Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

Jednak to nie wszystko, jest jeszcze o serii The Room, o której również nigdy wcześniej nie słyszałem. Pewnie dlatego, że to exclusive na mobilne (chociaż część pierwsza jest też na PC).

Odnośnie niewydanych gier - czekam naiwnie aż coś się ruszy w temacie Warcraft Adventures i Toonstruck 2. Gdy już to zobaczę, poczuję się spełniony ;)

Edit: jest jeszcze wywiad z twórcami Layers of Fear. Tak że w sumie nie ma tragedii. A po poprzednim numerze stwierdziłem, że o przygodówkach już kompletnie zapomnieli...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W końcu doczytałem nowy, tj. tym razem dwunasty, numer Pixela. Ta okładka z Johnem Romero - rewelacyjny pomysł. :lol: Jestem ciekawy, czy choć trochę pomogła w sprzedaży. Fakt faktem, że na wzmianki o numerze można było trafić w najdziwniejszych miejscach (np. na Twitterze Jasona Scotta). Najlepszy fragment wywiadu z Romerem - gdy Miczowski rozmawiając o Doomach, Daikatanach itp. na ostatniej stronie już nie wytrzymał i próbował nawiązać do przygodówek. 8) Poza tym m.in. wywiad z braćmi Oliver, "Łańcuch interaktywności". No i oczywiście ten artykuł o The Labyrinth of Time. Ciekawy. Nie zaskoczyło mnie w ogóle, że jego autorem też jest Miczowski (tylko on mógł wpaść na taki pomysł ;)).

Rozczarował mnie z kolei tekst nt. L.A. Noire. Fajnie, że autorowi gra się podoba (mnie też :P), ale pięć lat po premierze liczyłem na coś więcej poza zachwytami i przypomnieniem (po raz tysięczny), że twórcy inspirowali się filmem "The Naked City", wystąpili aktorzy znani z serialu "Mad Men", a miasto jest większe niż w którejśtam części GTA. Na czterech stronach nie pojawia się ani jeden tytuł gry o podobnej tematyce (Whore of the Orient się nie liczy). Jeśli autor wspomina o sprawie Czarnej Dalii, to mógł przy okazji napisać jedno zdanie chociaż o Black Dahlii (tym bardziej, że obie gry przypadkiem miały nawet tego samego wydawcę/dystrybutora). A może czepiam się na siłę.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

Przemilczany numer trzynasty nie był zły jeśli chodzi o przygodówki, ale czternasty zapowiada się jeszcze lepiej, bo poza recenzjami są też przygodówkowe artykuły! Osiem stron tekstu (i zdjęć) o tekstówkach Infocomu oraz sześć stron o, zdaje się, ewolucji point & clicków do dzisiejszych samograjów i spacerówek :)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

To już jest? Bo byłem dzisiaj w saloniku i widziałem jeszcze poprzedni numer.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

jackowsky pisze:To już jest? Bo byłem dzisiaj w saloniku i widziałem jeszcze poprzedni numer.
Do mnie dzisiaj doszła prenumerata. Podejrzanie szybko, no ale może to w ramach rekompensaty za poprzedni numer, który musiałem kupować w kiosku, bo przesyłka gdzieś zaginęła ;)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Dziękuję za informację. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

A w 17 numerze pojawił się bardzo interesujący artykuł na temat japońskich mystopodobnych przygodówek z lat 90. Jestem pod wrażeniem - siedzi człowiek w przygodówkach od lat, myśli, że wszystko już wie, a tu wielkie zaskoczenie, bo tylko o jednym z opisywanych tytułów słyszał. A nawet grał, ale kiedyś nie potrafił zrozumieć, z czym to całe Cosmology of Kyoto się je... Ale kiedyś i na to przyjdzie czas ;)

A poza tym recka obłędnie wyglądającej okołoprzygodówkowej The Way, podniecający się Micz w recenzji The Gallery oraz trochę chaotycznie napisana zapowiedź Bohemian Killing.

