...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Antywirusy

Post autor: Klaymen »

Jakich antywirusów używacie ? Płatnych, darmowych - co o nich sądzicie?

Ja przez bardzo długi czas używałam Avasta, później przerzuciłam się na Kasperskiego (darmowa 30 dniowa wersja) a teraz zainstalowałam sobie darmową wersję NOD32. Nie wiem na co się przerzucić kiedy okres próbny się skończy.

Zastanawiam się nad Pandą albo powrotem do Avasta ale może coś poradzicie?
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Cokolwiek byle nie Panda - słaba skuteczność, spore obciążenie dla komputera.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Wróć do Avasta Home Edition albo kup NODa. IMHO.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Panda jest aż taka słaba?
Słyszałam dzisiaj od nauczyciela informatyki, że jeszcze kilka lat temu święciła triumfy.
A o Avascie słyszałam niefajne rzeczy - że powstało wiele wirusów wykorzystujących jego niedoskonałości...

A jak wygląda forma płatności za NODa ? Te 100 czy ileś tam kasy płaci sie raz, czy raz na rok? No i co sądzicie o Kasperskim? To podobno w ogóle najlepszy antywirus...
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Ja też polecam NODa. Przy pierwszym zakupie płaci się za program i za roczny dostęp do aktualizacji. Czasami są różne promocje, np. ostatnio była taka, że jak się wykupiło abonament na dwa lata, to trzeci rok był gratis.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Nie ma jedynie słusznego najlepszego antyvira, imho. Ani, co za tym idzie 100% ochrony. Można jedynie porównać możliwości, opcje, konfiguracje, cenę... itp.
Najważniejszą ochroną jest czynnik ludzki... i jednocześnie najbardziej zawodny. ;)

Wg mnie ważne jest, żeby mieć cokolwiek, niż nic. Wszystko zależy od zasobności i mocy kompa w zasadzie.

Pandę też tym odradzał. Zraziłem się do tego cholerstwa. Choć podobno Titanium jest OK...

NOD-a można wykupić nawet chyba na 5 latek. Na 3 na pewno. Min. na 1 rok. Troche taniej to wtedy wychodzi. I chyba ponad 100 PLN to troszku za dużo.
Generalnie forme "zakupu" możesz sama sobie wybrać.
Póki co sam sobie chwalę ten program.

|W czasopismach dają często darmowe wersje, nawet na cały roczek. A czasami z możliwościa tańszego przedłużenia.

Kacpersky też może być. Nie narzekałem zbytnio. Tylko to mogło byc spowodowane tym, że był kiedyś w Enterze, a wiadomo, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Hej dzięki za informacje :)
A jak to jest z szybkością skanowania ? Bo np. z NOda jestem b. zadowolona ale Kaspersky skanował strasznie długo - to samo z Avastem.

No i bardzo dla mnie ważne : czy znacie może jakieś jeszcze darmowe, w miarę dobre antywirusy?

I co sądzicie o skanerach - online? Większość opinii z jakimi się spotkałam były negatywne.
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Szybkośc skanowania mało mnie interesuje. Robie to raz na tydzień najczęściej, a w rzeczywistości jak mi przyjdzie ochota. Bardziej mnie interesuje skaner rezydentny. Jeśli muli, to trzeba coś z tym zrobić. I tyle. :-)
No i bardzo dla mnie ważne : czy znacie może jakieś jeszcze darmowe, w miarę dobre antywirusy?
Mój post wyżej. Przejrzyj czasopisma, powaznie mówię. Teraz chyba nie ma numeru, żeby coś nie było bez antyvira.

I co sądzicie o skanerach - online? Większość opinii z jakimi się spotkałam były negatywne.
Jedyny, jakiego używam, to Mks Online.
Miałem kiedyś dwa linki do fajnych stronek z takimi skanerami, ale... :ble:
Ogólnie, przeskanować takim skanerem nie zaszkodzi. ;-)
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Nie wiem, czy jest skuteczne w porównaniu z innymi itp., ale ja mam Avirę Antivir Personal i z wirusami problemów nie miałam, zawsze mi tililitnie (taki dźwięk :P) w razie problemów i już :)
Ostatnio zmieniony czw 08 maja 2008, 15:59 przez Madzius888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Ja korzystam z avasta ale ze wspomagaczami. Do tego od czasu do czasu przejrzenie logów z Hijacka i ew. wywalenie czegoś co się jakimś cudem przedostało :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

tililitnie
Cudne. :gugu:
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Lechiander pisze:
tililitnie
Cudne. :gugu:
Dziękuję :D Uwielbiam onomatopeje :)
ODPOWIEDZ