...czyli o tym, co nie mieści się w pozostałych działach.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

pustynia medialna ...czyli przeprowadzka

Post autor: anka »

.. jak niektórzy wiedza, przeprowadzam sie. Nie na wieś. Chociaż pięknie będzie i zielono. I mniej ludzi, co ceniłam, a teraz będę uważać za wadę. Chyba, ze... ktoś podpowie co mam zrobić?
Czyli UPC ma siec 150 metrow od domu gdzie będę mieszkac. Pisalam, dzwonilam nic...
Zostaje mi tzw. :talerz - czyli co? chce mieć dostęp do internetu, telefonu i do tego co mam w UPC telewizja w podstawowym pakiecie.
Aa. to nie jest domek jednorodzinny. Chociaż wolnostojacy. Nie "osiedle". Tam będę mieszkać z pięcioma innymi "rodzinami" - czyli czterema, bo moja mama ma osobne mieszkanie ale tez chce to samo czego ja chce :)
Co robić? Czas nagli... Co wybrać? :marzy:
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Zorientuj się, czy w okolicy nie działa jakaś firma, dostarczająca internet drogą radiową. Niewielki Access Point - i po sprawie. Możliwe też, że UPC ma w ofercie transfer radiowy, wtedy masz wszystko w jednym. :D .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Voo
Posty: 109
Rejestracja: czw 18 sty 2007, 23:53

Post autor: Voo »

u mnie we wsi gdzie psy_szczekają_nie_napiszę_czym internet dostępny jest drogą radiową - dostawca ma nadajnik na wieży kościelnej. Niestety do nadajnika mam dość daleko, więc gdybym się zdecydował na tę opcję to musiałbym zainstalować na kominie mały talerz. na pewno w tej okolicy gdzie zamieszkasz ktoś dostarcza internet drogą radiową.

Inna opcja to operatorzy telefoni komórkowej, ale tylko pod warunkiem, że na Twoim terenie któryś ma zasięg (rzeczywisty) HSDPA. Korzystam z IPlusa i w pobliskim mieście spokojnie wyciąga 2-3 mbps. Tutaj jednak pojawia się problem z ograniczeniem transferu.

Jeżeli gdzies obok waszego budynku nie ma okablowania, gotowych sieci to raczej zapomnij o kablówce, stacjonarnym telefonie w pakietach etc Dostaniesz kilka miłych odpowiedzi typu "brak możliwości technicznych" i ewentualnie gadżet typu torba ekologiczna na zakupy (jak ja dostałem z TPSA :gugu: )
gram:
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:x dzieki... w przyszłym tygodniu pójdę na wojnę :lol: z UPC.
Na razie "użeram się" z ekipą hydraulika "faszysty". Nie mam pewności czy przeżyje.
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
ODPOWIEDZ