...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Netykieta

Post autor: tetelo »

Co obowiązkowo należy zrobić przed założeniem wątku na forum?
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

To jakaś ankieta jest? Może konkurs? Pytanie jest nieprecyzyjne - należy zrobić wiele rzeczy, a jak wiele - to zależy od charakteru. Charakteru forum, rzecz jasna ;) .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Należy sprawdzić czy wcześniej na forum nie pojawił sie wątek podobny (na przykład o korzystaniu z solucji)? :P
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Np. sprawdzić, czy ma się klawiaturę...:D
Ostatnio zmieniony czw 08 maja 2008, 15:59 przez Madzius888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Elum pisze:Należy sprawdzić czy wcześniej na forum nie pojawił sie wątek podobny (na przykład o korzystaniu z solucji)? :P
Wygrałeś, Elumie, choć było to pytanie na poziomie audiotele. W nagrodę stawiam Ci piwo na zlocie, jeśli kiedykolwiek tam się pojawię ;-)

Dodajmy, że jeśli taki wątek już istnieje, to należy się do niego dopisać, a nie dublować go.

Ten wątek założyłam na wypadek, gdybyście próbowali mnie przekonać (daremny trud :P ), że się czepiam.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nie skłamię jeśli napiszę, że przez chwilę chodziło mi po głowie zwrócenie na Twój wątek uwagi w wątku Klaymen, ale z drugiej strony temat solucji jest tak szeroki. Skoro o pojedynczych grach mamy pozakładanych po kilka wątków, to o solucjach mogą być dwa. Przy czym jak ktoś będzie próbował założyć trzeci, to zamykam bez dyskusji.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

1 viewtopic.php?t=258&start=0
2 viewtopic.php?t=381&start=0
3 viewtopic.php?t=855

Ocyzwiscie nie chodzi o zamykanie, tylko o to, czy to naprawdę Wam nie przeszkadza?
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

tetelo pisze:1 viewtopic.php?t=258&start=0
2 viewtopic.php?t=381&start=0
3 viewtopic.php?t=855

Ocyzwiscie nie chodzi o zamykanie, tylko o to, czy to naprawdę Wam nie przeszkadza?
Mnie osobiscie - tak, przeszkadza. Nie lubie grzebac w wielu mejscach, gdy chce cos odszukac. Po prostu nie mam na to czasu i dlatego denerwuje mnie, gdy informacja porozrzucana jest po kilku dzialach/tematach.
Ale ja ogolnie jestem "czepialska". ;)
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

No tak, nie zauważyłem (i zapomniałem) o tym... w takim układzie drugim wątku, więc ujmę to w ten sposób. Czwarty wątek o tym samym (mniej więcej) też będzie mi przeszkadzał. Bardzo. Przysięgam.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Czasami ciężko jest zauważyć jakiś temat - tym bardziej, że mógł on zostać nazwany zupełnie inaczej. Zwykle przeszukuję forum za pomocą ctrl + f i jakimś tam słowem, które wydaje mi się prawdopodobne. Następnym razem postaram się bardziej.
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Czasami ciężko jest zauważyć jakiś temat - tym bardziej, że mógł on zostać nazwany zupełnie inaczej
Dokładnie. A także, jeśli się jest nowym. :-)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Ines pisze:Ale ja ogolnie jestem "czepialska". ;)
A ja do tego mam "oczy dookoła głowy", słuch nietoperza i podejrzanie dobrą pamięć - w średniowiecznym wcieleniu zginęłam na stosie jako czarownica.

Do znalezienia istniejących wątków na dany temat nie potrzeba moich nadprzyrodzonych zdolności, wystarczy forumowa funkcja Szukaj.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Gdyby nie to, że już dość dobrze znam układ i treść forum Przygodoskopu, dawno bym się tu pogubił i w niczym by mi nie pomogła średnio funkcjonalna opcja "szukaj". Nim zdecydowałem się tu cokolwiek napisać, prześledziłem praktycznie wszystkie tematy, ale nie można wymagać tego od każdego. Marzyłoby mi się, oczywiście, aby nie dochodziło do "dubli" - ale walka z tym przypomina walkę z wiatrakami, co drugi temat trzeba by zamknąć. Ostatnio coś się chyba gorzej czuję - wyraźnie polubiłem jałowe dyskusje ;) .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

mendosa pisze:Gdyby nie to, że już dość dobrze znam układ i treść forum Przygodoskopu, dawno bym się tu pogubił i w niczym by mi nie pomogła średnio funkcjonalna opcja "szukaj".
Absolutnie sie z tym zgadzam. Ja do tej pory nie bardzo wiem co gdzie jest, a duble jeszcze bardziej mnie myla. Poniewaz sama nie chce ich tworzyc, rzadko zakladam tematy :).
Tra-la-la!
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Ines pisze:Ja do tej pory nie bardzo wiem co gdzie jest, a duble jeszcze bardziej mnie myla.
Im dalej w las, tym więcej drzew - gdy forum było młode, poruszanie się nie sprawiało jakichś kłopotów, jednak w miarę rozrastania się - no wiadomo.
A teraz spójrzmy na ten problem z perspektywy for technicznych:

Udało mi się zarobić ostrzeżenie, a w konsekwencji mego uporu i braku zrozumienia dla działań administratorów - zostać wykluczonym z forum. Za co? Za dopisywanie się z własnym problemem w istniejącym już temacie. Tak, na zdecydowanej większości (przynajmniej tych, które znam) for tego rodzaju obowiązuje zasada (pisana, bądź domyślna): jeden problem, jeden temat - nieważne, że identyczny, bądź niemal identyczny. Dlatego też wspomniałem o charakterze forum jako wyznaczniku tego, co należy zrobić przed założeniem wątku, rozbijając nieco apodyktyczną atmosferę pierwszego postu w tym wątku.
Ines pisze:Poniewaz sama nie chce ich tworzyc, rzadko zakladam tematy
Dobrze, że poruszyłaś ten temat Ines :) . Od kilku lat nie zakładam na Przygodoskopie żadnych tematów, ale nie dlatego, że obawiam się zdublowania problemu ... tak się jakoś ułożyło, iż prawie wszystkie założone przeze mnie wątki, wbrew moim intencjom, stawały się punktami zapalnymi - trochę czasu już minęło, pewne rzeczy poszły w zapomnienie - jednak ... po prostu obawiam się, że mogłoby się coś takiego powtórzyć, zatem staram się siedzieć cicho (jak na mnie). Chyba jednak przyszedł czas, żeby to zmienić.
mendosa = konik szachowy
ODPOWIEDZ