieważ DDR2 mają wysokie timingi, nie kupuj raczej pamięci 533 tylko z szybsze. To chociaż częściowo zniweluje spadek wydajności związany z timingami.

Hmmm... do 1700 zło to może jeszcze by Ci wystarczyło na najtańszą dźwiękówkę X-Fi. Ja wiem, że przereklamowane, ma wady i niedoróbki, ale obsługuje efekt dźwięku przestrzennego w słuchawkach (technologia jednej z wykupionych kiedyś przez Creative frim). Jeśli nie masz gdzie rozstawić zestawu 5.1. - to może być w miarę udane zastępstwo. Ja jestem zadowolony.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Przepraszam bardzo, a jaka jest sytuacja na dzisiaj? Bo jest awaria i podejrzewam kartę, więc muszę jutro coś na gwałt kupić. Nie mam większych ambicji, po prostu solidna, cicha karta, żeby mi wszystko chodziło, ale głównie z przygodówek.
EDIT
To miał być post w temacie Karta Graficzna, ale coś mi się omsknęło ;-), bo tego laptopa nie umiem obsługiwać. Już widzę, że kart na AGP w Komputroniku jest bardzo mało. Wychodzi na to, że AGP to badziewie, naprawdę tak jest? O co chodzi z tym chłodzeniem? Ma być czy ma nie być?

*** nazajutrz ***
W kwestii kart już jestem zorientowana, więc moje pytania nieaktualne. Problem okazuje się bardziej złożony, ale i z tym dam sobie radę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Wszyscy robia upgrade, a ja mialam awarie i w nastepstwie downgrade kompa (musialam wlozyc inna plyte glowna z zintegrowanya grafika i dzwiekiem, moja stara odrobine lepsza karta graficzna nie jest obslugiwana). To plyta z jakiegos biura, wiec dla nich w zupelnosci wystarczala. A mnie denerwuje halas caly czas wydobywajacy sie z glosnikow - jak by wiatr szumial + reaguje na plyte w napedzie DVD, kliki myszki i otwieranie roznych partycji czy folderow. No ale lepej taki "zdegradowany" komputer niz zaden.

Musze wiec za jakis czas kupic nowy i jakos nie wiem w ktorym kierunku pojsc. Moze by laptopa tym razem kupic? Dobry to pomysl? Przeciez mozna bedzie i do pracy go wziac czasem cos uczniom pokazac i w podroz... Ale czy na takim sprzecie to da sie w cos zagrac? Ostatio rzadziej to robie, a jednak zdarza sie.
Teraz jak mi sie komp pogorszyl i karta graficzna nie jest w stanie obsluzyc nic, co wymaga wiecej niz AGP z 64MB, odczulam dotkliwie brak mozliwosci zagrania w to co by sie chcialo.

Wiec bardzo prosze - albo doradzcie cos z laptopem albo odradzcie No i jezcze jedno - wszystkie notebooki teraz maja win7. Corka ma w Krakowie PC z win7 i nie potrafi tam prawie zadnej gry uruchomic (mnie to na reke, niech sie uczy, a nie gra :gugu: ). A jak u was? Ktos ma win7 i radzi sobie bez problemow?

===============================================

Jeszcze inna sprawa - potrzebuje pilnie zakupic taka przejscowke PC USB-keyboard/w sensie klawisze/syntezator,pianino. U mnie w miescie powiedzieli mnie ze moze to beda miec za 2 tygodnie. Przy czym w jednym sklepe cena 15-20zl, a w innym zawolali 30-100. ktora wersja cenowa jest bardziej prawdziwa - czy ktos sie orientuje? I czy rzeczywiscie ciezko takie cos zakupic? Oto 2 warianty na obrazku. Nie jestem pewna, ale mnie chyba ten od prawej bedzie pasowal.

Obrazek
Tra-la-la!
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Nie no, proszę państwa, kupownie kart graficznej bez minimum cyferki 8 z przodu to już raczej mija sie z celem.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Komputer:)

Post autor: anka »

:plask: moja przyjaciółka z Gdyni jest ofiarą cyber przestępców - zażądali okupu za odblokowanie kompa. Tak, sama "kliknęła" ale nabrała się na prawdziwe wydarzenia.... czyli problem z przesyłką Poczta Polska. dane z dysku nie do odzyskania, :niesmialy:
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Komputer:)

Post autor: anka »

I cóż, że z Katowic. Mój komp ma hulać z najnowszą Larą Croft. :D
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
ODPOWIEDZ