...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Galador
Posty: 87
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 00:31
Lokalizacja: Świętochłowice

EURO 2012 Polska/Ukraina

Post autor: Galador »

Tylko na tym forum mogło do tej pory nie być tematu o EURO 2012... :P

Ale już jest! :mrgreen:

Jeszcze przed samym ogłoszeniem przez Platiniego organizatora EURO, dyskutowałem z bracikiem i ojcem na temat szans Polski. Wyglądały według mnie marnie. A tu taka niespodzianka! I to w pierwszym głosowaniu! Wygrana 8:4 z Włochami :) Miałem łzy w oczach.

Cud!

Jeszcze gdyby tak mecze były w Chorzowie... ale tak czy siak życie jest piękne :gugu:
"Rzeknij temu, kogo smutków dręczy wiele,
Że niedługo żyją smutki.
Jako radość rychło mija i wesele,
Tak i troski czas jest krótki."

z Baśni tysiąca i jednej nocy
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: EURO 2012 Polska/Ukraina

Post autor: jackowsky »

Galador pisze:Jeszcze gdyby tak mecze były w Chorzowie...
Taaa, co jeszcze... Hanysom się nie należy!
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Zdecydowanie, też się nie spodziewałem. W krajach, w których nic nie ma (jak na razie), niestabilnych politycznie (zwłaszcza Ukraina)... Ale może widzą w nas potencjał, może chcą pomóc w stabilizacji, przez wskazanie ambitnego, apolitycznego celu, przy którym politycy będą musieli współpracować?

Bardzo jestem ciekawy, co z tego wyniknie. Choć rzeczywiście istnieje obawa, że pieniądze, które dostajemy z UE (bo przecież nowe żadnych z tytułu organizacji nikt nam chyba nie da; może pożyczy), będą wydawane zanadto jednostronnie i zamiast przyczyniać się do wyrównywania poziomów regionów, będą używane w dużej części w tych, związanych z EURO, które i tak stoją stosunkowo najlepiej.

No i czy na Ukrainie konsolidacja wokół wspólnego celu nie będzie oznaczała konsolidacji wokół Donieckich (i innych) oligarchów?

Ale przynajmniej zagramy na EURO... Choć wierzę, że nie po raz pierwszy w 2002, bo już w 2008 będziemy mogli kibicować naszym :).

BTW. Ciekawe czy zwycięstwo w konkursie na EURO pomoże czy przeszkodzi w oczyszczaniu polskiej piłki. Obawiam się tej drugiej opcji - na zasadzie: "cicho sza, żeby nie psuć atmosfery".
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Taven
Posty: 29
Rejestracja: pn 04 wrz 2006, 10:39
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taven »

Co do pieniędzy to różowo nie będzie - nic więcej od UE nie dostaniemy, możemy co najwyżej liczyć na 'marne' wsparcie 2 mld z budżetu UEFA. A reszta? Musimy wyłuskać sami, to będzie ponoć ok 11 mld - skąd Zyta je wyczaruje, to ja nie wiem. Więc trzymajmy kciuki nie tyle za samą organizację, co za liberalizację rynku, która może dać kopa gospodarce. Bo ponoć jest już bliska przegrzania.

A wtedy z eventu wszech czasów zrobi się wtopa wszech czasów. 8)
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

chce dodac ze polska-ukraina wygrala miazdzaca iloscia glosow, to znacz ze jednak ktos gdzies nas lubi i chce dac na szanse... Ale obawiam sie ze przy tym rzadzie gdzie pletwy odrazu laduja na tym evencie... ciemno to widze ale moze zmadrzeja... Jak to kazik spiewal? Pierdoleni populisci? A moze tego nie spiewal.
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
Galador
Posty: 87
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 00:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: EURO 2012 Polska/Ukraina

Post autor: Galador »

jackowsky pisze:
Taaa, co jeszcze... Hanysom się nie należy!
Właśnie nie można patrzeć na to w kategoriach należy/nie należy. Trzeba po prostu mieć pomysł na stworzenie z Chorzowa miejsca, gdzie rzeczywiście będzie można EURO rozgrywać i mieć jak ten pomysł zrealizować. Podobno pomysł władz i działaczy sprowadza się do zadaszenia Śląskiego... To nic nie da! Stadion Śląski jest już za stary na takie imprezy :) Jeśli nie wybudujemy nowego, na EURO szans nie ma.
"Rzeknij temu, kogo smutków dręczy wiele,
Że niedługo żyją smutki.
Jako radość rychło mija i wesele,
Tak i troski czas jest krótki."

z Baśni tysiąca i jednej nocy
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

ponoć ok 11 mld - skąd Zyta je wyczaruje

Jak to skad, z naszych kieszeni. Już widze te nowe podatki i podwyżki starych......obym sie mylił, ale mam złe przeczucia.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

elemeledudek pisze:ponoć ok 11 mld - skąd Zyta je wyczaruje

Jak to skad, z naszych kieszeni. Już widze te nowe podatki i podwyżki starych......obym sie mylił, ale mam złe przeczucia.
Na to sie nikt nie zgodzi chyb ze dowala przedsiebiorca wtedy to przejdzie wraz z poklaskami od ciemnoty.

Apropos twoj avatar to z filmu hellraiser? Tak mi ta cekawostka po glowie lata i spac niedaje ;)
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Nie, to ja po wypadku na rowerze ;)

Tak, to z Hellraisera.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

A tymczasem ostatni sprawdzian przed Euro 2008 właśnie pokazuje, że w przygotowaniach jesteśmy daleko w tyle. W sumie dobrze nawet, że telewizora tutaj nie mam, bo po tej trzeciej bramce to bym chyba kapciem w kineskop cisnął z nadzieją, że może przeleci i któregoś z naszych trafi...
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Ja na całe szczęście zaopatrzyłem się w kilka butelek piwa i (gdy miałem już wlaną w siebie dużą część zapasu) ta trzecia bramka nie zrobiła już na mnie żadnego wrażenia. ;)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Ja miałem jednego dużego Hainsa i śledziłem wszystko via net... niby nie to samo ale i tak wstyd, że chociaż honorowej bramki nie zdobyli.
A jak się tak samo zaprezentują na Mistrzostwach to będzie można całą naszą reprezentacje (wraz z trenerem) wysłać do kopania rowów pod autostrady na następne Euro. Tego już chyba spieprzyć nie można.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Virgo Celltharion pisze:A jak się tak samo zaprezentują na Mistrzostwach to będzie można całą naszą reprezentacje (wraz z trenerem) wysłać do kopania rowów pod autostrady na następne Euro. Tego już chyba spieprzyć nie można.
Można, można. Polak potrafi.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:niesmialy: ktora mafia zwyciezy? 8) mam nadszieje, ze ...nasza ;)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

To możemy naszą drużynę narodową słać do budowy autostrad, jak tylko w poniedziałek zagrają swój mecz o pietruszkę...
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
ODPOWIEDZ