Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Polska w Civilization V - pomożecie?

Post autor: Indy »

Witam. Dość długo się nie odzywałem choć stronę i forum odwiedzam na bieżąco.

Muszę się Wam przyznać, że czasem zdradzam przygodówki, zwłaszcza dla jednej serii gier strategicznych. Mam na myśli Civilization. Właśnie powstaje piata cześć tej znakomitej gry. Polscy gracze starają się o to żeby w najnowszej Civilization znalazła się Polska (jako nacja do wyboru). Możecie wesprzeć akcję na stronach:

http://www.civ.org.pl/news.php?lang=Pol&type=Civ4

oraz

http://forums.2kgames.com/forums/showth ... post681660

Jeśli ktoś z forum Przygodoskopu grał w Civilization (w co nie wątpię) wie, że gra jest jedyna w swoim rodzaju. Wszelka pomoc w postaci wpisu, itp. będzie mile widziana:) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

A jakie to ma znaczenie czy Polska jest, czy jej nie ma w grze komputerowej? Bo nie za bardzo rozumiem ideę.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

jackowsky pisze:A jakie to ma znaczenie czy Polska jest, czy jej nie ma w grze komputerowej? Bo nie za bardzo rozumiem ideę.
Już śpieszę z odpowiedzią:).
Polski jako nacji do wyboru nie było jeszcze w serii Civilization. A w grze tej wybór narodu jest bardzo istotny ponieważ ten właśnie wybrany przez nas naród prowadzimy od (kolokwialnie mówiąc) epoki kamienia łupanego do czasów lotów w kosmos. W poprzednich odsłonach serii pojawiały się bardzo różne nację, niestety nigdy nie pojawiła się Polska mimo swojego szeroko pojętego wkładu w dzieję ludzkości.

Dzięki jackowsky za zainteresowanie tematem. Jeśli chcesz poznać szczegóły zapraszam na podane powyżej linki. Pozdrawiam:).
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Nadal mnie to nie przekonuje. Co niby by to miało zmienić? Nazwa nacji? To tylko gra.
A poza tym w epoce kamienia łupanego narodu polskiego jakby jeszcze nie było :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

jackowsky pisze:Nadal mnie to nie przekonuje. Co niby by to miało zmienić? Nazwa nacji? To tylko gra.
A poza tym w epoce kamienia łupanego narodu polskiego jakby jeszcze nie było :)
Szanowny kolego jackowsky:) Nie wiem czy grałeś w Civilization. Tam wybór nacji jest naprawdę istotny gdyż m.in definiuję jakie będziemy posiadać jednostki unikatowe, przywódców, itp. sprawy.

Pewnie, to tylko gra, nic więcej, ale społeczność graczy związanych z Civilization w Polsce jest na tyle duża i zaangażowana, że pragnie by w jej ulubionej grze pojawiła się Polska. I tyle.

Tak, w epoce kamienia łupanego nie było jeszcze narodu polskiego ani żadnego innego narodu. Był to tylko kolokwialny skrót myślowy:)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Nie, nie grałem, choć trójkę zakupiłem kilka lat temu. I pewnie dlatego nie rozumiem jak ważna jest nazwa nacji, którą będziemy kierować. :)
Jakoś do strategii mnie nie ciągnie. Spróbowałem kilka i najbardziej do gustu przypadła mi Homeworld 2.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

jackowsky pisze:Nie, nie grałem, choć trójkę zakupiłem kilka lat temu. I pewnie dlatego nie rozumiem jak ważna jest nazwa nacji, którą będziemy kierować. :)
Jakoś do strategii mnie nie ciągnie. Spróbowałem kilka i najbardziej do gustu przypadła mi Homeworld 2.
Rozumiem. Jeśli będziesz kiedyś miał chwilę wolnego czasu od pracy i przygodówek oczywiście to polecam którąś z Civilization (najlepiej 3 lub 4).

Homeworld 2 znam - ciekawa gra.

P.S. Tak przy okazji naszej dyskusji zastanawiam się jak wyglądałoby połączenie przygodówki ze strategią:)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Indy pisze:P.S. Tak przy okazji naszej dyskusji zastanawiam się jak wyglądałoby połączenie przygodówki ze strategią:)
Zagraj w pierwszą DUNE. Fakt, że tam wszytsko było wymiaszane w ilościach sladowych, ale za to z jaką klasą.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

elemeledudek pisze: Zagraj w pierwszą DUNE. Fakt, że tam wszytsko było wymiaszane w ilościach sladowych, ale za to z jaką klasą.
Grałem w tą grę jeszcze na Amidze. Faktycznie była to ciekawa hybryda kilku gatunków :)
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

Ja lubię grę Civilization , ale nie widzę sensu aby była Polska nacja...

Każda nacja która jest w grze coś kiedyś znaczyła, a Polska w tamtych czasach nie. Dlatego twórcy gry postanowili jej nie umieszczać i tyle. Naprawdę nie widzę problemu. Jak chcesz pograć polską nacja w grze strategicznej to zagraj Empire Total War... :buhaha:
Awatar użytkownika
Indy
Posty: 69
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 12:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Indy »

Tetro pisze:Ja lubię grę Civilization , ale nie widzę sensu aby była Polska nacja...

Każda nacja która jest w grze coś kiedyś znaczyła, a Polska w tamtych czasach nie. Dlatego twórcy gry postanowili jej nie umieszczać i tyle. Naprawdę nie widzę problemu. Jak chcesz pograć polską nacja w grze strategicznej to zagraj Empire Total War... :buhaha:
Hmmm... nie do końca się zgodzę. Zdaję sobie sprawę z umiarkowanego znaczenia Polski w dziejach świata, ale na pewno nie można powiedzieć, że nic nie znaczyła. I co miałeś na myśli pisząc "(...)w tamtych czasach(...)"?

Rozszerzając nieco ten wątek muszę napisać, że jako Polacy mamy skłonność do pewnego rodzaju "przesadyzmu" w historii. Albo zbyt podnosimy swoją rangę albo ją całkowicie zaniżamy. Brak nam chyba obiektywizmu:).
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Indy pisze:[...] że jako Polacy mamy skłonność do pewnego rodzaju "przesadyzmu" w historii.
Właśnie, i nie tylko w historii. Na Ziemi żyje 6 mld. ludzi (przybliżenie dla wygodniejszych rachunków). Polaków jest ok. 40mln. to wychodzi poniżej 1% populacji (0.67%). Powierzchnia Polski to jeszcze mniejszy ułamek.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

Chodzi mi o czasy "epoki brązu" a jak dobrze pamiętam inne cywilizacje już były rozwinięte, a my dalej biegaliśmy po lasach ;)
ODPOWIEDZ