Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

lukham
Posty: 11
Rejestracja: czw 17 kwie 2008, 18:14

Muzyka z gier w samochodzie, w pracy, do snu etc.

Post autor: lukham »

Czy ktoś podobnie jak ja ma takie zboczenie, że non stop soundtracki z gier umilają mu życie? U mnie w samochodzie w drodze do pracy (i z niej) często leci OST z Blade Runner-a, Fury of the Furries czy Jazz Jackrabbit. W pracy zaś często grają Atlantis: The Lost Tales, Atlantis II, Doom II, HoM&M IV, Fallout, Neverhood (Imaginarium) czy Wiedźmin.

Do snu zaś po raz kolejny Atlantisy, The Longest Journey, Chrono Cross.

No a jako budzik mam parę bardzo przykrych dla ucha ścieżek z Altered Destiny (między innymi kawałek z zaczarowanego lasu - obudziłby nawet umarłego :)) tudzież główny temat z Supaplex. ;)

Ciekaw jestem czy ktoś tutaj ma równie nasrane w uszach.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jako budzik? Miałem kiedyś ochotę ustawić sobie melodyjkę kazoo, którym Zak McKracken budził kierowcę autobusu (taki dosyć znany, charakterystyczny i irytujący motyw). :D Ale po przemyśleniu sprawy uznałem, że jednak za bardzo tą grę lubię, żeby ją sobie bez sensu obrzydzać. ;)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Mi w zupełności wystarczy Crystal theme z Final Fantasy (konkretnie VII) jako dzwonek w telefonie ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Przez ładnych parę lat miałam na dzwonek telefonu motyw z komórki Zoe z Dreamfall. Krótki, prosty i na dłuższą metę - przenikliwy i denerwujący :P

A teraz Main theme z Tales of Monkey Island :)

Ale na ogół soundtracków nie słucham, niezależnie czy z filmów czy z gier, jakoś tak.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Co prawda wiele ścieżek dźwiękowych mnie urzekło (m.in. The Longest Journey, Daemonica, Blade Runner, Memento Mori) i mam je na dysku, lecz słucham niezwykle rzadko. Można powiedzieć, że przy pracy - choć to nieco przesadzone, gdyż oficjalnie nie pracuję jako tłumacz, robię to hobbystycznie i wówczas na słuchawkach "zapodaję" muzykę przeróżną, ścieżki z tych gierek w to włączając.

W pracy/samochodzie (to u mnie "prawie" synonim) słucham Antyradia, Radiofonii, ChiliZet, Trójki - ew. Van der Graaf Generator, Joy Division, The Stranglers, Tool (odpowiednia dawka "kopa" i dysonansów :D ).

Jako budzik ... "Someone Like You" New Order (piękne "dzwony"), lub "Tonight She Comes" The Cars. Jako dzwonek (wyłącznie od Pani A. :D ) - Pete Burns, refren z "You Spin Me Right Round (Like a Record)" acapella.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Ja mam w komputerze na uruchomienie i zamykanie systemu muzyke z Tomb Raidera.

Wczoraj akurat z corka sluchalysmy medzy innymi muzyki z Harry'ego Pottera (w sumie to filmowa, ale przeciez w grach o H.P. chyba tez wykorzystana?)

A jak mnie sie podobala muzyka z Planescape Torment!.. Ostatnio zaczelam grac w Gothic-3 i musze powiedziec, ze muzyka bardzo mi sie podoba.

A z przygodowki o detektywie pamietam przepiekny cudowny temat saksofonowy (skleroza mi teraz nie pozwala tytulu przypomnic, a ze wybieram sie do spania, to nie chce sie wysilac, bo potem juz nie zasne :gugu: )

EDIT:
Szukalam i znalazlam - ten cudny saksofon byl w grze Jack Orlando.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Jest kolejne radio internetowe, oferujące wyłącznie muzykę z gier :)
http://fm.tuba.pl/muzyka/Muzyka+Z+Gier
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
ODPOWIEDZ