...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

NOwy, NOwiusienki Rok.

Post autor: anka »

Z "urzędu" nadane imię 2009 jakoś mnie nie przekonuje. Globalnie. Lokalnie. tym bardziej. A może! Sami będziemy obchodzili swoje "Nowe Roki"?! 8) . A poza tym co u Was podglądacze?
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

To już 2009? :? :(
3kreciki
Posty: 22
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 09:37
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: 3kreciki »

YYYYYYYYY??????? No co wy??? Sylwestra gdzieś zgubiłem?:szok:
A miała byc niezła imprezka.:(
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

8) ja to zawsze zawstydzam....sorry Dżast Nowy Rok Przygodoskopu proponuje obchodzic inną datą. Np pierwszego zlotu lub pierwszego komunikatu about "przygodoskop" 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

A co to ma byc, cos na wzor Leadys! :marzy:
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

26 stycznia zaczyna się rok Wołu moi drodzy, jest co, kolejnego, świętować :D
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Madzius888 pisze:26 stycznia zaczyna się rok Wołu moi drodzy, jest co, kolejnego, świętować :D

:lol: No prosze! Wolu to konkretne zwierze jest! Jestem za!
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

8) nowy 2009 rok mam nadzieje, ze bedzie nie uzywaNY!
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Używany, czy nie ... za rok już będzie stary ...
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Mi się ciągle jeszcze myli 2008 z 2009. Ostatnio często odnoszę wrażenie, że wszystko następuje zbyt szybko.
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Klaymen pisze:Mi się ciągle jeszcze myli 2008 z 2009. Ostatnio często odnoszę wrażenie, że wszystko następuje zbyt szybko.
8) Masz racje.
śmierć. nieustannie mnie zaskakuje. mimo i poza wektoryzacja czasu, ktorej doswiadczam i nie wiem dlaczego..
Ostatnio zmieniony sob 09 maja 2009, 05:42 przez anka, łącznie zmieniany 1 raz.
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

4 lata

Post autor: anka »

:o 4 rok śmierci najblizszych :( babcia odeszła. Babcia z którą mieszkałam Cale Moje Zycie. Tak sie cieszyłam, ze lepiej wygląda... ja to optymistka jestem! Tak mi ponownie ciężko...juz nigdy jej nie przytulę! :( .. od 4 lat mam "ścieżkę" śmierci. Najpierw brat mamy, młodszy, później ojciec/ojczym/ i Pecia, teraz Babcia. W każdym roku śmierć najukochańszych. Do konca roku daleko... a przede mną pogrzeb, przystosowanie do mieszkania + mama w drastycznej żałobie do opanowania, , sprzedaż mieszkania i przeprowadzka. I praca na przynajmniej 2 etatach. Ja lubię wyzwania. ale wobec śmierci, czuje się bezsilna. wkurza mnie to bardzo. :niesmialy: :szok: oczywiście ,jesli i śmierć rozumiem jako "brak możliwości fizycznej ingerencji w oczekiwany byt".
beznadziejnie ujmując.
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Nie znam nikogo, kto czułby się "silny" wobec śmierci. Śmierć to zjawisko - instytucja, którą przyjmujemy jako jedyny znany pewnik, godzimy się na jej obecność już w momencie pojawienia się na TYM świecie. Nie możemy się nie zgodzić, nie możemy zawrócić, nie mamy wyboru.

Ja żałuję, że moja babcia nie dożyła tego, na co tak bardzo czekała - "(...) abyś poszedł prostą drogą, (...) ; żebyś złamał przeklętą rodzinną linię (...)". Jednak wiem, że Ona wie :) . Była ... i może nadal jest - najważniejszą kobietą w moim życiu. Ale czas leczy rany, ból mija - pozostaje pamięć i szacunek.

Trzymaj się Anka :) .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

mendosa --> dziękuję! bardzo mi to było potrzebne. Wczoraj, załatwiając sprawy "ostateczne" dla babci, zobaczyłam jak w moją mamę wstępuje demon siły! Jakby chciała zabić proboszcza, bo proboszcz podjął próbę dyktowania godziny pogrzebu. Zaproponował czas i dzień nie do akceptacji. Dla rodziny w żałobie. Przegrał. Wygrał Mistrz Ceremonii. Przynajmniej pożegna godnie Babcie Krysie. Dziekuje za wsparcie.
Dla innych trwa rywalizacja.
Powodzenia.
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:( Wypowiedz można traktować jako tendencyjna. Mistrz Ceremonii jest najlepszy. Nie ma lepszego pożegnania zmarłego, niż z odziałem Mistrza Ceremonii. Niestety, tak się życie ułożyło, ze każdego roku odchodzi ktoś najbliższy. Tak się tez ułożyło "w kratkę", że na przemian było to pożegnanie z księdzem albo z mistrzem ceremonii. Ksiądz potrafi wybrzydzać. U Babuni tak było. Bo "jemu" pogrzeb o 12.00 nie pasuje, bo za późno!!!!! zaznaczam, ze nie chodziło mi o północ! Babcia, naprawdę dobra parafianka była. Mnie zdenerwował do tego stopnia, ze powiedziałam - nie? To nie! Msze zamówię u mądrego kapelana w innej parafii. A proboszcz, niech się zastanawia dlaczego?
BTW
monoteizm stanie na krawedzi, niezaleznie od nazwy. tak sobie mysle... widzac ... 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
ODPOWIEDZ