Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: Elum »

Uff, dobrze, że Micz nie rezygnuje. Może teraz skoncentrują się na rozwijaniu Pixelposta i spróbują przekształcić go w coś większego?

I nie myślałem o tym, a rzeczywiście już w przyszłym roku dogoniliby ilością numerów i czasowo Secret Service. :niesmialy: Do dziś wydaje mi się, że Secret Service trwał całą wieczność.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jarecki83 »

Bo w czasach naszego dzieciństwa osiem lat SS to faktycznie była wieczność. No a teraz 7-8 lat Pixela minęły jak chwila. ;)
No cóż, wielka szkoda. Spodziewałem się tego już od pewnego czasu, gdy Robert Łapiński powiedział, że głównym źródłem utrzymania całego biznesu jest Pixel Heaven. Brak stacjonarnego PH w czasie pandemii mocno pogorszył sytuację. Potem dodali Patronite i podnieśli cenę pisma, no ale tylko trochę to pomogło.
Przetrwanie Pixela tylu lat na rynku w takich czasach to i tak wielkie osiągnięcie.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: Elum »

jarecki83 pisze:Bo w czasach naszego dzieciństwa osiem lat SS to faktycznie była wieczność. No a teraz 7-8 lat Pixela minęły jak chwila. ;)
To po pierwsze. Ale po drugie pocieszam się tym, że gry wtedy też jeszcze raczkowały i rozwijały się dużo szybciej. Co stwarzało złudzenie, że między 1993 a 2001 rokiem minęła cała era/epoka. Bo ani jednej gry recenzowanej w Secret Service w 2001 roku nie dałoby się nawet zainstalować na komputerze/konsoli z 1993. Tymczasem na komputerze kupionym równolegle z pierwszym numerem Pixela można śmiało grać w przygodówki tegoroczne.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jarecki83 »

Powstała nowa grupa na FB HARD RESET, a Micz opuszcza Secret Level. Najbardziej zasmuca mnie jego komentarz:
Piotr Mańkowski pisze:po ośmiu latach nie jest łatwo na podsumowania i rozliczania się z przeszłością. Ja w każdym razie nie mam nastroju na pisanie o tym co się naprawdę stało, kto i co zrobił, tylko zamykam ten czas. Może kiedyś się to zmieni i napiszę coś na temat ostatnich miesięcy Pixela. Ale teraz, podobnie jak inni koledzy, chcemy porobić coś nowego.
To brzmi jakby w zespole Pixela były jakieś wewnętrzne problemy...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: Elum »

Czyli zamiast Pixela będzie Reset? :P Chyba nie tylko ja mam deja vu. ;) No ciekawe, co z tego wyniknie tym razem.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jarecki83 »

Może być Reset. A nawet Hard Reset. Nie mam nic naprzeciwko. Pożegnalny wpis w ostatnim (?) Pixelu zdaje się potwierdzać, że można mieć nadzieję na coś nowego:
Piotr Mańkowski pisze:Zaczęło się od targów On/Off i Łapusza w żółtej, optymistycznej koszulce, potem był pierwszy Pixel Heaven, felieton Pegaza, który przeobraził się w reaktywację Secret Service, grudniową nocą zrodził się Pixel, a potem nadeszło osiem lat. Ostatnie dwa będę słabiej pamiętał, ale nigdy nie zapomnę, z jakim dream teamem przyszło mi pracować. Bardzo dziękuję Wam oraz czytelnikom, że byli z nami i trzymali za nas kciuki w tych nieprzychylnych czasach. Kiedyś, gdzieś jeszcze się spotkamy. Może nawet wkrótce.
Zastanawia mnie ten felieton Pegaza, bo nic takiego nie kojarzę...
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jackowsky »

W grudniu miał wyjść ostatni numer. O tym ostatnim numerze mówisz?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jarecki83 »

O tym, który właśnie teraz wyszedł, nr 84.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: jackowsky »

Dzięki. To muszę zakupić.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