...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

A co to jest, owo LD? :)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Liquid Democracy
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Lucid Dreaming - świadome śnienie

http://lucid.atspace.com/polish.htm tutaj trochę więcej ;)
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Ach, to to. :-]
No to można powiedzieć, że nieświadomie chyba tego doświadczyłem. Ot, choćby wyśniony dalszy ciąg snu, skakanie w przepaść coby polatać...
:-)
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

Właściwie świadome śnienie polega w wielkim uroszczeniu na tym, że osoba śpiąca "budzi" się we własnym śnie. Osoba, która świadomie śni ma większy wpływ na przebieg snu, może np. przemieszczać przedmioty, podnosić je, wyczuwać ich fakturę. Niestety utrzymanie świadomego snu nie jest zbyt łatwe gdyż zwykle taki sen dostarcza bardzo silnych emocji, które mogą spowodować, że osoba śpiąca budzi się. Poza tym należy zwrócić uwagę, że świadomie śnienie i jego przeżywanie jest kwestią bardzo indywidualną. Już samo "wywołanie" świadomego śnienia niektórym przychodzi łatwo, niektórym trudniej. Istnieją co prawda różnorakie ćwiczenia, ale ich skuteczność bywa różna. Najważniejsza jest przede wszystkim wiara, że "wybudzimy" się we własnym śnie. Temat świadomego śnienia i kwestii pokrewnych (OOBE, projekcja astralna) jest szeroko omawiany w literaturze i internecie. O ile dobrze pamiętam w Stanach Zjednoczonych powstała nawet uczelnia, która zajmuję się wyłącznie tymi kwestiami. Reasumując jest to temat ciekawy i rozwojowy, który w przyszłości może doprowadzić do wielu nowych spostrzeżeń na temat istoty człowieka (zwłaszcza tej psychologicznej i psychicznej).
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

"skakanie w przepaść coby polatać... "
z tego fragmentu wynika, że świadomie (chyba że masz zapędy samobójcze ;) ).

Uważam, że warto nad tym popracować - jeśli jest się naprawdę wyćwiczonym, można zmieniać postać i otoczenie.
Ja "ocknęłam" się w jakimś więzieniu, z którego uciekłam przechodząc przez ściany, a potem zamieniłam się w wilkołaka i wyszłam na jakiś średniowieczny targ. Niestety, byłam wtedy tak dumna ze swoich osiągnięć, że się obudziłam.

Indy -> a może masz jakieś własne doświadczenia? :)
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

Klaymen pisze:Indy -> a może masz jakieś własne doświadczenia? :)
Tak. Swojego czasu sporo czasu poświęciłem na świadome sny (teoria i praktyka). Co do praktyki, hmmm... bardzo interesujące wrażenia, wiele dziwnych rzeczy, motyw latania, przesuwania, mówiąc ogólnie ciekawe doświadczenia percepcyjne.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Śniło mi się ostatnio, że...
Skończyłam szkołę, a potem zgarnęli mnie z powrotem do przedszkola (skojarzenia z Ferdydurką prawidłowe).

Potem okazało się, że szykują "Armię Przedszkolaków" która ma stawić czoło potężnemu smokowi terroryzującemu okolicę.
Wielu poległo ale mi się udało.
Smok okazał się uczciwy i w nagrodę podarował mi szampon "Złocisty Tymianek", dzięki któremu mogłam wywoływać nagły, gwałtowny deszcz poprzez wylanie go na Ziemię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Który oczyścił okolicę z plugastwa, ale dostawszy się do wód podziemnych, spłynął do rzeki, na którą trafiła taka jedna macka (tentacle), mówiąc: I feel as I could... I feel as I could... to take over the world. :gugu:
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

No to już wiem jak powstają scenariusze do zakręconych gier :D
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Nie wiem czy to prze-granie czy co:P

W moim dzisiejszym śnie pojawił się duży animowany świat, szłam brzegiem rzek, mórz, oceanów, lasy, wioski i miasta aż doszłam do ogromnej zielonej polany z przejściem nieba. Weszłam po drewnianych skrzypiących pachnących wiśniowym drzewem (tak, czułam ten zapach:D ) schodach. Wśród chmur spotkałam Rezę i jednocześnie zamieniałam się w Anetę Zając (to cielątko, które podkładało głos w So Blonde), dostałam w ręce sztangę po czym zaczęły mnie gonić orki, uciekłam na dół i na ziemi biłam się ze stworami, żeby potem wrócić i uwolnić Rezę,. Razem wskoczyliśmy na zatkaną pniem studnię i z dziwnym odsgłosem < Jupi! > rozbiliśmy drzewo, by spaść na dół... no i się obudziłam :D
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Indy pisze:Właściwie świadome śnienie polega w wielkim uroszczeniu na tym, że osoba śpiąca "budzi" się we własnym śnie. Osoba, która świadomie śni ma większy wpływ na przebieg snu, może np. przemieszczać przedmioty, podnosić je, wyczuwać ich fakturę. Niestety utrzymanie świadomego snu nie jest zbyt łatwe gdyż zwykle taki sen dostarcza bardzo silnych emocji, które mogą spowodować, że osoba śpiąca budzi się. ...... Najważniejsza jest przede wszystkim wiara, że "wybudzimy" się we własnym śnie. .... Reasumując jest to temat ciekawy i rozwojowy, który w przyszłości może doprowadzić do wielu nowych spostrzeżeń na temat istoty człowieka (zwłaszcza tej psychologicznej i psychicznej).
Indy .. ja troszkę Ci wierzę. Bardzo troszkę! 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Madzius - tak się przestraszyłaś perspektywy spotkania The Real Mendosy w Krakowie, że Ci się jakieś głupoty śniły :D , nie bój nic, ja nie taki straszny XD .
mendosa = konik szachowy
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

:D
Ja tam się boję, to raczej Ty się ciesz, że mnie nie spotkasz :P
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

:P
Spoko, cieszę się jak cholera :( , mam nadzieję, że nic depresyjnego nie będzie mi się śnić.
mendosa = konik szachowy
ODPOWIEDZ