Wszystkiego jeszcze nie przeczytałem, więc możliwe, że coś jeszcze mi umknęło w temacie przygodówek. W każdym razie, polecam!
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Hm... Czytał ktoś w najnowszym numerze o Skaucie Kwatermasterze? Ja po numerze 20. spasowałem i 21. już nie nabyłem - i chyba dobrze, bo rzeczony artykuł to jedyne, co by mnie w nim interesowało.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

Fitz pisze:Hm... Czytał ktoś w najnowszym numerze o Skaucie Kwatermasterze?
Dopiero dotarłem. Bartłomiej Kluska wydobył na światło dzienne kilka faktów, o których nie napisano w Cyfrowych Marzeniach, Bajtach polskich czy w Nie tylko Wiedźmin. Jest parę słów o autorach, o zawartości pudełka, a także o planach drugiej części. Artykuł na tyle ciekawy, na ile można napisać o nieciekawej polskiej przygodówce :)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Kurka, szkoda, że nie można kupić pojedynczego artykułu. Nie wiem, czy warto się rzucać na całe pismo dla czegoś, co pewnie i tak już wiem - bo oryginał miałem, wersję CD też, i o tym, jak gra powstawała, i planach na sequel już w tamtych czasach czytałem. A z drugiej strony nie wiem, czy to ładnie prosić kolegę o skan/focię :gugu:

A tu już, skubani, w nowym numerze dają coś o Little Big Adventure.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

Tymczasem w nowym Pixelu można przeczytać o nowej (tzn. z zeszłego roku) przygodówce na ZX Spectrum (!).
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Czy ktoś już czytał pixelowy artykuł "Świt, zmierzch i brzask wspaniałych przygód" o przygodówkach? Jak wrażenia?
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re:

Post autor: jarecki83 »

aegnor pisze:Czy ktoś już czytał pixelowy artykuł "Świt, zmierzch i brzask wspaniałych przygód" o przygodówkach? Jak wrażenia?
Całkiem pozytywne. Myślałem, że jak zwykle niczego nowego się nie dowiem, a jednak wskoczyło mi ok. 10 tytułów, o których nie miałem pojęcia. Siedzi człowiek w przygodówkach od 25 lat, a tu jeden artykuł uświadamia go, jak mało na ten temat wie.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: Elum »

No i po Pixelu. Przynajmniej w obecnej formie. Smutno, ale z drugiej strony i tak długo i dzielnie walczyli z przeciwnościami.
Pixel pisze:Powód jest do bólu prozaiczny. Po prostu w aktualnej sytuacji i kosztach głównie druku, papieru i prądu nie mogę sobie pozwolić na dalsze wydawanie pisma. Zbyt wiele to kosztuje pod względem finansowym (i nie tylko).
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jarecki83 »

Nie miałem siły na przeczytanie wszystkich komentarzy na FB, ale wyłapałem jedną wypowiedź Micza:
Michał Klimek pisze:A ja oprócz Robertowi, chciałbym również podziękować naczelnemu (Piotr Mańkowski) za comiesięczne dowożenie tak wysokiej jakości contentu. Na własnej osobie przekonałem się jak ciężka to praca ganiać autorów by w terminie dostarczyli teksty, obrazki i podpisy do nich. Dzięki Micz, dzięki cała redakcjo PIXEL.a, jestem zaszczycony, że mogłem być jej (malutką) częścią i o swoich idolach z czasów wczesnej młodości mogę teraz w pewnym sensie powiedzieć "kolega z pracy".
Piotr Mańkowski pisze: Michale drogi, dzięki że o nas wspominasz. Zespół przeżywa, ale ma się dobrze. Aktualnie dzieje się kilka ważnych spraw, więc na razie mogę tylko powiedzieć, że skomentuję oczywiście to, co zostało tutaj napisane, ale to dopiero za chwilę.
Więc to chyba nie koniec niusów.

Tak czy inaczej, faktycznie długo przetrwali. Chyba mniej więcej tyle co SS?
ODPOWIEDZ