Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest ndz 17 lut 2019, 15:14

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Pixel (drzewiej Secret Service) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Re: Secret Service wraca po latach
Jednak to nie wszystko, jest jeszcze o serii The Room, o której również nigdy wcześniej nie słyszałem. Pewnie dlatego, że to exclusive na mobilne (chociaż część pierwsza jest też na PC).

Odnośnie niewydanych gier - czekam naiwnie aż coś się ruszy w temacie Warcraft Adventures i Toonstruck 2. Gdy już to zobaczę, poczuję się spełniony ;)

Edit: jest jeszcze wywiad z twórcami Layers of Fear. Tak że w sumie nie ma tragedii. A po poprzednim numerze stwierdziłem, że o przygodówkach już kompletnie zapomnieli...

śr 06 sty 2016, 00:21
Awatar użytkownika

W końcu doczytałem nowy, tj. tym razem dwunasty, numer Pixela. Ta okładka z Johnem Romero - rewelacyjny pomysł. :lol: Jestem ciekawy, czy choć trochę pomogła w sprzedaży. Fakt faktem, że na wzmianki o numerze można było trafić w najdziwniejszych miejscach (np. na Twitterze Jasona Scotta). Najlepszy fragment wywiadu z Romerem - gdy Miczowski rozmawiając o Doomach, Daikatanach itp. na ostatniej stronie już nie wytrzymał i próbował nawiązać do przygodówek. 8) Poza tym m.in. wywiad z braćmi Oliver, "Łańcuch interaktywności". No i oczywiście ten artykuł o The Labyrinth of Time. Ciekawy. Nie zaskoczyło mnie w ogóle, że jego autorem też jest Miczowski (tylko on mógł wpaść na taki pomysł ;)).

Rozczarował mnie z kolei tekst nt. L.A. Noire. Fajnie, że autorowi gra się podoba (mnie też :P), ale pięć lat po premierze liczyłem na coś więcej poza zachwytami i przypomnieniem (po raz tysięczny), że twórcy inspirowali się filmem "The Naked City", wystąpili aktorzy znani z serialu "Mad Men", a miasto jest większe niż w którejśtam części GTA. Na czterech stronach nie pojawia się ani jeden tytuł gry o podobnej tematyce (Whore of the Orient się nie liczy). Jeśli autor wspomina o sprawie Czarnej Dalii, to mógł przy okazji napisać jedno zdanie chociaż o Black Dahlii (tym bardziej, że obie gry przypadkiem miały nawet tego samego wydawcę/dystrybutora). A może czepiam się na siłę.

pn 15 lut 2016, 23:09
Awatar użytkownika

Przemilczany numer trzynasty nie był zły jeśli chodzi o przygodówki, ale czternasty zapowiada się jeszcze lepiej, bo poza recenzjami są też przygodówkowe artykuły! Osiem stron tekstu (i zdjęć) o tekstówkach Infocomu oraz sześć stron o, zdaje się, ewolucji point & clicków do dzisiejszych samograjów i spacerówek :)

wt 29 mar 2016, 18:45
Awatar użytkownika

To już jest? Bo byłem dzisiaj w saloniku i widziałem jeszcze poprzedni numer.

wt 29 mar 2016, 19:31
Awatar użytkownika

jackowsky pisze:
To już jest? Bo byłem dzisiaj w saloniku i widziałem jeszcze poprzedni numer.

Do mnie dzisiaj doszła prenumerata. Podejrzanie szybko, no ale może to w ramach rekompensaty za poprzedni numer, który musiałem kupować w kiosku, bo przesyłka gdzieś zaginęła ;)

wt 29 mar 2016, 21:45
Awatar użytkownika

Dziękuję za informację. :)

śr 30 mar 2016, 17:47
Awatar użytkownika

A w 17 numerze pojawił się bardzo interesujący artykuł na temat japońskich mystopodobnych przygodówek z lat 90. Jestem pod wrażeniem - siedzi człowiek w przygodówkach od lat, myśli, że wszystko już wie, a tu wielkie zaskoczenie, bo tylko o jednym z opisywanych tytułów słyszał. A nawet grał, ale kiedyś nie potrafił zrozumieć, z czym to całe Cosmology of Kyoto się je... Ale kiedyś i na to przyjdzie czas ;)

A poza tym recka obłędnie wyglądającej okołoprzygodówkowej The Way, podniecający się Micz w recenzji The Gallery oraz trochę chaotycznie napisana zapowiedź Bohemian Killing.

Wszystkiego jeszcze nie przeczytałem, więc możliwe, że coś jeszcze mi umknęło w temacie przygodówek. W każdym razie, polecam!

sob 09 lip 2016, 23:28
Awatar użytkownika

Hm... Czytał ktoś w najnowszym numerze o Skaucie Kwatermasterze? Ja po numerze 20. spasowałem i 21. już nie nabyłem - i chyba dobrze, bo rzeczony artykuł to jedyne, co by mnie w nim interesowało.

ndz 11 gru 2016, 21:30
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Fitz pisze:
Hm... Czytał ktoś w najnowszym numerze o Skaucie Kwatermasterze?

Dopiero dotarłem. Bartłomiej Kluska wydobył na światło dzienne kilka faktów, o których nie napisano w Cyfrowych Marzeniach, Bajtach polskich czy w Nie tylko Wiedźmin. Jest parę słów o autorach, o zawartości pudełka, a także o planach drugiej części. Artykuł na tyle ciekawy, na ile można napisać o nieciekawej polskiej przygodówce :)

wt 27 gru 2016, 01:14
Awatar użytkownika

Kurka, szkoda, że nie można kupić pojedynczego artykułu. Nie wiem, czy warto się rzucać na całe pismo dla czegoś, co pewnie i tak już wiem - bo oryginał miałem, wersję CD też, i o tym, jak gra powstawała, i planach na sequel już w tamtych czasach czytałem. A z drugiej strony nie wiem, czy to ładnie prosić kolegę o skan/focię :gugu:

A tu już, skubani, w nowym numerze dają coś o Little Big Adventure.

wt 27 gru 2016, 14:24
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Tymczasem w nowym Pixelu można przeczytać o nowej (tzn. z zeszłego roku) przygodówce na ZX Spectrum (!).

wt 31 paź 2017, 00:05
Awatar użytkownika

Czy ktoś już czytał pixelowy artykuł "Świt, zmierzch i brzask wspaniałych przygód" o przygodówkach? Jak wrażenia?

czw 03 sty 2019, 19:16
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5